Skocz do zawartości

Problem z Linux na pendrive


Recommended Posts

Witam. W moim laptopie (HP COMPAQ CQ58) zepsuł sie dysk. Wpadłem na pomysł by zrobić bootowalny pendrive z linuxem. Jak pomyślałem tak zrobiłem i pobrałem wersję: slax, Ubuntu, kali oraz program do zainstalowania ich na pendrivie. Program to Universal USB Installer (UUI). Postępowałem zgodnie z instrukcjami czy to na filmach czy na różnych stronach ale u mnie jest zupelnie inaczej. U innych od razu wlacza sie linux a u mnie jest masa procedur komend i innych rzeczy których nie ogarniam. Po czym wyskakują błędy - załącze w zdjeciu. Licze na pomoc.01b0bf8a50fdce8a64e593e558531a87.jpgWysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem dodać że na każdej dystrybucji wyglada to tak samo. Te same błędy.Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Gdy chwile poczekalem wyskoczył komunikat. Aktualna dystrybucja to Debian.1eacea8260728a8ff1e0b5296cf7f354.jpgWysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Ok, nawet nie czytałem co tam jest. Wydało mi się tak bezsensowne instalowanie tych wszystkich linuxów zamiast jednego np. Ubuntu, że nawet nie zgłębiałem dalszej części tylko uznałem, że problem jest gdzieś na samym nośniku instalacyjnym. Zwracam honor.

Nie wiem jak tam jest z magistralą USB i portami, więc jesteś w stanie nagrać system na płytkę, a nie na pendrive-a (ale sugerował bym jeden system)? No chyba, że potrafisz rozebrać laptopa i odłączyć na chwilę kamerkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...