Skocz do zawartości

Telewizor 4k oraz odtwarzacz blu-ray


Recommended Posts

Witam, 
Zakupiłem 2 dni temu TV Samsung UA55NU71000JXZK, nie wiem czy występują taki typ Samsunga w Polsce - pracuje za granica. 
TV niby zakupiony, ale chciałbym sie was zapytac czy bylo warto go zakupic pod filmy i gry?
Myslalem o zakupie odtwarzacza blu-ray 4kUHD i zaczac powoli wzbogacac swoja biblioteke filmowa, albo poczekac i zakupic dysk zewnetrzny i tam ponagrywac filmy i potem odtwarzac na tv. 
Czy jakosc filmow mowimy o 4k UHD bylaby taka sama z odtwarza blu-ray, a dysku zew? 
Poprosilbym o wasze zdanie i jezeli sadzicie, ze odtwarzacz blu-ray jest lepszy to jaki model polecacie?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po tym modelu nie spodziewałbym się zbyt wiele, mimo wszystko to najniższy model UHD na 2018 od Samsunga(Poza serią widmo nu6xxx). Prosty, tani, ale dobrze wypadający cenowo.

 

 

TV niby zakupiony, ale chciałbym sie was zapytac czy bylo warto go zakupic pod filmy i gry?
 
 

Nadaję się, ale zależy co się po nim spodziewasz, do gier ma niski inputlag, do filmów wysoki kontrast, ale nie ma szerokie palety barw, 10-bitowego panelu, nie mówiąc o HDR.

 

Czy jakosc filmow mowimy o 4k UHD bylaby taka sama z odtwarza blu-ray, a dysku zew? 

To zależy od kompresji, możesz mieć taki duży plik i będzie miał tą samą jakość co blu-ray, jednak wątpię, że wiele takich znajdziesz.

Co do odtwarzacza blu-ray, to ja bym poleciał trochę w inną stronę i kupił najtańszy odtwarzacz blu-ray UHD czyli xoneS, który takowy posiada, a dodatkowo będziesz miał konsolkę do gier a możesz mieć go w okolicach 1100zł a gry można spokojnie sprzedać.
 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

 

 

Nadaję się, ale zależy co się po nim spodziewasz, do gier ma niski inputlag, do filmów wysoki kontrast, ale nie ma szerokie palety barw, 10-bitowego panelu, nie mówiąc o HDR.
 

Czego sie spodziewam ? Czegos co bedzie lepsze od ogladania filmow full hd na laptopie, meczace jest ogladanie na laptopie po 8 miesiacach i chce mnie troche wiecej zabawy. Mozliwe, ze za 3 lata wyjade, wiec tez nie chcialem ladowac nie wiadomo ile pieniedzy w TV, ale przetestowac 4k UHD i HDR to musialem  :P 

 

To zależy od kompresji, możesz mieć taki duży plik i będzie miał tą samą jakość co blu-ray, jednak wątpię, że wiele takich znajdziesz.


Od kompresji? Wynika takze z tego ile taki film bedzier wazyl, widzialem ze ogolnie okolo 50 GB, co zeby dorwac i umiescic na dysku nie zakupujac oryginalnego Blu Ray 4k UHD HDR, moze byc czasochlonne. Jezeli kupowalbym filmy 4k UHD HDR to maja one regionalizacje i musialbym po powrocie do Polski kombinowac z odpowiednim odtwarzaczem dla nich?

 

Co do odtwarzacza blu-ray, to ja bym poleciał trochę w inną stronę i kupił najtańszy odtwarzacz blu-ray UHD czyli xoneS, który takowy posiada, a dodatkowo będziesz miał konsolkę do gier a możesz mieć go w okolicach 1100zł a gry można spokojnie sprzedać.


Korci mnie, aby zakupic odtwarzacz Blu-Ray UHD i zbierac swoja kolekcje filmow powoli - od zawsze marzylem. Co do konsoli to juz mam Nintendo Switcha - tak wiem, nie wspomagany jest przy 4k tak dobrze jak xbox one czy tez ps4, ale chodzi tutaj o inne wartosci.

 
Link to post
Share on other sites

Wszystkie filmy 4K są region free. Co najwyżej drugie płytki blu ray z zestawu mogą mieć region (A-Stany lub B-Europa), większość jest i tak region free. U mnie tylko importy ze stanów trafiają się takie, że niebieskie blu raye nie są rozpoznane w odtwarzaczu, czarne idą wszystkie. Jak pracujesz w Europie to wszystkie filmy po powrocie do Polski będą działać.

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...