Skocz do zawartości

Niestabilny sygnał na karcie WiFi Realtek RTL8192CE


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem wczoraj nowy komputer. W domu mam router, z którego pobieram internet przez kartę WiFi. Wcześniej używałem laptopa z kiepską kartą i tam miałem stabilny sygnał, niski bo niski ale stabilny. Na nowym komputerze sygnał ten jest zmiennych i chwilę jest na najwyższym poziomie i za chwilę spada do jednej kreski. Czy to wina karty czy braku nowych sterowników? Data sterownika to 31.03.2016 r. i nie potrafiłem znaleźć w sieci nowszych sterowników. Posiadam Windows 10 i na stronie Realteka wyskoczyły mi tylko sterowniki pod starsze systemy. Moja karta WiFi to Realtek RTL8192CE. Da się coś zrobić by poprawić sygnał? Może być nawet słabszy byle by był stabilny i utrzymywał się na równym poziomie. Oczywiście wiem, że spadki są nieuniknione gdy korzysta z niego kilka osób jednocześnie ale to się dzieje nawet teraz gdy oprócz mnie nie korzysta z niego nikt.

Link to post
Share on other sites

Podaj więcej informacji. Aktualny sterownik to standardowy z Windows, w jakiej wersji? Wyłączyłeś w menedżerze urządzeń oszczędzanie energii dla karty sieciowej? W karcie zaawansowane próbowałeś zmieniać jakieś ustawienia, jak wyglądają domyślne? Podaj identyfikator tej karty sieciowej. Naprawdę znalazłeś stery na stronie realtek, podaj link. Ta karta jest stara, ciężko o sprawdzoną stronę z sterownikami do niej. Na pewno trzeba użyć jakiś do wcześniejszych wersji Windows. Możliwe, że będzie trzeba wyłączyć szybki start w systemie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...