Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w tym roku rozpoczynam studia stacjonarne ok 200km od domu, a mieszkać będę w akademiku. Zastanawiam się na dwiema opcjami: rozbudową swojego aktualnego PC lub kupnem laptopa.


Warto wspomnieć, że lubię pograć w różne bardziej i mniej wymagające gry. 


Mój aktualny PC:


-i5 4460


-GTX 960 2gb


-zasilacz 500W


-płyta asrock b85m-dgs


-8gb ram


-1tb HDD


Zastanawiałem się nad wymianą karty na 1060 6gb oraz ramu na 16gb lub 12gb, jednak nie jestem pewien czy procesor "da radę".


 


Natomiast co do laptopa to zastanawiałem się nad Lenowo Legion y520 z gtx1060 na pokładzie. Co do dysków SSD, mam wrażenie, że nie są mi one niezbędne.


 


Jeżeli post umieściłem w złej kategorii to z góry przepraszam i proszę on przeniesienie, jestem tu nowy default_wink.png


Link to post
Share on other sites

RAM mam 2x4gb a w tej płycie głównej są tylko 2 sloty, modelu zasilacza nie pamiętam, a w tej chwili nie mam jak tego sprawdzić (myślałem że to nie na większego znaczenia). Co do mobilności, wiadomo, że na studia lepiej wziąć laptopa, bo można go zabrać ze sobą na przykład na weekend, ale obawiam się że laptop nawet za te 4000/4300 nie będzie dużo lepszy od tego co mam teraz, pozatym chciałbym aby wystarczył na całe studia. Wracając do mojego aktualnego PC, mam monitor 22 cale, myszke, klawiaturę i słuchawki również ;)Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Zasilacz to Vero L1 500W

Link to post
Share on other sites

Nie pchał bym się w laptopy, jak chcesz grać. Zależy też jaki kierunek studiów. Ja przez 4 lata nie zaniosłem swojego lapka ani razu na uczelnie (Informatyka). Z drugiej strony jak wracasz do domu na święta, na weekend itd to nie będziesz miał komputera. A wozić stacjonarkę to nic przyjemnego

Link to post
Share on other sites

Nie pchał bym się w laptopy, jak chcesz grać. Zależy też jaki kierunek studiów. Ja przez 4 lata nie zaniosłem swojego lapka ani razu na uczelnie (Informatyka). Z drugiej strony jak wracasz do domu na święta, na weekend itd to nie będziesz miał komputera. A wozić stacjonarkę to nic przyjemnego

Osobiście nigdy nie byłem miłośnikiem laptopów, a tym bardziej gdy mają służyć do czegoś więcej niż przeglądanie internetu. Jednak obawiam się, że czasami będę musiał coś zrobić w domu, a wożenie stacjonarnego komputera jest nie możliwe pociągiem XD, więc nie miałbym możliwości zrobienia niczego w domu, a taki komputer z 1060 chyba powinien starczyć na pare lat, jednak nie jestem ekspertem w dziedzinie komputerów, więc szukam pomocy tutaj

W akademiku co prawda nie mieszkałem. Bywałem dość często i laptopa za kilka tysi raczej bym do takiego "środowiska" nie wnosił. 

 

Tylko z drugiej strony PC bym musiał zostawiać w tym "środowisku", na weekend lub święta, a laptopa mógłbym zabrać ze sobą i nic by się mu nie stało

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o y520, oraz o zamontowanej w niej karcie GTX 1060maxq, bezproblemu odpali najnowsze tytuły w tych stabilnych 60 klatkach?Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Zdecydowałem się na upgrade, mój budżet to ok 1500/1700, ale jeżeli różnica w wydajności będzie duża to mogę trochę przekroczyć ustaloną kwotę.Moja propozycja to gtx 1060 6gbCzekam na opinie i inne propozycje

Link to post
Share on other sites

RAM mam w 2 kościach, a w płycie główniej nie ma już wolnych slotów. Nie wiedziałem że 1070 używane mieszczą się w moim budżecie, ale nie jestem do końca przekonany do używanych podzespołów do komputera, tym bardziej że karty graficzne mogą być z "koparek" kryptowalut. Po wypowiedziach innych zastanawiam się nad dyskiem SSD, bo wszyscy mówią że jest to konieczność w nowych komputerach

Fabi, dzięki za informacje, będę musiał zmienić procesor, ale zrobię to pewnie później, bo będzie to duży wydatek

 

Edytowane przez Barny99
Link to post
Share on other sites

RAM mam w 2 kościach, a w płycie główniej nie ma już wolnych slotów. Nie wiedziałem że 1070 używane mieszczą się w moim budżecie, ale nie jestem do końca przekonany do używanych podzespołów do komputera, tym bardziej że karty graficzne mogą być z "koparek" kryptowalut. Po wypowiedziach innych zastanawiam się nad dyskiem SSD, bo wszyscy mówią że jest to konieczność w nowych komputerach Fabi, dzięki za informacje, będę musiał zmienić procesor, ale zrobię to pewnie później, bo będzie to duży wydatek

Jak najbardziej dysk SSD bym kupił. Prostym programem zrobić klona systemu na nowy dysk i będziesz w szoku jak szybko może się odpalac windows :)

Link to post
Share on other sites

 

 

w dużym obciążeniu
W dużym obciążeniu nie. Taktowanie rdzenia ma znikomy wpływ na „wydobycie kruszcu” kryptowalutowego, a ma wpływ na pobór prądy, więc zazwyczaj górnicy obniżają takty. Często karty z kopalni są w lepszym stanie, bo górnicy inwestują w lepsze zasilacze i zazwyczaj trzymają je w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Jak ja bym kupował to jeśli jest jeszcze gwarancja producenta to bez różnicy by było, czy od prywatnej osoby, czy od górnika.

 

A powszechna opinia jest taka, że same karty graficzne są najbardziej awaryjnym podzespołem zaraz po dyskach i zasilaczach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...