Skocz do zawartości

Komputer podczas grania w dowolną grę się resetuje


Recommended Posts

Witam, posiadam taki komputer od lutego...
Nvidia GTX 1060-6GB armor
Toshiba P300 1TB
Crucial CT8G4DFS8213.M8FH
Gigabyte GA-B250M-D2V-CF
Zasilacz FSP 500W 85+, APFC
Obudowa BITFENIX NEOS Srebrna
Procesor Intel Core i5-7400

Problem jest taki, że od jakiegoś czasu zaczyna się sam resetować podczas grania, sprawdzałem temperatury wszystkich podzespołów podczas grania i było ok. Testowałem furmarkiem pół godziny, też było ok. Jest to losowe, jednego dnia komputer w ogóle się nie resetuje, a innego non stop, nawet jak dopiero z rana odpalę komputer i grę. Na początku się resetował przy ładowaniu gry, teraz jakoś później jak odpalę, po czasie się wyłączył i nie chciał włączyć przez 3 dni. Jakieś porady co mam zrobić? Komputer wyczyszczony z kurzu. Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie jest, ustaw stałe zegary. Może być poprzez tryb zasilania ustawiony na wysoka wydajność,  po tym przetestuj czy problem wystąpi ponownie.

Dałem na wysoką wydajność, póki co nic się nie resetuje od wczoraj wieczora

 

Jakie były objawy tej niechęci włączania się?

No nie chciał się włączyć, klikałem i nic się nie działo, następnego dnia wstaję i się uruchamia

Nic nie pomogło, nadal się resetuje... PROSZĘ O POMOC!!!

Link to post
Share on other sites

Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log. Graj do wystąpienia resetu. po ponownym uruchomieniu kierujesz się do zapisanego logu następnie wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka.

Łap https://www76.zippyshare.com/v/uTjrWxyN/file.html

Link to post
Share on other sites

Na początek to sprawdź poprawność podłączenia dysku HDD HWiNFO zgłasza Drive Failure jako Yes i monituje wartość Power Cycle Count- 14. Następna sprawa to podmień zasilacz do sprawdzenia, bo w momencie resetu odnotowany jest wzrost zapotrzebowania na energię przez kartę graficzną, a jednocześnie masz na zasilaczu spadek napięcia 12V na 11.800V. Niby mieści się w normie ATX, ale tu akurat jest anomalią do całego działania zasilacza odnotowanego przez HWiNFO. Następna dolegliwość zasilacza to już całkiem poza normą ATX napięcie 3.3V, bo przy resecie jest wzrost do 3.7V gdzie norma maximum to 3,47 V.

Link to post
Share on other sites

Na początek to sprawdź poprawność podłączenia dysku HDD HWiNFO zgłasza Drive Failure jako Yes i monituje wartość Power Cycle Count- 14. Następna sprawa to podmień zasilacz do sprawdzenia, bo w momencie resetu odnotowany jest wzrost zapotrzebowania na energię przez kartę graficzną, a jednocześnie masz na zasilaczu spadek napięcia 12V na 11.800V. Niby mieści się w normie ATX, ale tu akurat jest anomalią do całego działania zasilacza odnotowanego przez HWiNFO. Następna dolegliwość zasilacza to już całkiem poza normą ATX napięcie 3.3V, bo przy resecie jest wzrost do 3.7V gdzie norma maximum to 3,47 V.

Co do dysku to nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym co napiszę, ale podczas grania załóżmy w fortnite, gra potrafiła się zawiesić po czym jedyny sposób to restart komputera, a jeżeli chodzi o zasilacz to nie mam za bardzo od kogo wziąć, polecisz jakiś? Myślałem nad seasonic focus plus gold 650w ( ale nie wiem czy nie za drogi, w sensie czy go wykorzystam xD )

Link to post
Share on other sites

Co do dysku: pokaż screen SMART Toshiby. W oknie gł.HWiNFO rozwiń zakładkę Drives, wybierz dysk i na dole w prawym oknie jest SMART.  Jeżeli chodzi o zasilacz u siebie w odwodzie mam Antec VP 500W i już dwa razy ratował sytuację jak Gold Seasonic 550W i potem Gold Corsair 550W odjeżdżały na reklamacje. Antec urodą nie grzeszy, ale dawał radę zarówno z GTX 970 jak również z GTX 1070 Extreme

Link to post
Share on other sites

Co do dysku: pokaż screen SMART Toshiby. W oknie gł.HWiNFO rozwiń zakładkę Drives, wybierz dysk i na dole w prawym oknie jest SMART.  Jeżeli chodzi o zasilacz u siebie w odwodzie mam Antec VP 500W i już dwa razy ratował sytuację jak Gold Seasonic 550W i potem Gold Corsair 550W odjeżdżały na reklamacje. Antec urodą nie grzeszy, ale dawał radę zarówno z GTX 970 jak również z GTX 1070 Extreme

O to chodziło? https://imgur.com/a/3f2vymb

Link to post
Share on other sites

W odczycie SMART jest wszystko poprawnie. Zastanawiający więc jest fakt zatrzymań odczytu z dysku jak mniemam log wykonałeś w trakcie rozgrywki. Sprawdź w opcjach zasilania ustawienia opcji wyłączania dysku KM4e3V0.jpg

Miałem ustawione na 20minut, teraz dałem na nigdy, tak miało być?

Link to post
Share on other sites

Tak powinno być jeżeli częściej korzystasz z z dysków nie systemowych, bo inaczej system może choć nie powinien je wyłączać w trakcie ich używania. .

 

Nie cytujemy wpisów bezpośrednio pod wpisami wydłuża to niepotrzebnie temat.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Tak powinno być jeżeli częściej korzystasz z z dysków nie systemowych, bo inaczej system może choć nie powinien je wyłączać w trakcie ich używania. .

 

Nie cytujemy wpisów bezpośrednio pod wpisami wydłuża to niepotrzebnie temat.

Nic to nie dało :/ nadal się resetuje

Link to post
Share on other sites

 

Ten zabieg odnosił się do

 

Na resety komputera tak jak pisałem wyżej jedynie podmiana zasilacza.

 

Nie mam kasy aktualnie na zasilacz, jedynie serwis komputerowy by mi wymienił jakby przetestowali, ale długo to u nich trwa, nie można jakoś nie wiem... zmniejszyć mocy zasilacza? Nie chodzi mi tutaj o grzebanie w obudowie bo znając życie to coś rozwalę xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...