Skocz do zawartości

Laptop na studia informatyczne do 3000 zł


Recommended Posts

Witam, od pazdziernika zaczynam studia na kierunku informatyka, stąd kieruje do Was pytanie jakiego laptopa do około 3000 zł wybrać? 

  • Zastosowanie komputera : Studia Informatyczne (Programowanie aplikacji webowych i mobilnych)
  • Maksymalna kwota : Około 3000 zł (nowy lub poleasingowy)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : +/- 2 tyg
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie
  • Specjalne wymagania 

​        matowy ekran, najlepiej 15,6" FHD,

        8 lub 16GB RAM-u

        dysk SSD,

        dobry wyświetlacz,

        wydajne chłodzenie,

        w miarę możliwości mobilność i dobra bateria,

 

 

 

Własna propozycja laptopa:  DELL Precision M4800 Lenovo Ideapad 320-15

 

Dziękuję z góry za pomoc i wszelkie uwagi  :)

Edytowane przez Super_Michał
Link to post
Share on other sites

Sam idę na informatykę w tym roku i też się zastanawiam nad laptopem w cenie 3100-3600 zł, z czym mam problem, bo mam wrażenie, że o laptopach jest dużo mniej testów i wiarygodnych opinii niż o desktopach.

 

Uwagi co do Twoich propozycji:

 

1. Nie wydaje mi się, żeby na studiach była potrzebna profesjonalna karta graficzna. Ja bym wziął jakąś do gier i będzie ona zdecydowanie wystarczająca.

W opisie baterii jest: Sprawna, trzyma ok. 1-2 h, co wydaje mi się nie pasuje do wymagania „dobra bateria”.

Błyszcząca matryca TN, a „matowy ekran, dobry wyświetlacz,”.

 

2. To jest mocno budżetowa seria Lenovo (m.in. często padające klawiatury), a „wydajne chłodzenie” i nie wiem czemu wybrałeś 20GB RAMu.

Matryca TN, a „dobry wyświetlacz,”.

 

Napęd SSD zdecydowanie kup osobno. Te dodawane do laptopów są tragicznej jakości i jeszcze w dziwnie wysokich cenach.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o czysto studenckie zastosowanie to warto się kierować głównie wyświetlaczem (IPS mat) i klawiaturą (tutaj preferencje markowe wchodzą w grę). Do tego i5, 8GB ramu i obojętnie jaki SSD, dedykowana grafika to już aż nadto. Na pewno za 4 lata na nim jeszcze pracę dyplomową zrobicie. Resztę pieniędzy możecie schować do koperty i jak już ustalicie co konkretnie chcecie robić w życiu zawodowym to i konkretniejsze wymagania sobie postawicie. Jeżeli oprócz studiowania ma to być machina multimedialna (gry) - wtedy śmiało można dociągać budżet do maksimum. Ogólnie polecam najpierw przejść się do sklepu i sprawdzić z której marki odpowiada nam klawiatura i ekran, a później poszukać z tej marki co mają do zaoferowania w danym budżecie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pierwszy mój akapit.

 

Jak mam coś więcej napisać to unikaj budżetowych Lenovo (w tej kwocie nie będzie problemów). Z poleasingowych jedyny jaki kojarzę polecany to Dell E7440 z IPS-em (bo jest też wersja z TN), ale to nie ten budżet. Za ~2700 zł (+ SSD jakieś 270 zł) spokojnie coś nowego znajdziesz.

 

Dysk SSD jeśli 240GB to IRDM PRO, jeśli 128GB to Adata SP920, z czym ten drugi wolny w zapisie (taki urok małych SSD).

 

@Kroniki Za 4 lata to już nie będę miał tych pieniędzy, a ja poza wymaganiami autora chcę jeszcze w jakiegoś CS-a czy Gwinta pograć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na studia najlepsza będzie lekka biznesówka z wygodną klawiaturą. 14" + FullHD IPS i nic więcej nie potrzeba.

Polecam Lenovo Thinkpad seria T T440/s lub Dell z serii latitude E7440 / E7450 lub HP 840/1040.

Energooszczędny procek i powiększona bateria sprawia, że mój thinkpad wytrzymuje 10-12h, a dodatkową zwykłą baterię mam zawsze w plecaku.

Mówię tu o zastosowaniach czysto naukowych. Jeśli ktoś idzie na studia żeby pograć w CSka to inna sprawa :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...