Skocz do zawartości

Jaka karta do FHD?


Recommended Posts

Witam Forumowiczów, 

 

Jako kompletny laik w temacie komputerów wszelkich mam do Was pytanie. 

 

Jaka kartę powinnam zakupić, by w najbliższych powiedzmy 2 latach nie mieć wielkich problemów z graniem w 60 klatkach w FHD (tak naprawdę to 1920x1200, bo to 16:10 służący tez do wygodnej pracy). 

Ustawienia powiedzmy wysokie, nie muszą być na full, ultra z jakimiś cudami i innymi promieniami. ;)

No chyba że taki rozwój szybki nas czeka, iż inaczej się nie da i trzeba wyrzucać masę kasy w nową generację nawet do FHD. 

 

Wystarczy 1070? A może 1080 lub czekać na nowe, tańsze modele RTX-ów? 

Co Panowi (i Panie, jeśli takowe tu są), radzicie? 

 

pozdrawiam 

Monika 

  

PS. Od paru lat siedzi sobie u mnie podkręcony lekko GTX 970 od Asusa i w sumie do tej pory nie czułam wielkiego nacisku na zmiany, bo chodzi. Coś ta trzeba zwykle obniżyć, ale tragedii nie ma. Może jednak premiera nowej generacji to okazja do zmiany?  

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Skromnie, pewnie tu też potrzebne są zmiany (można podpowiedzieć ;)

Procek - Intel i5 4690K 3.50 GHz podkręcony do 4,2  

Płyta Asroc Extreme 4 Z97

RAM 16 GB (G.Skill 2x8 2400)

Dyski SSD dwa, do tego stare HDD. 

Chłodzenie Be quiet dark rock 3 plus wiatraki różnej maści w obudowie.

Zasilacz to Corsair, ale nie pamiętam modelu, ale o ile się nie mylę to 500W.

Obudowa to tez Corsair 330R, nieco wyciszona.  

Monitor Eizo EV2436W

System Win 10 x64 Home

 

Nic się w sumie nie grzeje, wszystko pracuje stabilnie. Gdy trzeba, jest cicho (zależy mi na tym).

Gry odpalam nawet na wysokich, czasem coś tam odpuszczając w opcjach. Oczywiście jedne chodzą nieco lepiej (Far Cry 5 jest bezproblemowy, Assassin's Origins też w sumie na wysokich poszedł minus jakieś opcje wygładzenia), inne gorzej (np. Kingdom Come Deliverence, które ma duże wymagania).

Rzadko badam FPS-y, chyba że widzę ścinki. Niestety 30 klatek widzę i nie lubię tak grać. Nie wiem, czemu, ale płynność dla mojego oka zaczyna się od 40-50 klatek w górę, bez dropów rzecz jasna. I tylko tyle, no może powiedzmy 60 chcę uzyskać w mojej rozdzielczości.    

Sama karta 970 to Asus Strix, chodzi po podkręceniu do 1358.

Komp składany parę lat temu. Wtedy to była taka wyższa półka ze średniego segmentu. Więcej nie oczekuję.

Pora może jednak na jakieś zmiany, tyle że obserwując zmiany w podzespołach i ceny, to mam po prostu duże wątpliwości, co w ogóle warto kupować obecnie.

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

WItaj . 

Także posiadam Gtx 970 asus strix i nadeszła zmiana na coś lepszego --> Gtx 1070 ti msi gaming x za 1600zł , roczna używana .
Planowałem 1080 lecz była cena dobra za 1070ti to kupiłem a że jest gorsza o 7-8fps (1070ti ma gddr5 a 1080 Gddr5X )to co mi tam , podkręce go i będzie nawet na poziomie lub wyżej od zwykłego 1080.
Szukaj MSI , Auros , gigabyte Gaming  itd , napewno nie z Turbina tzn 1 wiatraczkiem bo będzie se grzało .
np /

https://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1080-8gb-bulk-i7525468484.html
nawet za 1400 nie kupiłbym .

Nie wiem czy wchodzą w twój plan używki ale szukajac z 2 letnia gwarancja idzie znaleść tylko trzeba uważać na koparki, 
Bo ja kupiłem od super sprzedawcy co jest na allegro od 12 lat ale gwarancja jest i mam prawo do zwrotu jak coś nie będzie pasować .
 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Jeżeli budżet pozwala to weź GTX 1080 - do 1200p przez dwa lata powinien wystarczyć. Jeżeli kasy brakuje to gtx 1070 / 1070 TI. GTX 1060 jest już dzisiaj na styk w 1080p, za dwa lata może już z nim być krucho.

 

Podobnie jak kolega wyżej polecałbym wymianę procesora na 8 wątkowy.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że 1080 wystarczy w razie czego? Nie musi to być 1080Ti? 

Choć myślę, że wezmę też pod uwagę 1070Ti i wymianę procesora. 

MSI, Auros, Gigabyte... 

Czy są między nimi jakieś różnice w głośności pracy? 

Bo na tym też mi zależy. By mi cicho siedziała bez obciążenia, a pod obciążeniem też nie wyła, jak oszalała.  

 

Panowie, a jak w ogóle z cenami w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy? Są szanse, że coś potanieje? 

Link to post
Share on other sites

Asusy gtx 970 Strix nadal trzymają dobre ceny (~700-750 pln) więc sprzedaż na allegro może stanowić całkiem dobrą bazę pod upgrade. Myślę, że gtx 1070 + OC we własnym zakresie będzie w zupełności wystarczające do 1920x1200 @60 Hz - szczególnie, jeżeli potrafisz odpuścić sobie jeden czy dwa "suwaki" z bajerami graficznymi. Szczególnie, że dopłata do 1070 ti lub 1080 to już kwota rzędu 500-600 pln, czyli drugie tyle co musiała byś wyłożyć (zakładając sprzedaż obecnej karty) za 1070, a przyrost "mocy" bedzie na poziomie 25-30%.

 

W tym roku czeka nas jeszcze premiera RTX 2070, czyli karty na poziomie gtx 1080 w cenach wyższych niż obecnie kosztuje 1080 (nowa, w sklepie) więc raczej nie spodziewałbym się dalszych obniżek gtx 1070/ti/1080.

 

Co zaś się producentów tyczy: EVGA, Aorus Xtr, Msi Gaming.  

Link to post
Share on other sites

Czyli brać pod uwagę zwykłą 1070. 

A warto kupować w ogóle nową? Widzę, że ceny to ok. 2 tysięcy. 

Ale np. znalazłam Gainward 1070 Ti 8GB DDR5 za 1949 zł z groszami i Gigabyte 1070 za 1969/ 

Aż takie różnice między nimi? Obie nowe z gwarancją producenta. 

 

 

@Player1 nie tyle bogaty, co dość niezorientowany. ;) Wydać to ja chcę zdecydowanie jak najmniej. 

Używka też wchodzi w grę, choć się trochę tych koparek boję... ;/ 

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Nie kupowałbym karty za prawie 2k z alledrogo od jakiegoś Janusza, ino z renomowanego sklepu (x-kom, esc.pl, proline, morele czy komputronik). Np.: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-ti-armor-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gtx-1070-ti-armor-8g-978833/ z kodem GAMING za 1939 zł.

Link to post
Share on other sites

Używane karty też biorę pod uwagę. Oczywiście, co nowa karta to nowa, więc się jeszcze zastanowię.

Już przynajmniej wiem, w co celować i jak to mniej więcej wygląda cenowo. Za co serdecznie dziękuję. :)

 

 

Ech, gdzie te czasy, gdy za 1500 kupował się kupowało nówkę nieśmiganą, która starczała na kilka lat.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość, którego linkowałem, jest od 10 lat na allegro, 85% pozytywów. Nie polecałbym kogoś, kto jest no name'em bez komentarzy.
Sprzedający wyglądali solidnie i dziękuję za linki. Chwilę się jeszcze zastanowię i jeśli będę kupować używaną, to raczej 1070Ti. Różnica w cenie jest rzeczywiście niewielka.

 

Nie boję się aż tak strasznie używek. Prócz tych koparkowych. Dwa lata normalnej gwarancji, z papierami, i oszczędność na poziomie kilkuset złotych, to kuszące propozycje. Szczególnie jeśli ma się sporo różnych wydatków. :)

Zresztą moja 970 kupowana w xkom była wymieniana bo miała coś z radiatorami. Oficjalny sklep nie uchronił mnie przed czekaniem na serwis całe dwa tygodnie. I to z ponaglaniem.

Różnie więc bywa.

 

Jeszcze pomyślę przed ostateczną decyzją.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wysokie temperatury niekoniecznie mogą być związane z kopaniem karty. Zauważ, że prawie wszystkie kopary działają po solidnym UV i downclocku dla zmniejszenia pobór prądu co jest jednoznaczne z zmniejszeniem wydzielanego ciepła.

To, co może być zajechane to łożyska w układzie chłodzenia, tyle że wtedy oddaje się kartę na gw.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...