Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer dla studenta architektury (rendering CPU i GPU, około 6000zł)

rendering ryzen wizualizacje gtx architektura revit

Najlepsza odpowiedź kajtek., 23 wrzesień 2018 - 18:13

Jest ok patrząc na stosunek ceny do tego co jest w koszyku. 

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qwerty23

Qwerty23
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 15:23

Witam wszystkich,

chciałbym prosić o pomoc przy konfigurowaniu zestawu PC, ocenę przygotowanej konfiguracji, odpowiedź na kilka pytań i również własne sugestie.

zastosowanie:
studia architektury, czyli przede wszystkim tworzenie wizualizacji zarówno CPU jak i GPU, praca z Revitem, sporadyczne granie (raz w miesiącu lub rzadziej)

wykorzystywane oprogramowania:
Revit, AutoCAD, Rhino, Lumion, Twinmotion, Unreal Engine, Cinema 4D(Corona Render i możliwe, że V-ray), Adobe Photoshop

cena:
początkowo planowałem 4800-5800zł, ale po wstępnej konfiguracji wyszło około 6400zł, na pewno nie chciałbym przekraczać 6600zł

kiedy zamierzam kupić:
koniec września lub początek października

potrzebne części:
obudowa z podzespołami i system

czy będę podkręcał:
nie planuję

Podzespoły (tych jestem niemal pewien, pozostałe wybrałem kierując się testami, opiniami i rankingami):
procesor AMD, prawdopodobnie Ryzen 2700x (ze względu na wysokie wyniki przy wielowątkowym renderowaniu CPU)
karta Graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070ti Gaming 8GB GDDR5 (zeby szybko renderować w GPU)
obudowa prawdopodobnie Fractal Design Meshify C

Własna propozycja zestawu:
https://www.x-kom.pl/lista/s8g2nj2zk

Zastanawia mnie dobór płyty głównej, czy MSI B450 A pro będzie odpowiednie a może MSI B450 Tomahawk a może coś zupełnie innego(nie wiem czym się kierować, wydają się niemal identyczne),
również mam wątpliwości dotyczące chłodzenia (komputer czasami będzie pracował przez wiele godzin) i czy powinienem zastosować jakieś dodatkowe chłodzenie w obudowie, np coś od Fractala?
Komputer zamówię z usługą złożenia (prawdopodobnie zrobiłbym to sam, ale przy takiej cenie zestawu wolę zaufać sklepowi)

Z góry dziękuję za pomoc  :)

Użytkownik Qwerty23 edytował ten post 22 wrzesień 2018 - 15:24

• 0

#2 Kamil369

Kamil369
  • Dyskutant

• 153 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 22:10

Zaproponowałbym SSD na gniazdo M.2, albo PCI.E

Lepsze chłodzenie moim zdaniem się przyda, bo rendering bardziej grzeje niż nawet hardcorowe granie, a ponadto takie chłodzenie możesz najprawdopodobniej przenieść do następnego komputera za X lat.

Dla studenta raczej nie przyda się quadro, ale do premiery 2070 RTX można poczekać. Zawsze możesz chwilę posiedzieć na integrze.

• 0

#3 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31263 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 07:34

Zawsze możesz chwilę posiedzieć na integrze.

Jakiej integrze? 

Zestaw całkiem ok. Płyta B450 Tomahawk, system masz w wersji OEM DVD, buda bez zatoki na napęd więc obraz z neta. 

GTX 1070 Ti praktycznie w cenie GTX 1080 bo za 2200 zł masz juz MSI ARMOR. Albo 1070 za 1900 albo 1080 za 2200 zł. Warto dodać jakieś chłodzenie na CPU, chociażby Fortis a jeszcze przy małej dopłacie masz M2. na MLC Plextor M8PEGN 256 GB za lekko ponad 300 zł. 

Za 1100 zł masz też jeszcze Ryzen 7 1800X. Ciut słabszy ale i tańszy o 300 zł. 

• 0

#4 Qwerty23

Qwerty23
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 16:25

Rzeczywiście wybrałem system na DVD a kompletnie zapomniałem, że nie mam napędu  :facepalm: , wiem że nie jest to duży problem, ale już dołożę do wersji na USB.

Zmieniłem sklep i trochę konfigurację, przede wszystkim procesor na Ryzen 1800x i kartę na Zotac GTX 1070 2x IceStorm ExoArmor, dysku nie będę brał na M.2 / PCI.E bo z tego co widzę to są owszem szybsze, ale czytałem jest to zmiana mało odczuwalna, chyba że ktoś np. obrabia video, doszedłem do wniosku, że puki co zostawię oryginalne chłodzenie na Ryzenie (słyszałem, że to dobre konstrukcje) a jeśli będą jakieś problemy, to po prostu dokupię coś lepszego.
I wziąłem płytę MSI B450-A PRO bo Tomahawk ciągle jest niedostępna, myślicie że będzie OK?

link: https://www.morele.n...redirect/368616

I jak teraz?

Użytkownik Qwerty23 edytował ten post 23 wrzesień 2018 - 16:27

• 0

#5 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31263 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 16:28

SSD na IRDM Pro Gen2 

Ryzen 7 1800X nie ma chłodzenia box w zestawie

• 0

#6 Qwerty23

Qwerty23
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 17:12

Ok, tak zrobię z dyskiem, a faktycznie jest jednak już bez chłodzenia, to cenna uwaga :-)
A jak pozostałe zmiany, głównie czy płyta może być i karta? A chłodzenie wezmę któreś z Fortisa.
  • 0

#7 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31263 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 18:13   Najlepsza odpowiedź

Jest ok patrząc na stosunek ceny do tego co jest w koszyku. 

• 0

#8 Qwerty23

Qwerty23
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2018 - 20:33

Dziękuję za pomoc  :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rendering, ryzen, wizualizacje, gtx, architektura, revit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych