Skocz do zawartości

Zastąpienie zaślepek/osłon slotów 5.25"


Recommended Posts

Witam serdecznie. 
Na wstępie zaznaczę że mam kilka pytań, a nie tylko, to o którym mowa w temacie. 
Posiadam obudowę CM HAF 912. W końcu niebawem będę wymieniał podzespoły i chciałem coś przerobić w "budzie". Pierwsza myśl, rozwiercić nity i pozbyć się slotów na napędy ( i tak nie używam, więc po co ma straszyć). Jak pomyślałem tak zrobiłem. Wyszło ładnie, bez uszkodzeń, jednakże szukając elementów dodanych przez producenta okazało się że ktoś w domu chyba je wyrzucił. A po usunięciu napędu DVD-RW został mi jeden slot bez osłony/zaślepki. Pod tymi nazwami szukałem w internecie czegoś, ale nic nie mogę znaleźć. Już poddałem się i wątpię, że znajdę coś w ogóle do HAF 912, ale może od innej obudowy. Może ktoś z Was wie gdzie szukać takich zaślepek, albo jak ich szukać. Generalnie potrzebne są cztery sztuki, aby wymienić resztę i tę "nieobecną". Jakieś propozycje? Rozumiem, że przecież wymiary są unormowane, więc jedyne różnice to mocowania i głębokość osadzenia. 
Może źle to określałem w wyszukiwarce, używałem złego słowa kluczowego. Niby google powinno być w pierwszej kolejności użyte, ale jak nawet nie wiadomo czego szukać, to ciężko znaleźć. Jeśli nie znajdę nic ciekawego, to może jakieś inne propozycje, z tym że przypominam że nie ma już slotów pod 5.25", więc zapchanie jednej np: kontrolerem wentylatorów, nie będzie mnie satysfakcjonowało :)  Więc klejenie na ciepło, spawanie plastiku też wchodzi w grę (posiadam takie urządzenie, aczkolwiek trochę wprawy bym musiał najpierw nabrać).

Co do drugiego pytania,Drugim pomysłem na modyfikację było zamontowanie szyby. Wycięcie otworu w płycie to nie problem, raczej tylko będzie się rozchodziło to prostopadłość i prostoliniowość linii cięcia, ale zastanawiam się czy usunięcie otworów z płyty bocznej i zastąpienie tego lita płytą, nie pogorszy wentylacji? Dlatego, wymyśliłem że może plexi przymocuję z pomocą dystansów 10-20mm od płyty? Czy to ma sens? 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 
Pozdrawiam serdecznie. 

Adam. 

Link to post
Share on other sites

Hej. Niestety takie rozwiązania widziałem i mogę się mylić, ale mam wrażenie że jednak to jest dostosowane do montażu w slotach 5.25". innymi słowy wymaga otworu służącego do montażu napędu itp. A element z tym otworem został usunięty / "wynitowany" :/ Ale w najgorszym wypadku po prostu będę musiał po prostu te proponowane maskownice przerobić i lekko odgiąć boki aby blokowały się w panelu przednim. 

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie, zaczepy chwytają za maskownice obudowy (front obudowy), nie za prowadnice do napędów. Zresztą jak masz oryginalne to bez problemu porównasz. Ja osobiście jeszcze nie spotkałem innego typu mocowań zaślepek, co nie znaczy, że takich nie ma ;)

Taniej niż od Lian Li, zresztą nie są uniwersalne tylko dedykowane jak zauważyłeś do ich obudów : http://angela.pl/p6270,coolermaster-front-panel-rc-340.html

Kupisz dwa takie panele za 30 zł i masz 4 zaślepki ;) Tu masz coś na aukcjach, ale żeby to jakoś wyglądało to bez przeróbek się nie obejdzie: https://allegro.pl/kategoria/komputery?string=za%C5%9Blepka%205%2C25%22&order=m&bmatch=baseline-ele-1-0-0725

Na eBayu są, musisz wpisać " cover 5.25" " Patrząc na ceny taniej będzie kupić używaną obudowę na alledrogo.  Jest tam tego trochę od Coole Mastera nawet od 1 zł. O i masz z czterema zaślepkami: https://allegro.pl/obudowa-atx-cooler-master-centurion-5-usb-2-0-audi-i7564941646.html

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...