Skocz do zawartości

ADATA SX8200 M2 jak zainstalować na płycie Z270 PRO CARBON


Recommended Posts

Witam

 

Mam następujące pytania:

1)Moja płyta jedno wejście posiada z radiatorem. Rozumiem, że go się nakleja na Dysk, ale w zestawie dołączono radiator taką naklejkę do dysku ADATA raczej wygląda na mniej schładzającą, ale pozostaje pytanie czy mogę mimo to nakleić ją na ten dysk oraz nakleić na to radiator płyty?

2)Czy muszę odkleić naklejkę firmową aby ta się nie stopiła bądź nie zaszła jakaś rekacja chemiczna podczas użytkowania. Widziałam, że większość posiadaczy tych dyskóiw w trakcie unboxingu i montażu wkładali dysk razem z tą firmową naklejką. Mówiąc naklejka nie mam na mysli radiatora, a taką małą samoprzylepną kartkę z danymi tego dysku oraz z logo.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

1. Moim zdaniem - nie naklejaj tej nalepki którą dostałeś od ADATA w komplecie skoro masz radiator razem z płyta główna.

2. ja bym nie usuwał tej nalepki z powodów gwarancyjnych - co prawda było by lepiej z odprowadzaniem ciepła. Ale czy czasami nalepka nie jest z drugiej strony dysku (tej spodniej) ??. Ja mam dysk 250 GB i ona jest od spodu :-)

Link to post
Share on other sites

Raczej nie - jeżeli ta nalepka została już naklejona to bym się tym specjalnie nie przejmował :-) Po prostu wystarczy albo to albo to :-) Chodzi o to aby radiator przylegał jak najwieksza powierzchnia do układów na dysku :-)

Edytowane przez momik3
Link to post
Share on other sites

Raczej nie - jeżeli ta nalepka została już naklejona to bym się tym specjalnie nie przejmował :-) Po prostu wystarczy albo to albo to :-) Chodzi o to aby radiator przylegał jak najwieksza powierzchnia do układów na dysku :-)

Mi chodzi oto, że ADATA dołączył radiator do zestawu ale ponoć mniej skuteczny czy mogę założyć go na ten dysk M2, a potem połozyc na niego ten radiator od płyty głównej czy to będzie się gryzło? Oba mają jakieś pasty. Tak więc od ADATA będzie przylegac bezpośrednio na dysk, a radiator od płyty będzie przyklejony na radiator od M2.

bo w sumiei w założeniu te dyski rzadko mają ochronę, są gołe więc chyba nie zaszkodzi mu dwuwartsowa ochrona, ale może się mylę. Dlatego dla pewności pytam się żeby potem nie żałowac.

 

Link to post
Share on other sites

Nie nie będzie się gryzło jeżeli tak zrobisz  - ja jednak rekomenduje zastosować jedynie to bardziej wydajne z płyty głównej. Nie ma potrzeby dublować tych rozwiązań. Przy zastosowaniu dwóch, będą dwie warstwy kleju a to na pewno nie poprawia przewodności cieplnej rozwiązania. Jeżeli radiator dostarczony z płyta główną ma konstrukcję która zapewnia prawidłowy styk z pamięciami na dysku użył bym tylko jego. W przeciwnym przypadku zrezygnował bym z niego nakleił ten od ADATA i umieścił dysk Nvme w gnieździe bliżej CPU aby było lepsze chłodzenie od wiatraka z CPU. Pozdrawiam :-)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie mam dwa wejście M2 i moja płyta świetnie ma rozłożone, uważam że ten na dole z radiatorem jest najlepszym miejscem by dać tam najsilniejszą jednostkę.

 

 

Wideo pokazuje jak to wygląda może zobacz czy rzeczywiście jak napisałeś czy "radiator dostarczony z płyta główną ma konstrukcję która zapewnia prawidłowy styk z pamięciami na dysku"

Link to post
Share on other sites

Spoko - jest ok :-) Termopad na całej powierzchni i całkiem gruby - moim zdaniem całkowicie wystarczy bez klejenia tego od ADATA :-)

 

ps: jeżeli Twoja płyta to MSI z270 pro Carbon - to na liście zgodności nie ma tego dysku - oczywiście nie znaczy to że nie będzie działać :-)

Edytowane przez momik3
Link to post
Share on other sites

Wysłałem ci już wiadomość co sądzę o tych "radiatorach" od MSI...

 

Co do pomysłu, to raczej się do jednego lub drugiego ogranicz. Jeśli o temperaturę chodzi to powinno być podobnie, bo to tylko kawałek aluminium, bez specjalnie większej powierzchni.

 

Odemnie tylko rada, nie ma po co schładzać kostek NAND, starczy sam radiator, bo im chłodniejsze kostki NAND podczas pracy, tym gorzej dla ich żywotności.

Link to post
Share on other sites

Spoko - jest ok :-) Termopad na całej powierzchni i całkiem gruby - moim zdaniem całkowicie wystarczy bez klejenia tego od ADATA :-)

 

ps: jeżeli Twoja płyta to MSI z270 pro Carbon - to na liście zgodności nie ma tego dysku - oczywiście nie znaczy to że nie będzie działać :-)

O kurcze to może klepiej nie przuklejać i dać na wejście tuż przy CPU bez naklejania bo wtedy odklejając będzie brudne i nie przyjma mi do zwrotu.

 

Na stronie producenta jest kompatybilny z H270 GAMING PRO CARBON, ale nie podają czy z Z. Ale to byłoby conajmniej dziwne podczas gdy jest kompatybilny z ekonomicznymi płytami B110.

Edytowane przez Matylda78
Link to post
Share on other sites

Przyklejać przyklejać, o NAND tylko wspomniałem bo to TLC więc warto wiedzieć. Tu na serio nie trzeba wiele, starczy nawet dać wycinek z kartki papieru między radiator od msi a pakiety NAND.

Tylko pamiętaj żeby kontroler i pamięć dr chłodzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...