Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Dawno mnie tutaj nie było. Potrzebuję pomocy z wyborem dysku SSD do laptopa Lenovo Y700. Aktualnie posiadam w nim HDD które chciałbym zostawić, więc muszę zakupić SSD M2. Rzucił mi się w oczy ten dysk: https://www.x-kom.pl/p/421186-dysk-ssd-adata-240gb-m2-pcie-xpg-sx8200.html

Z tego co znalazłem w internecie to ludzie raczej chwalą i nie mają z nim problemów. Pytanie więc, czy to dobry wybór. Dodam, że interesuje mnie coś z ceną 300 złotych. A kolejna kwestia, to jak postawić system gdy już zamontuje to SSD. Wystarczy, że sformatuje HDD i zainstaluje system od nowa na SSD? Na HDD obecnie nic nie ma oprócz systemu i dwóch programów, ponieważ laptop powrócił z serwisu i dysk został wyczyszczony. Z góry dzięki za pomoc.


Po kontakcie z x-kom dowiedziałem się, że mój laptop nie obsługuje dysków m.2 pcie i powinienem zakupić dysk m.2. Jaki więc dysk mogę kupić? Co powiecie na temat tego dysku? https://www.x-kom.pl/p/380306-dysk-ssd-wd-250gb-wd-blue-ssd-m2-2280-3d-nand.html
Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem ma całkiem dobre opinie. Nie będę jednak ukrywał, że sam słabo się na tym znam. Nie chcę również wydawać więcej, a te 310 złotych to jest takie maksimum. Jeśli znalazłoby się cokolwiek innego w tym budżecie to mógłbym rozważyć, zdaję sobie jednak sprawę, że dorwanie porządnego dysku w tej cenie jest chyba niemożliwe.

I jeszcze co do mojego drugiego pytania o instalacje systemu, miałbyś może również jakieś ciekawe poradniki jak to zrobić? Chodzi mi o to czy wystarczy, że sformatuje hdd, a na ssd zainstaluje system i zmienię bootowanie na ssd, czy jednak będzie to trochę bardziej skomplikowane?

 

Edit:

Czy byłbyś w stanie ewentualnie polecić jakiś inny dysk, z którym jednak nie trzeba będzie się tyle bawić? Po prostu żebym go zamontował a on był gotowy do działania. Obawiam się, że mógłbym sobie nie poradzić. Jakiś do 300 złotych na którym będę mógł postawić system oraz zainstalować programy autodesku, dobrze gdyby miał te 250GB. Rozumiem, że pewnie będą to wolniejsze dyski, no ale wolę nie ryzykować jeśli się na tym nie znam.

Edytowane przez Lacti
Link to post
Share on other sites

Windows 10, kwestia tego, że nie umiem i nie chce mi się bawić w biosie w takie rzeczy. Więc jeśli miałbyś jakiś dysk do polecenia a najlepiej dwa żeby można było wybrać do tych 300 złotych to byłbym bardzo wdzięczny. Nie mam wygórowanych wymagań, za rok lub półtorej planuję zmienić laptopa, więc byle do tego momentu jakoś działało to wszytko.

 

Edit:

Znalazłem dwa takie dyski, trochę tańsze co w sumie mi odpowiada:

https://www.x-kom.pl/p/340495-dysk-ssd-adata-256gb-sata-ssd-ultimate-su800-m2-2280.html

https://www.x-kom.pl/p/380306-dysk-ssd-wd-250gb-wd-blue-ssd-m2-2280-3d-nand.html

Czy któryś z nich jest warty uwagi? Rozumiem, że będą wolniejsze od tych o których rozmawialiśmy, ale dla mnie to i tak pierwszy ssd więc przeskok tak czy tak odczuję.

Edytowane przez Lacti
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Witam

Przymierzam się do zakupy dysku ssd to lenovo y700. Obecnie patrze na 3 dyski:

ADATA 256GB XPG SX8200 PRO M.2 NVMe Corsair Dysk SSD 240GB MP510 Series PCIe M.2 SAMSUNG SSD 970 EVO 250 GB

 

Który z nich będzie najbardziej odpowiedni, chyba że coś jeszcze jest godnego uwagi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...