Skocz do zawartości

Modernizacja pc pod gaming 4500zł


Recommended Posts

Siemka, przymierzam się do małej modernizacji mojego starego peceta do dyspozycji mam około 4500zł, mniej więcej wybrałem sobie już komponenty które zakupię, lecz nie jestem wielkim znawcą dlatego przychodzę do was z zapytaniem. Zacznę od wymienia komponentów które posiadam ze starego peceta i zamierzam je wykorzystać w nowym: 

 

Obudowa: Silentiumpc gladius m35w

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

Pamięci ram: Kingstone HyperX FURY DDR4 8Gb 2133mhz CL14

Dysk twardy: Jakiś na sata III, jak dla mnie wystarczający

Dysk SSD: ADATA SU800 256GB

Chłodzenie CPU: Spartan 3 pro he1024

 

A kupić zamierzam: 

 

GPU: Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB GDDR5

CPU: Intel i7 8700 (wersja bez K)

 

I tu rodzi się pytanie, jaka płyta główna do tego zestawu, mam na oku dwie mianowicie:

 

1. Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3

2. MSI Z370 Tomahawk

 

Która będzie lepsza ? A może wy macie jakieś propozycję, zależy mi na podświetleniu RGB płyty, ponieważ mam szklaną ścianę w obudowie i chcę, aby ładnie się prezentował pecet. No i jeszcze jedno pytanie czy mój aktualny zasilacz uciągnie taką konfigurację i czy wszystko będzie razem współgrać?

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :D

 

Edytowane przez kokerxd
Link to post
Share on other sites

 

 

Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8GB GDDR5

 

Cena zapewne bliska GTX 1080

 

 

 

Intel i7 8700 (wersja bez K)

 

Obecnie dopłacasz 500 zł, chore skoki cen. 

 

 

 

I tu rodzi się pytanie, jaka płyta główna do tego zestawu, mam na oku dwie mianowicie
'

 

Albo budżetowo Z370 Asrock Pro4 albo lepiej od Tomahawka w tej samej bądź niższej cenie MSI Z370 SLI PLUS z lepszym audio.

 

Zasilacz uciągnie, pamięci 2133 MHz będą tutaj trochę ograniczać CPU. Kręć ile wejdzie. Z tego co idzie wyczytać lecą na 2800 - 3000 MHz a nawet i 3200 MHz 

Link to post
Share on other sites

 

 

Cena zapewne bliska GTX 1080

 

No to mogę zamiast 1070Ti kupić MSI GeForce GTX 1080 Aero 8GB, lepszy wybór ?

 

 

 

Obecnie dopłacasz 500 zł, chore skoki cen. 

 

 

Niestety muszę kupić pc dziś :/

 

 

 

Albo budżetowo Z370 Asrock Pro4 albo lepiej od Tomahawka w tej samej bądź niższej cenie MSI Z370 SLI PLUS z lepszym audio.
 

 

Chodzi o tą msi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...