Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

UPgrade stacjonarki do zdjęć/wideo - 3000 pln

upgrade stacjonarka robocza i7-3770 16gb ddr4 gtx760

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 francisbegbie

francisbegbie
  • Amator

• 35 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 16:59

Witajcie,

chciałbym skorzystać maksymalnie na tym co mam bądź co sprzedać, bądź czy cokolwiek da się z tym zrobić użytecznego w celu zmiany pod edycję zdjęć i prostych klipów wideo (z wycieczek). Wszystko oparte na adobe (lightroom i premiere pro). Zastanawiam się czy cokolwiek jest sens zostawiać? bądź czy to coś jest jeszcze coś warte? do zdjęć to mi tam całkiem ok działa - nie narzekam szczególnie, ale do wideo to się w ogóle nie nadaje.

• Zastosowanie komputera : edycja zdjęć i wideo (z sony a6500)
  • Maksymalna kwota : 3000 (z WIN10 w cenie)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : do miesiąca
  • Których części potrzebuję : skrzynia+wszystkie komponenty
  • Czy będę podkręcać sprzęt? raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : NEC ea241mw x 2
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.n.../info/f71098c6/ (tutaj jeszcze dodać muszę grafikę, ale gdyby się dało sprzedać mój aktualny sprzęt za chociażby 1000 pln to mógłbym wrzucić np. gtx 1060 lub gtx 980 - używki)
  • Inne : może być używany

mój sprzęt

Procesor Intel i7-3770
Płyta MSI B75-g43
Pamięć DDR3 GOODRAM 8GB 1333 x2

Dysk SSD Plextor 128GB 2,5"
Nagrywarka DVD-RW LG SATA
Obudowa MIDI ATX Brutus 410
Zasilacz Thermaltake 530W
ASUS GeForce GTX 760 2gb

Będę wdzięczny za sugestie

Użytkownik francisbegbie edytował ten post 18 wrzesień 2018 - 17:25

• 0

#2 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31803 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 18:39

Ryzen, dysk SSD pod Adobe nie bardzo. Ceny Intela teraz jednak szaleją i jest to kiepski moment na zmianę CPU. Póki co można zmienić GPU, dołożyć dyski (ten SSD co masz na system i soft + nowy M8P 512 GB + irdm pro 240 gb na cache, temp). Dokupywanie pamięci też takie mało opłacalne bo i tak byłoby warto się tutaj przesiąść na 6 rdzeni i 12 wątków a tutaj już DDR4

• 1

#3 francisbegbie

francisbegbie
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 20:46

Ryzen, dysk SSD pod Adobe nie bardzo. Ceny Intela teraz jednak szaleją i jest to kiepski moment na zmianę CPU. Póki co można zmienić GPU, dołożyć dyski (ten SSD co masz na system i soft + nowy M8P 512 GB + irdm pro 240 gb na cache, temp). Dokupywanie pamięci też takie mało opłacalne bo i tak byłoby warto się tutaj przesiąść na 6 rdzeni i 12 wątków a tutaj już DDR4

Co masz na myśli SSD nie bardzo pod Adobe? Ryzen też nie bardzo? - to nie są dobre informacje dla mnie, bo jak widze ceny intela... :)

• 0

#4 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31803 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 16:34

Dysk XPG8200 jest na kościach TLC z kończącym się buforem SLC (bufor szybkiego zapisu). Większe pliki zapisywane na dysku = mega drop prędkości po zapchaniu buforu. Kompletnie nieopłacalny produkt pod obróbkę video gdzie za 30 zł więcej jest M8PEGN od Plextora.

Ryzen do pracy w pakiecie Adobe jest słabszy od Intela. Ceny jednak teraz sporo mieszają. 

• 0

#5 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 8270 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 20:50

Czekaj na unormowanie się cen procesorów bo masz na czym przeczekać i wtedy kupuj. Przepłacanie 500zł za sam CPU to u Ciebie dobry SSD NVMe 256GB i jeszcze wystarczy na dobry trunek.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: upgrade, stacjonarka, robocza, i7-3770, 16gb ddr4, gtx760

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych