Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

chciałbym skorzystać maksymalnie na tym co mam bądź co sprzedać, bądź czy cokolwiek da się z tym zrobić użytecznego w celu zmiany pod edycję zdjęć i prostych klipów wideo (z wycieczek). Wszystko oparte na adobe (lightroom i premiere pro). Zastanawiam się czy cokolwiek jest sens zostawiać? bądź czy to coś jest jeszcze coś warte? do zdjęć to mi tam całkiem ok działa - nie narzekam szczególnie, ale do wideo to się w ogóle nie nadaje.

 

  • Zastosowanie komputera : edycja zdjęć i wideo (z sony a6500)
  • Maksymalna kwota : 3000 (z WIN10 w cenie)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : do miesiąca
  • Których części potrzebuję : skrzynia+wszystkie komponenty
  • Czy będę podkręcać sprzęt? raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : NEC ea241mw x 2
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/f71098c6/ (tutaj jeszcze dodać muszę grafikę, ale gdyby się dało sprzedać mój aktualny sprzęt za chociażby 1000 pln to mógłbym wrzucić np. gtx 1060 lub gtx 980 - używki)
  • Inne : może być używany

 

 

 

mój sprzęt

Procesor Intel i7-3770
Płyta MSI B75-g43
Pamięć DDR3 GOODRAM 8GB 1333 x2
 
Dysk SSD Plextor 128GB 2,5"
Nagrywarka DVD-RW LG SATA
Obudowa MIDI ATX Brutus 410
Zasilacz Thermaltake 530W
ASUS GeForce GTX 760 2gb
 
Będę wdzięczny za sugestie
Edytowane przez francisbegbie
Link to post
Share on other sites

Ryzen, dysk SSD pod Adobe nie bardzo. Ceny Intela teraz jednak szaleją i jest to kiepski moment na zmianę CPU. Póki co można zmienić GPU, dołożyć dyski (ten SSD co masz na system i soft + nowy M8P 512 GB + irdm pro 240 gb na cache, temp). Dokupywanie pamięci też takie mało opłacalne bo i tak byłoby warto się tutaj przesiąść na 6 rdzeni i 12 wątków a tutaj już DDR4

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ryzen, dysk SSD pod Adobe nie bardzo. Ceny Intela teraz jednak szaleją i jest to kiepski moment na zmianę CPU. Póki co można zmienić GPU, dołożyć dyski (ten SSD co masz na system i soft + nowy M8P 512 GB + irdm pro 240 gb na cache, temp). Dokupywanie pamięci też takie mało opłacalne bo i tak byłoby warto się tutaj przesiąść na 6 rdzeni i 12 wątków a tutaj już DDR4

 

Co masz na myśli SSD nie bardzo pod Adobe? Ryzen też nie bardzo? - to nie są dobre informacje dla mnie, bo jak widze ceny intela... :)

Link to post
Share on other sites

Dysk XPG8200 jest na kościach TLC z kończącym się buforem SLC (bufor szybkiego zapisu). Większe pliki zapisywane na dysku = mega drop prędkości po zapchaniu buforu. Kompletnie nieopłacalny produkt pod obróbkę video gdzie za 30 zł więcej jest M8PEGN od Plextora.

 

Ryzen do pracy w pakiecie Adobe jest słabszy od Intela. Ceny jednak teraz sporo mieszają. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...