Skocz do zawartości

Zestaw do gier max 4.5k zł z GTX 1070.


Recommended Posts

  • Witam,

    Sprzedałem laptopa z grafiką GTX 1060 6gb. Potrzebuję złożyć zestaw który będzie trochę wydajniejszy, najlepiej z kartą 1070. Przy laptopie w niektórych momentach brakowało wydajności, tym bardziej przy monitorze 144hz. Da radę złożyć coś wartego uwagi? 

    Biorę pod uwagę zakup używanej karty graficznej jeżeli to coś pomoże. Będę wdzięczny za pomoc bo niestety dawno nie siedział w podzespołach a trochę się pozmieniało.

     

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (fortnite, path of exile, wiedźmin, gta v + jakieś nowe tytuły)
  • Maksymalna kwota : 4500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : Cała skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie planuje
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD 144hz
  • Specjalne wymagania : Dobór podzespołów żeby procesor nie blokował karty ani karta procesora
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Najlepiej aby w tej cenie zakupić jeszcze system operacyjny - najlepiej win 7 64bit.
  • Dodatkowo bez dysku HDD, tylko dysk ssd 240gb.
Edytowane przez pat1441
Link to post
Share on other sites

Nie dostaniesz już w sklepie 7, tutaj i tak WIN 10 się kłania.

 

Zakup nowej 1070 nie ma racji bytu, za 1400zł są używane 1070TI. Nowa 1070 to 1900zł, 1800 z gorszym chłodzeniem.

Jest jeszcze opcja pośrednia - nowa 1070TI za 1700zł, ale tutaj chłodzenie jest głośne GeForce GTX1070Ti Blower 8GB DDR5 256bit (1683/8008 MHz)

 

Ja bym mimo wszystko brał używane GPU, za to wrzucisz 16GB RAM. Może wystarczy i na lepszy PSU/obudowę.

 

Co do samego procesora, z racji na ceny Coffee Lake'ów jesteś skazany na Ryzena 2600

Link to post
Share on other sites

Jak ma się zestaw ryzena 2600 + gtx 1070ti? Patrząc na wyniki w grach to intel często radzi sobie o ok. 10 czasami 15% lepiej niż ryzena.
I jeszcze kwestia ramu 16gb 2666mhz czy co mogę w tej cenie dostać i co będzie najodpowiedniejsze? 


Złożyłem taki koszyk.
https://www.x-kom.pl/lista/tv38zjx5l
Będzie to dobre z połączeniem gtx 1070ti albo gtx 1070, kwestia co dostanę używanego w dobrej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dopłata do Ryzen 2600X nie ma żadnego sensu, szkoda kasy, 2600 robi praktycznie, a nawet lepsze OC.

Do tego wolny SSD na TLC, nieopłacalny PSU, jakościowo też nie najlepiej.

 

1 x AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/1 x MSI B450 Tomahawk /AMD B450, DDR4, AM4/1 x G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 TridentZ1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

2714zł
 
Szybszy i lepiej wyglądający RAM, szysbzy SSD na kościach MLC, dużo lepszy elektrycznie zasilacz, w pełni modularny, cichy, półpasywny tryb pracy wentylatora, 10 lat gwarancji.
Link to post
Share on other sites

 

Dopłata do Ryzen 2600X nie ma żadnego sensu, szkoda kasy, 2600 robi praktycznie, a nawet lepsze OC.

Do tego wolny SSD na TLC, nieopłacalny PSU, jakościowo też nie najlepiej.

 

1 x AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/1 x MSI B450 Tomahawk /AMD B450, DDR4, AM4/1 x G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 TridentZ1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

2714zł
 
Szybszy i lepiej wyglądający RAM, szysbzy SSD na kościach MLC, dużo lepszy elektrycznie zasilacz, w pełni modularny, cichy, półpasywny tryb pracy wentylatora, 10 lat gwarancji.

 

Wziąłem to co poleciłeś, tylko troszkę zmieniłem zasilacz na 500W, ale tutaj nie powinno być problemu. I wziąłem inny ram ale też g.skill 3200 mhz cl16.

Pytanie jak ten zestaw przyjmie kartę Palita GTX 1080? Bo możliwe że uda mi się takie coś dostać w naprawdę wyjątkowo dobrej cenie. Będzie to ok czy nagle się okaże że proc będzie blokował trochę?

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam nadzieję że nie odje... tutaj głupoty z tym zasilaczem.

Szybko wymienisz, kupowanie najbardziej budżetowych jednostek, szczególnie od SPC woła o pomstę do nieba. 

Jak czytam te głupoty o super stabilnym i cichym PSU 500W poniżej 200zł to zastanawiam się jakim trzeba być idiotą by w to wierzyć.

Link to post
Share on other sites

Szybko wymienisz, kupowanie najbardziej budżetowych jednostek, szczególnie od SPC woła o pomstę do nieba. 

Jak czytam te głupoty o super stabilnym i cichym PSU 500W poniżej 200zł to zastanawiam się jakim trzeba być idiotą by w to wierzyć.

Tutaj znaczenie miało kilka spraw. Pierwsze cena, drugie dostępność części w sklepie w którym zamawiałem, a trzecie opłacalność zestawu. Cichy napewno on nie będzie, to akurat nie robi. Liczę że na jakiś czas da sobie radę. Trafił się GTX 1080 palita i jakoś trzeba było kombinować. Budżet został i tak mocno naciągnięty ale z drugiej strony nie chciałem na wszystkim oszczędzać (i tak części brałem z kilku sklepów żeby budżet jakoś sensownie zamknąć).

Czy możesz plecić ew. coś podobnego do tego seasonic w kwocie do 300zł? Może po prostu oddam zasilacz i spróbuję wziąć inny.

 

Jeszcze jedno pytanie. Ja zachowa się ryzen 5 2600 przy próbie streamu na twitchu czy yt? Będzie dobrze czy może być problem? Gry tak jak w pierwszym poście czyli path of exile, fortnite, cs, ew jakieś gry typu wiedźmin czasami.

Edytowane przez pat1441
Link to post
Share on other sites
Czy możesz plecić ew. coś podobnego do tego seasonic w kwocie do 300zł? Może po prostu oddam zasilacz i spróbuję wziąć inny.

 

Dołóż 59zł i kup seasonica. Tu masz z darmową dostawą za 359zł

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550-ssr-550fx-80plus-gold-550w-p1106862

 

59zł to nie oszczędność, a zasilacz o wiele lepszy.

Edytowane przez MasterD23337
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy możesz plecić ew. coś podobnego do tego seasonic w kwocie do 300zł?

 

CX550M, G550M, Pure Power 10 500W

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie. Ja zachowa się ryzen 5 2600 przy próbie streamu na twitchu czy yt? Będzie dobrze czy może być problem? Gry tak jak w pierwszym poście czyli path of exile, fortnite, cs, ew jakieś gry typu wiedźmin czasami.

 

Jeżeli chodzi o stream, to dobrze będzie brać Ryzena 7.  

 

1 x  AMD Ryzen 7 1700 /3.7GHz, AM4, BOX/ 1 x  MSI B350 PC Mate /AMD B350, DDR4, AM4/

 

Wydajnościowo w grach lepiej nie będzie ale podczas streamu będzie lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...