Skocz do zawartości

Czy da się jeszcze tchnąć życie w ten zestaw?


Recommended Posts

Mam kilkuletni komp, który do tej pory sprawiał się całkiem nieźle i nawet szło na nim trochę pograć. Ostatnio jednak miałem okazję zainstalować sobie Wolfenstein 2 i po prostu masakra. Na absolutnym low i najniższej rozdziałce ciął się nie do wytrzymania, Czy myślicie że jeszcze da się zrobić jakąś modernizacje dla tego zestawu, żeby uruchomić na nim jakieś nowsze tytuły czy to już wszystko na szrot?

  • GeForce GTX 660 Ti
  • Intel Core i3-4170 LGA1150 BOX
  • MSI B85-G43 Intel B85 LGA1150 BOX
  • DDR3 8GB 1600MHz Play CL9
  • Corsair VS Series ver.2 450W
  •  Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

Oczywiście używane podzespoły wchodzą w grę. Nie podaje budżetu po prostu napiszcie co byście zalecali zrobić.

Link to post
Share on other sites

 i7 4770 https://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-4770-i7566851644.html . Mnożnik na swojej mobo możesz ustawić na sztywno na 3,9GHz. I GTX 1070 z gwarancją  do 12.2020, https://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-1070-8gb-gwarancja-do-12-2020-i7556558609.html. Co prawda pewnie z koparki, ale np, ja 3 lata temu kupiłem R9 290 szafira i po dziś dzień karta śmiga bez problemu.

Edytowane przez daryzda
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki. A tak na marginesie wpadło mi w ręce dodatkowe DDR3 8GB 1600MHz w dwóch kostkach. Jest sens to wsadzać do kompa? Nie tworzę na kompie grafiki ani nic takiego i w zasadzie jedyne wymagające zadanie dla tego zestawu to gry. Czytałem że obecnie 16GB ramu w grach się nie przydaje. Zostawić ten RAM czy sprzedać?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie zostaw.

Też się w tym kierunku skłaniam. W sumie wpadł mi za darmo:) a tak z ciekawości. Sugerujesz pod kątem przyszłości czy już obecnie tyle RAM-u gry wykorzystują?

 

Przede wszystkim w jakiej obudowie to siedzi?

Monitor masz ze złączem cyfrowym?

Obudowa: Zalman Z3 Plus

Monitor mam na VGA i mam przekładkę DVI pod tę kartę bo ona nie ma VGA. Z tym, że monitor też już się prosi o wymianę bo coś mu zaczyna dolegać.

Edytowane przez przemoo83
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Myślę że nie będę zaczynał nowego tematu tylko odgrzeję ten stary. Rozszerzyłem zestaw zgodnie z sugestiami o  i7 4770 oraz GTX 1070.

 

Zerknij na tabliczkę znamionową bo jest wersja z mocą 360W i 408W na linii +12V. Jak masz tego drugiego to ok.

To jest mocno budżetowa jednostka, ja bym składał na stabilniejszy i cichszy PSU.

Kontynuując wątek. Mam tę wersję z mocą 408W ale rozumiem, że ten zasilacz i tak raczej d..y nie urywa i trzeba szukać coś lepszego. Możecie coś zasugerować? Idealnie żeby do max 250zł ale oczywiście jak to nierealne to będę składał na droższy. Dzięki!

Link to post
Share on other sites

i7 4770 za 750zł gtx 1070 za 1250zł. Oczywiście obie używki. Pewnie nie jakieś super okazje ale z tego co widze po cenach to też nie przepłaciłem:) zamknąłem się równo w 2k.

 

7 lat gwarancji.

 

No te 7 lat gwarancji to jest atut. Chyba żaden zestaw jaki miałem w życiu nie pociągnął dłużej niż 5 :)


A jeszcze dopytam jak się ma ten zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/ do podanego wyżej? Duża różnica w jakości?

Link to post
Share on other sites

CX450M jest dwie półki niżej, gorsze kondensatory, cała platforma, niższa sprawność, krótsza gwarancja no i wentylator ( zdarzają się sztuki z terkotaniem).

Za 200zł masz go na esc jak coś CX450M

Focus będzie już na lata, podłączysz do tego dużo bardziej prądożerne GPU jak GTX 1080 czy RTX 2080.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie tak z ciekawości zapytałem bo już mnie przekonałeś z tym Focusem. Generalnie sprawa jest zamknięta bo już zamówiłem z Proline. Swoją drogą mają prawie 100pln taniej niż w innych sklepach. Korzystając z okazji dopytam. Można na necie znaleźć testy Focus Plus Gold 550W i zbiera niewiarygodnie pochlebne recenzje. O wersji 450W pisze się mniej. W sumie teraz to już takie gdybanie jak zamówiłem zasilacz ale czy nie trzeba było odczekać i dozbierać na tę wyższą wersję?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...