Skocz do zawartości

Sony XZ1 Compact czy coś innego jednak?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez HunterStar,

Recommended Posts

Witam,

noszę się z zamiarem wymiany starego LG G2 mini na nowy telefon.

Szukam czegoś nie przypominającego rozmiarem patelni... oraz będzie działać sprawnie z co najmniej 2 lata.

Zależy mi na:

- długim czasie pracy na baterii,

- nie wielkim ekranie, najlepiej do 5",

- LTE B20,

- dobry aparat,

- dobrze by mieć NFC, bo chciałbym zacząć płacić telefonem

 

Totalnie nie zależy mi na rozdzielczości większej niż FullHD oraz na szklanej obudowie, nawet dobrej jakości plastik będzie dla mnie lepszy

 

Budżet? Hmm..., jakby to powiedzieć, dosyć elastyczny, chciałbym coś poniżej 1000, ale w moim przypadku to nie możliwe, więc ustalmy go na ok. 1500 + 500 dla telefonu z efektem WOW.

 

Osobiście bardzo mocno rozważam zakup Sony XZ1 Compact,

myślałem też nad zakupem Samsunga s8(odrzuca mnie słaby czas na baterii, ciężki soft, rozmiar i kruchość), Honora 10(też trochę duży i mała bateria, oraz ostatnie info i oszustwach Huawei w testach, na plus bardzo fotki), XZ2 Compact(ale trochę drogi).

 

Mam możliwość zakupu w niemieckim Amazonie w którym XZ1c kosztuje 330€, nie mam zamiaru kupować na bestcenie, ze względu że telefony pochodzą z różnych dystrybucji i występują problemy z oddaniem telefonu na gwarancję.

 

Pytanie końcowe brzmi, czy możecie powiedzieć coś na temat XZ1c, jak działa, czy jest bezawaryjny, albo czy się psuje na potęgę i nie mam co liczyć na bezawaryjną pracę jak w moim LG.

Kiedyś miałem Sony Ericssony(k550i, c702), oba zdechły tydzień po gwarancji :(.

Ponawiam :)

Edytowane przez HunterStar
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz priorytet w postaci szybkiego działania, to Xiaomi Mi 6. Jest tylko trochę większy 5,15 cala. Bateria trzyma całkiem przyzwoicie, a parametry sa powalające. Aparat tez jest bardzo dobry.

Ja mogę polecić ze swojej strony Samsunga s7. Na pewno znajdziesz go w cenie około 1500zł, a do tego aparat będzie jednym z najlepszych. Nie zauważyłem żeby po 7 miesiącach użytkowania jakoś zwolnił czy się zacinał (a użytkuje bardzo intensywnie i instaluje wiele aplikacji). Bateria przy graniu i korzystaniu z neta (wifi+lte) wytrzymuje spokojnie cały dzień. Przy lżejszym użyciu potrafi wytrzymać 1,5 doby. Wielkim atutem jest wyświetlacz. 

ZX1 Compact może w porównaniu do Samsunga s7 może być minimalnie szybsza (ale nie jakoś odczuwalnie), ale na pewno ma mniejsza baterię. W kwestii aparatu S7 na pewno wygrywa. W zasadzie wybór głównie zależy od upodobań jeżeli chodzi o interfejs (ja szczerze mówiąc całkiem lubię nową nakładkę Samsunga, która jest taka sama jak w S8 i wyższych modelach).

Link to post
Share on other sites

 

 

dobry aparat

 

Jeśli chcesz mieć dobry aparat to nie bierz Sonego. Wszyscy wyciskają z ich matryc maximum, a Sony softowo po prostu ssie. Miałem Xperię z3, narzekałem, nagrzeszyłem - ręką, nogą, myslą, mową. Do tego gdy odkleił mi się ekran to się dowiedziałem że to wada fabryczna, no za********e, miesiąc po upływie gwarancji :D

 

W tej cenie może LG G6? Mi6 raczej też aparatem nie grzeszy, S7 na pewno pod tym względem zamiecie podłogę konkurencją (jedynie G6 powalczy) w tym budżecie, ale jednak to Samsung.

Link to post
Share on other sites

Mi 6 odpada ze względu że nie obsługuje LTE B20, Mix 2 to patelnia, więc też.

Co do S7 to telefon jest z początku 2016 więc trochę lipa bo już stary,

ale na pewno ma mniejsza baterię

owszem jest mniejsza o 300mAh, ale S7 ma większy ekran i rozdzielczość, co sprawia że ma 4x więcej pikseli do wyświetlenia od compact'a.

 

Rozważałem mocno G6, ale też mnie przeraża fakt, że telefon na początku przyszłego roku będzie miał 2 lata. A i czas działania na jednym ładowaniu nie jest wyśmienity.

 

Nie wiecie może, czy zmiana aplikacji aparatu, albo softu telefonu podniosła by jakość zdjęć w XZ1c.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • Rozwiązanie

Witam,

przepraszam za odkop, ale chciałem dokończyć temat i napisać jak się rozwiązała sprawa.

Koniec końców zakupiłem Samsunga Galaxy S8, padła taka a nie inna decyzja ponieważ trafiła się dobra oferta w Niemczech i telefon wyszedł mnie ok 100zł więcej niż XZ1c. Telefon w dłoni lezy całkiem ok, jest większy, ale niewygodny jest pod względem długości, na szerokość jest w sam raz, do czytnika też sięgam więc jest dobrze.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

przepraszam za odkop, ale chciałem dokończyć temat i napisać jak się rozwiązała sprawa.

Koniec końców zakupiłem Samsunga Galaxy S8, padła taka a nie inna decyzja ponieważ trafiła się dobra oferta w Niemczech i telefon wyszedł mnie ok 100zł więcej niż XZ1c. Telefon w dłoni lezy całkiem ok, jest większy, ale niewygodny jest pod względem długości, na szerokość jest w sam raz, do czytnika też sięgam więc jest dobrze.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

Wybrałeś całkiem dobrze. 

Odniosę się jeszcze do argumentu o tym, że s7 ma większą rozdzielczość. Generalnie tak, ale pamiętaj, że rozdzielczość po pierwsze głównie zżera prąd w momencie gdy procesor ją musi przemielić, a w opcjach możesz po prostu ustawić FullHD lub Nawet HD i wtedy procek sobie odpoczywa. Po drugie Samsung ma SAMOLED więc czarne pixele po prostu są wyłączane i nie pobierają prądu co znacząco przekłada się na prądożerność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...