Skocz do zawartości

Używany GTX 1070


Recommended Posts

Karty po koparce często pracowały w klimatyzowanych pomieszczeniach i są w lepszym stanie niż po kowalskim katujacym kartę w obudowie typu piekarnik.
Widziałeś kiedyś płytę główną przygotowaną pod mining? Może dla pierwszej karty klimatyzacja będzie miała spore znaczenie, ale reszta będzie zaciągać powietrze rozgrzane przez kartę pod nią. Ogólnie, karty z koparek są zdecydowanie bardziej wyeksploatowane, również fizycznie (wentylatory). Jeżeli karta jest objęta gwarancją producenta, to nie powinno być problemów (chyba, że padnie po gwarancji).

 

P.S.

Czy słyszeliście o jakiś metodach producentów na weryfikowanie czy karta kopała? Albo o przypadkach, gdzie producent odrzucił gwarancję?

Link to post
Share on other sites

Widziałeś kiedyś płytę główną przygotowaną pod mining? Może dla pierwszej karty klimatyzacja będzie miała spore znaczenie, ale reszta będzie zaciągać powietrze rozgrzane przez kartę pod nią.

Myślę że gdybyś wykazał się choć odrobina chęci to doszedlbys do wniosku ze:

Hmmm każda karta ma dwu-slotowe chłodzenie, jak oni do cholery wsadzili tyle kart w sloty PCIe jedno pod drugim (czyli jeden slot) ? Myślisz że to jak w grze komputerowej błąd że karty mogą na siebie zachodzić fizycznie i się przenikać ?

A co z płytami tylko do kopania gdzie sloty PCIE są nie tylko jeden pod drugim ale i obok siebie, tam też karty zachodzą ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wykazałem odrobinę chęci, użyłem Google-a i... nope, wciąż nie ma opcji, by karty w takiej koparce miały temperaturowy raj:

https://www.google.pl/search?q=mining+rig&client=ms-android-samsung&source=android-browser&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwixnOOvmb_dAhXJJSwKHc9bDxoQ_AUICSgB&biw=412&bih=670&dpr=2.63

 

P.S.

Polecam na przyszłość użyć Google, a także zadawać sobie więcej pytań, np. czy mogę mieć pewność, że koparka z której pochodzi karta składała się tylko z powiedzmy 4 GPU i miały one luz? A może było ich 12 i praktycznie nachodziły na siebie, a klimatyzacja i dodatkowe wentylatory sprawiają jedynie, że całość w ogóle jest w stanie pracować?

Link to post
Share on other sites

 

 

P.S. Czy słyszeliście o jakiś metodach producentów na weryfikowanie czy karta kopała? Albo o przypadkach, gdzie producent odrzucił gwarancję?

 

Serwis nie jest w stanie stwierdzić czy karta kopała czy też nie, kopanie to normalne wykorzystywanie karty nie przekraczające przewidywań producenta :)

Link to post
Share on other sites

@up,

Niby tak, ale słyszałem o jakiś akcjach, gdzie producenci zastrzegali sobie, że jak karta kopała, to anulują gwarancję. I teraz pytanie czy to tylko takie gadanie czy może jednak mają techniczną możliwość weryfikacji (np. moduł na GPU, który loguje średnie obciążenie i temp co godzinę do dedykowanej pamięci)?

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego, gdyby tak było każda przetaktowana karta nie miałaby uznanej gwarancji, póki co jeśli karta nie ma uszkodzeń mechanicznych, oraz widocznych miejsc przepalania na PCB to GW jest uznawana, co innego jest z biosem jeśli wyślesz zmodowanym biosem pod koparkę to możesz mieć kłopot.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Ja mam kartę Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB, kupiłem tą kartę ponad rok temu właśnie z koparki i chodź bardzo długo się zastanawiałem i wybierałem różne karty i dużo czytałem o GTX 1070 w internecie. To kupiłem tą kartę ze względu na solidne chłodzenie. Czytałem też, że dużo tych kart jest używanych właśnie z tego powodu w koparkach, że mają solidne i stabilne chłodzenie więc coś w tym musi być. Pomyślałem więc, że skoro koparkowi eksperci wybierają te karty do kopania i sprawdzają się w koparkach to czemu ta karta nie miała by się sprawdzić w moim kompie. Tyram kartę już od roku na maksymalnych i nic się z nią nie dzieje a co więcej kupując używaną zaoszczędziłem 500zł i karta nadal jest jeszcze na gwarancji. Producent nie jest w stanie sprawdzić czy karta była w koparce i nie ma prawa odmówić gwarancji. Chyba, że zalał byś kartę wodą lub fizycznie uszkodził. Innej opcji nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Żeby była jasność - nie jestem przeciwnikiem kart pokoparkowych,

niestety nie zmienia to faktu że karta w koparce nabija "motogodziny" 10x szybciej niż u przeciętnego niedzielnego gracza.

 

W dodatku takie karty często mają zmodyfikowane biosy, czasem ktoś wgra fabryczny a  czasem zwyczajnie to oleje.

 

Dlatego trzeba mieć świadomość, że kupuje się sprzęt "mocno" używany i to wszystko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...