Skocz do zawartości

Brak obrazu po ponownym uruchomieniu


Recommended Posts

Dzień dobry.
Piszę do was z problemem, z którym mam pierwszy raz styczność i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Chodzi o to, że komputer po przy ponownym uruchamianiu w ogóle nie wyświetla obrazu, ale dysk normalnie działa i Windows się ładuje, ponieważ po zamknięciu komputera przez przytrzymanie przycisku zasilania i uruchomieniu go dostaję komunikat, że Windows nie uruchomił się poprawnie. W tym momencie należy zaznaczyć, że przy normalnym zamknięciu komputera i uruchomieniu go obraz normalnie się pojawia. Problem występuje na grafice dedykowanej i na zintegrowanej. Po resecie BIOSu ( wyjęcie bateryjki ) też nic się nie zmieniło. Gdzieś w internetach wyczytałem, że to może być wina włączonego Fast Boota. No to go wyłączyłem i nic to nie dało.

 

tl;dr

 

Komputer nie daje obrazu przy ponownym uruchomieniu. Natomiast przy normalnym zamknięciu i uruchomieniu wszystko jest w porządku.

Specyfikacja
- Procesor: Intel Core I3-8100
- MOBO: MSI H310-A PRO
- Pamięć: Ballistix Sport LT DDR4 8GB
- Karta Graficzna: Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB
- Dysk: Samsung HD252HJ
- Zasilacz: jakiś Tracer 500W

Wszystko oprócz dysku zostało nie dawno kupione.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. ;)

Link to post
Share on other sites

jarrino źle mnie zrozumiałeś. Zasilanie>Zamknij - działa. Po tym jak uruchomię komputer to obraz jest.

Zasilanie>Uruchom ponownie - brak obrazu po uruchomieniu.

 

Zapomniałem dodać, że Windows 10.

 

Teraz oprócz tamtego problemu mam inny. Otóż postanowiłem zainstalować sterowniki do karty graficznej dedykowanej. Dzięki temu teraz na niej nie mam w ogóle obrazu po tym jak Windows się wstępnie załaduje. Logo mobo wyskakuje, następnie ten wstępny load Windowsa i tyle.

 

@edit

 

Po odłączeniu kabla od karty gdy obraz jest i ponownym podłączeniu obraz już nie wraca.

Edytowane przez zuber567
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...