Skocz do zawartości

Sony Z2 Nie włącza się (umarł?)


Recommended Posts

Cześć.

 

Wczoraj korzystałem jeszcze z telefonu Sony Z2 w pracy i normalnie działał natomiast podczas powrotu zauważyłem, że telefon nie reagował na nic. Pomyślałem, że może padła bateria(w pracy miał jeszcze ok. 50%) ale to dziwne. Chciałem go włączyć i telefon zero reakcji no dobra wrócę do domu i zobaczę co można zrobić. Korzystając z informacji podanej na stronie Sony w supporcie było napisane abym przytrzymał specjalny przycisk do resetowania/wyłączania telefonu jak zawibruje kilka razy to uruchomić go normalnie(w sensie przytrzymać przycisk włączania/blokady przez 10s.) i podłączyć pod ładowanie. Miałem ok 3 wibracje myślę po części sukces ale po próbie włączenia go i ew. podłączeniu do ładowania zero reakcji nic po prostu. Dobra pomyślałem, że zostawię go na noc podłączonego do ładowania może coś się zmieni i faktycznie teraz miga czerwona dioda u góry. Wyczytałem na angielkich forach że to jest problem baterii a na polskich że uwalona płyta główna albo coś jeszcze innego. Osobiście myślę że faktycznie to bateria. Ekran też nie wstaje. Na telefonie mam trochę potrzebnych rzeczy i zastanawiam się czy kupić baterię i zestaw narzędzi GSM podgrzać tylną ścianke i samemu wymienić. Ewentualnie jeśli ktoś ma pomysły co mogło się popsuć to by dał info

Edytowane przez Rafs0n
Link to post
Share on other sites

Miałem ten problem wiele razy. Problemem jest raczej sekcja zasilania (więc pewnie płyta), ogólnie ja zawsze go reaktywowałem poprzez połączenie z2 do kompa (normalnym usb), następnie power + jakiś magiczny przycisk (vol up lub bol down). Bez kompa nigdy nie udało mi się odpalić. Jak już się włączył to działał poprawnie - uwaga, dopiero od momentu włączenia go zaczynał się ładować poprawnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...