Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

 

Poszukuję zestawu komputerowego przede wszystkim do pracy (intensywne obliczenia, w tym na GPU, lekka rozrywka: filmy). Komputer powinien mieć mocną kartę graficzną i niezły procesor.

  • Zastosowanie komputera :  obliczenia, statystyka, uczenie maszynowe, także: programowanie, oglądanie filmów itd. (nie gram!)
  • Maksymalna kwota : 5500 PLN, zdecydowanie chętnie mniej
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najbliższe 1-3 miesiące
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej NIE
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080, Dell U2414H
  • Specjalne wymagania : wydajna pamięć (>=16 GB), sporo pamięci karty graficznej (>=4GB, CUDA), możliwość rozbudowy w przyszłości
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : może SSD z laptopa, o ile możliwe (Samsung 250GB 2,5'' SATA SSD 860 EVO)?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, w tym gotowych zestawów.

 

A może lepiej poszukiwać w tej samej cenie laptopa, np. https://www.x-kom.pl/p/430326-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g3-i7-8750h-32g-512-win10-gtx1050ti.html ?

Edytowane przez testi
Link to post
Share on other sites

1 x  Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm 1 x  Seasonic FOCUS Plus 550W Gold 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 1 x  Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 1 x  MSI B350 PC Mate /AMD B350, DDR4, AM4/ 1 x  Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008) 1 x  Fractal Design Meshify C (Black) 1 x  AMD Ryzen 7 1800X /4.0GHz, AM4, BOX/
 

 

Kilka złotych poniżej 5000 zł.

Masz 8 rdzeni i 16 wątków, GTX 1070 8 GB, 16 GB DDR4 3000 MHz, porządny zasilacz, przewiewną budę (jak chcesz to masz wersję TG z oknem) oraz chłodzenie na CPU. 

 

Co to za soft i co to za obliczenia po GPU? Być może 1070 będzie tutaj na wyrost. 

 

SSD z lapka nie powala ale spokojnie będzie pasować i możesz przekładać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc!

 

 

Co to za soft i co to za obliczenia po GPU?

 

 

Skoro bez gier to też bym nie dopłacał do 1070 i za 1250zł brał 1060 6GB.

W pracy - nieco deep learning, do którego polecane są właśnie 1070, 1070 Ti, 1080 i wzwyż (http://timdettmers.com/2018/08/21/which-gpu-for-deep-learning/), ale po Waszych pytaniach sam się zacząłem zastanawiać, czy jest sens inwestować w taką kartę w domowym komputerze, by od czasu do czasu porobić coś do pracy. Różnica ceny między 1060 a 1070 Ti to ok. 800 zł, więc chyba decydowałbym się na 1060.

Drobne pytanie: czy różnica w cenie między i7-8700 a AMD Ryzen 7 usprawiedliwia różnicę wydajności? Czytałem nieco testów, z których wynika, że AMD są dla nie-graczy dobrym wyborem.

 

(Moderator zbanował mnie chyba za samo zamieszczenie tego posta, stąd nowy nick.)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Miałem trochę wątpliwości co do AMD, bo używam wyłącznie Linuksa, ale chyba tu już od dawna żadnych problemów nie ma.

Jak rozumiem, do podobnego zestawu w przyszłości będę mógł dorzucić pamięć.


Bawiąc się z konfiguratorem wpadłem na zestaw:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_445&products_id=5968

 

Jak twierdzą, każdy element można wymienić na nowy. Obliczyłem, że dołożenie 8 GB RAM i zmiana AMD Ryzen 5 2600 --> Ryzen 5 1800X kosztowałoby ok. 550 zł, czyli zestaw z GeForce GTX1070Ti (zamiast 1060 6GB, o którym zacząłem myśleć) ostatecznie kosztowałby ok. 4300 zł.

 

Czy w tej ofercie jest jakiś haczyk? Czy jakość GPU MSI jest gorsza od Gigabyte?

Link to post
Share on other sites

Masz dwa sloty na pamięć. 

Dopytaj dokładnie o model płyty głównej.

Zasilacz, obudowa mocno budżetowa.

Chłodzenie GPU zapewne w wersji blower, głośniejsze oraz mniej wydajne. 

 

Wydajnościowo będzie ok, cenowo również, pod względem jakości podzespołów, kultury pracy, temperatur jednak będzie to spora przepaść. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...