Skocz do zawartości

Problem z zamkniętym NAT, chociaż wcześniej był otwarty.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Goomar,

Recommended Posts

Witam. Borykam się z problemem zamkniętego NAT. Otwarcie portów na ruterze pomogło .Jednak z powodu ciągłych (lagów) postanowiłem podłączyć kabel internetowy zamiast adapteru wifi. Problemy z płynnością internetu przestały istnieć natomiast NAT zmienił kolor na czerwony. Kabel jak i wcześniej adapter podłączyłem do tego samego punktu dostępu, w ustawieniach karty sieciowej zmieniłem IP na statyczny, wyczyściłem DNS ale nie pomogło, Gra (For Honor) została wykluczona z firewalla jak i z programu antywirusowego. 

Link to post
Share on other sites

Trzeba sprawdzić jak wygląda konfiguracja przekierowania portów na routerze - po zalogowaniu wchodzisz w sekcję odpowiedzialną za przekierowanie portów i ustawiasz przekierowanie na adres IP przewodowej karty sieciowej z Twojego PC (jak rozumiem nie masz już innej karty sieciowej niż ta "przewodowa"). Dobrze by było też w ustawieniach DHCP przydzielić stały adres IP temu PC a właściwie adresowi MAC karty sieciowej.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie trzeba skontaktować się z nimi ponownie i przekierować porty na ten "stały adres IP" co ustawiłeś lub dowiedzieć się na jaki adres IP były wcześniej przekierowane porty i taki sam ustawić dla przewodowej karty sieciowej.

 

PS. Co to był za "adapter WIFI" (firma/model), który używałeś wcześniej, gdy nie było problemów z NATem? Możesz go ponownie użyć i sprawdzić czy nadal działa poprawnie ta konfiguracja?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Adapter: https://www.tp-link.com/pl/download/TL-WN722N.html wersia: V1

Z tą wcześniejszą konfiguracją jest prawdziwa loteria czasami działa a czasami nie(Choć na początku wszystko działało poprawnie) . Chyba zastosuję się do twoich rad i skontaktuje się z nimi.


Przypadkowo odkryłem adres ip na którym porty są otwarte. Dziękuję za wszelką pomoc


Przypadkowo odkryłem adres ip na którym porty są odblokowane. Dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...