Skocz do zawartości

Jak wysłać pieniądze za granicę?


Recommended Posts

Ma konto w mBanku, dzwoniłem i dowiedziałem się właśnie o kodach IBAN itp. Ale też o tym, że koszt przelewu to prowizna 0,35% nie mniej niż 25 zł. Dużo, czy gdzieś jakimś innym sposobem zrobię przelew taki taniej? 

Edytowane przez maczynski
Link to post
Share on other sites

W zależności od typu przelewu (SWIFT/SEPA (kraje UE)) opłaty może ponosić odbiorca i nadawca (w przypadku SEPA obaj ponoszą swoje koszty). SEPA wychodzi taniej zazwyczaj. Najtaniej chyba będzie z kontem Revolut (przewalutowanie + przelew).

Tu masz trochę więcej: https://www.rkantor.com/newsy/n/sepa-i-swift-czym-roznia-sie-te-przelewy-zagranicz/

Link to post
Share on other sites

Ma konto w mBanku, dzwoniłem i dowiedziałem się właśnie o kodach IBAN itp. Ale też o tym, że koszt przelewu to prowizna 0,35% nie mniej niż 25 zł. Dużo, czy gdzieś jakimś innym sposobem zrobię przelew taki taniej? 

Załóż konto na cinkciarzu, tam teraz masz możliwość robienia przekazów właśnie za granicę. Prowizja jest 0,2% od kwoty przekazu. A dodatkowo jak robisz przelew z portfela walutowego na inny w serwisie to nie płacisz prowizji. To chyba lepiej się opłaca niż standardowy przelew bankowy. Ale najlepiej dokładnie poczytaj. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • adivxv zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...