Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 1060 WindForce II 6GB, słaba wydajność.


Recommended Posts

Więc mój problem jest taki, że karta ma znacznie słabsze wyniki niż powinna. Dla przykładu Battlefield 1 na Ultra/1080p działa w od 40k/s do 55k/s a wcześniej nigdy gra nie spadała poniżej 60k/s. W innych produkcjach mam to samo czyli kilkadziesiąt procent mniejszą wydajność.

 

Wykorzystanie CPU (i5 6500) oscyluje w ~80% kiedy GPU często dobija do 99%.

 

Nie ma żadnych artefaktów, wszystko jest stabilne. Problemem może być zasilacz?

Link to post
Share on other sites

winny cpu ( na pewno w przypadku bf1 jak nie jest kręcony, a nawet po OC miałby spadki) zmięń na i7 i zapomnisz o jakichkolwiek spadkach poniżej 60 fps

Ja mam i7 2600 @3,9ghz i 1060 3gb i w BF1 mam od 70 do 110 kl/s (w zależności od mapy) zero spadków poniżej 60

Link to post
Share on other sites

Wcześniej to znaczy kiedy?

Jaką kartę miałeś wcześniej?

W tym tkwi problem, na dokładnie tej samej karcie, tym samym PC, żadna część nie była wymieniana.

 

 

Odpal aftrrburnera i zobacz czy karta trzyma zegary i jaka jest temp karty. 

 

Możesz też zrobić test w jakimś 3d marku i porównać z innymi 1060

 

Z tego co widziałem to trzyma, temperatura 65C przy maksymalnym obciążeniu.

 

Tutaj benchmark.

https://i.imgur.com/KsrUFtX.jpg

 

 

 

winny cpu ( na pewno w przypadku bf1 jak nie jest kręcony, a nawet po OC miałby spadki) zmięń na i7 i zapomnisz o jakichkolwiek spadkach poniżej 60 fps

Ja mam i7 2600 @3,9ghz i 1060 3gb i w BF1 mam od 70 do 110 kl/s (w zależności od mapy) zero spadków poniżej 60

 

Akurat i5 6500 bez problemu wcześniej dawał radę z 60k/s.

 

 

Jaki system ? Jeśli Windows 10 sprawdź w menadżerze zadań(Ctrl+Alt+Del)-zakładka Wydajność - Procesy ilość uruchomionych procesów systemowych. Podaj tą liczbę jest ważna.

 

130.

 

 

jakie jest obciążenie podczas spoczynku CPU, GPU, HDD, SSD?

 

GPU 0%, jak poruszę jakimś okienkiem to skoczy do 1%, przy oglądaniu YT w 4K od 3% do 6%

CPU 5%, przy otwieraniu menadżera zadań skoczyło do 40% ale nie wiem czy to ważne.

SSD 0%

Link to post
Share on other sites

Akurat i5 6500 bez problemu wcześniej dawał radę z 60k/s.

 

 

mi wcześniej dawał radę i5 2500k podkręcony na 4,5ghz (troche wydajniejszy od twojego 6500), ale niestety przyszły patche , updaty i skończyła się sielanka :D

wymieniłem na i7 i na Amiens 64os jak miałem na i5 spadki do 40-45 czasami podczas zadymy, teraz rzadko poniżej 70 spada

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Wpływ aktualizacji można wykluczyć. Zrób reset bios do ustawień fabrycznych. Przywróć ustawienia domyślne sterowników grafiki w Zarządzanie ustawianiami 3D w Panelu sterowania Nvidia. A potem znowu przeprowadź testy. Zrób testy odczytu/zapis dysków w Crystal Disk Mark.  

Zrobiłem to wszystko, dysk jest w porządku, niestety wydajność dalej niska.

 

 

mi wcześniej dawał radę i5 2500k podkręcony na 4,5ghz (troche wydajniejszy od twojego 6500), ale niestety przyszły patche , updaty i skończyła się sielanka :D

wymieniłem na i7 i na Amiens 64os jak miałem na i5 spadki do 40-45 czasami podczas zadymy, teraz rzadko poniżej 70 spada

 

Gdyby CPU było wąskim gardłem to pewnie obciążenie rdzeni sięgało by 100% gdzie karta ledwo dobijałaby do 60-80%, a jest na odwrót.

Link to post
Share on other sites

to ustaw sobie low albo med, włącz vsync to ci nie będzie dobijać, masz za mocną kartę , żeby w takiej grze jak bf1 przy tak średniawym cpu (w sumie gorszy to tylko 6400 chyba jest) to ona była zapchaj dziurą

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

to ustaw sobie low albo med, włącz vsync to ci nie będzie dobijać, masz za mocną kartę , żeby w takiej grze jak bf1 przy tak średniawym cpu (w sumie gorszy to tylko 6400 chyba jest) to ona była zapchaj dziurą

 

Tutaj screen z Forzy Horizon 4, 1080p ustawienia ŚREDNIE (!).

 

Nie jestem ekspertem, ale to wygląda jakby GPU nie dawało rady a procesor sobie spał. I tak jest w każdej grze, nawet w takim Battlefield 1 gdzie CPU powinno mieć 100% a tak jak mówię ledwo dobija do 80%.

 

(zdarzają się spadki nawet do 45k/s)

 

RW7y7mc.jpg

Link to post
Share on other sites

chłopie, nie możesz sobie odpalić jakiegoś Unigine Valley 1.0 czy 3dmark 2011 i porównac wyniki albo tutaj wkleić? jak cos nie tak z kartą to odrazu wyjdzie, ale ja obstawiam na tą miernotę procesor i ewentualnie zasyfiony system jakimś gównem dodatkowo  obciążającym kartę (pewnie ktoś ci kopie za twoją niezgodą :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

chłopie, nie możesz sobie odpalić jakiegoś Unigine Valley 1.0 czy 3dmark 2011 i porównac wyniki albo tutaj wkleić? jak cos nie tak z kartą to odrazu wyjdzie, ale ja obstawiam na tą miernotę procesor i ewentualnie zasyfiony system jakimś gównem dodatkowo  obciążającym kartę (pewnie ktoś ci kopie za twoją niezgodą :D

 

System jest postawiony na nowo, po kompletnym formacie dysku.

 

A wyniki benchmarku wklejałem:

 

 

https://i.imgur.com/KsrUFtX.jpg

Link to post
Share on other sites

nie unigine heaven tylko VALLEY 1.0 , co ci czcionki podmienia czy co? heaven to staroć sprzed prawie 10 lat

 

https://i.imgur.com/sVj8GMc.png

Więc doszedłem w końcu dlaczego moja karta działa o wiele wolniej niż powinna. Wszystko przez port PCI Express który działa x1 a nie x16 tak jak powinien przy 100% obciążeniu.

 

MOBO to ASRock H110M HDV, najnowszy BIOS, karta wyciągana i wkładana znów z 10 razy, do tego wszystkie porty wyczyszczone sprężonym powietrzem.

 

Co teraz?

Link to post
Share on other sites

Zrób następującą czynność. Odłącz zasilanie 230V o pc. Otwórz obudowę i wyciągnij z płyty głównej baterię na kilka minut. Bez baterii z zasilania wciśnij kilka razy przycisk Power na obudowie to dodatkowo rozładuje płytę główną i elektrolity. Potem zamontuj baterię. Podłącz zasilanie, uruchom pc i wejdź do bios. Aktywuj w bios potrzebne opcje takie jak profile pamięci X.M.P czy AHCI. Reszta domyślnych ustawień bios nie powinna sprawiać problemów. Potem znów przystąp do testowania grafiki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...