Skocz do zawartości

Włączenie Net Framework 3.5 błąd 0x80071A91


Recommended Posts

Witam. Nie mogę włączyć Net Framework 3.5, a przez to (chyba z tego co czytałem) nie mogę włączyć Direct Play (próbowałem uruchamiać w panelu sterowania "włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows"). Próba uruchomienia czy to Direct Play czy Framework 3.5 kończy się błędem 0x80071A91. W tym panelu włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows mam też Net Framework 4.7 Advanced serwices i to jest włączone. Próbowałem to wywalić jakoś, bo może to jest problemem ale to dziadostwo jest chyba nieśmiertelne. Ktoś wie jak mogę włączyć Direct Play?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że mam pobrać Net Framework 3.5. Pobrałem i jak włączam instalator to jest identycznie w porównaniu do włączenia tego Framework'a 3.5 w "włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows". Czyli wygląda to tak (najpierw pyta, potem wywala błąd):

lNySZyV.png

gXDqU52.png

Edytowane przez maklerr
Link to post
Share on other sites

No właśnie. Taką podstawową rzecz zapomniałem napisać... mam Windows 10 Pro 64 bit

 

Nie ma Framework'a ani w aplikacjach, ani w zainstalowanych programach. Service Pack'a chyba nie instalowałem. Sterowniki od GPU i chipset tylko (dysku używam jakoś 2 lata i system jest od tamtego czasu). Mam Iridium Pro 240 GB, a co ciekawe na innych HDD'kach i tym samym zainstalowanym systemie nie ma tego problemu. Skąd się wziął ten Net Framework 4.7 nie mam pojęcia.

 

@Maciej21

Check disc nic nie daje. W sumie nie wiem na jakiej zasadzie miałoby to zadziałać

Edytowane przez maklerr
Link to post
Share on other sites

Niestety punkty przywracania systemu wyłączone. Jakoś nigdy z tego nie korzystałem (może czas zacząć). No ale co zrobić... wiem, że format lekiem na wszystko ale tego wolałbym uniknąć. Dotychczas wszystkie błędy likwidowałem podpatrując fora internetowe czy przeglądając filmiki na yt, ale ten jest wyjątkowo trudny do rozwiązania, bo chyba rzadki.


Edit: Teraz się zorientowałem, że chyba Windows Update nawala, bo przy próbie zainstalowania ponoć "ważnej" aktualizacji również wyskakuje ten sam błąd 0x80071A91. Ktoś coś wie na ten temat?

dNnX6FU.png

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

FixWin10 - program może ci pomóc w paru przypadkach

Chyba dosłownie w paru, bo z tego co próbowałem to korzysta on z wbudowanych narzędzi rozwiązywania problemów. I nic coś tam se naprawiło (albo wali ściemę ;-)) ale na pewno nie mój problem. Jak to na memie widziałem: krąży legenda że narzędzie do rozwiązywania problemów windows kiedyś komuś pomogło. Dalej nie wiem jak to naprawić.

Link to post
Share on other sites

Czy próbowałeś,któregoś sposobu z tej strony ? 

https://www.google.pl/search?q=b%C5%82%C4%85d+0x80071A91&oq=b%C5%82%C4%85d+0x80071A91&aqs=chrome..69i57j69i60l2.1836510j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Nie miej pretensji ,że sugeruję szukać,czytać i próbować,bo tak tylko można postępować z "pacjentem" na odległość...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...