Skocz do zawartości

Nie mogę wejść do UEFI gdy jest podłączona zewnętrzne GPU


Recommended Posts

Witam

Taki problem że nie mogę wejść do UEFI jak podłączona jest zewnętrzna  karta graficzna po prostu gdy włączam komputer to nie widzę tych napisów a obraz pojawia praktycznie już podczas logowania do systemu, miałem ten problem już wcześniej na starej karcie graficznej ale była to stara karta i myślałem że to jest powód ale teraz po zmianie karty problem nadal występuje więc wnioskuje że wina leży po stronie płyty głównej:

 

 

Płyta Główna - AsRock Z370 Taichi

Karta Graficzna: Zotac GeForce GTX 1080 AMP! Extreme Edition

Link to post
Share on other sites

Tego to nie wiem ale UEFI było już do ustawień początkowych przywracane i nic to nie dało, ale dziś zrobiłem format i zauważyłem że dopóki nie zainstaluje sterowników karty graficznej to mogę wejść na zewnętrznej karcie do bios ale już po instalacji sterowników nie czyli wnioskuje że wina leży w sterach karty tak? ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy w ten sposób da się wejść. Start -> ustawienia -> aktualizacje i zabezpieczenia -> odzyskiwanie i pod uruchamianie zaawansowane klikasz uruchom ponownie teraz (w tym momencie wyłącza ci system więc resztę zapamiętaj). Teraz rozwiąż problemy -> opcje zaawansowane i klikasz ustawienia oprogramowania układowego uefi.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Jak wchodzę w opcje zaawansowane to mam do wyboru tylko opcje:

Przywracanie Systemu

Odzyskiwanie Obrazu Systemu

Naprawa Podczas Uruchamiania

Wiersz Poleceń

Ustawienia Uruchamiania

Przywróć Poprzednią Wersje

 

Ustawienia Oprogramowania Układowego UEFI nie ma takiej opcji...

W ustawieniach uruchamiania mam opcje:

Włącz tryb wideo o niskiej rozdzielczości

Włącz tryb delegowania

Włącz rejestrowanie rozruchu

Włącz tryb awaryjny

Wyłącz wymuszanie podpisu sterowników

Wyłącz usługę wczesnej ochrony przed złośliwym kodem

Wyłącz automatyczne ponowne uruchamianie komputera po błędzie systemu

 

Może coś tu? Z tym że że żeby zmienić kórąś z tych opcji musze nacisnąć uruchom ponownie i na zewnętrznej GPU po ponownym uruchomieniu mam czarny ekran i nic się nie dzieje dopiero na zintegrowanej uruchamia się i pojawia menu z opcjami powyżej

Edytowane przez matheo789
Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie widziałem braku opcji przejścia do uefi w "rozwiąż problemy". Jaką masz wersję systemu? Bez sterowników masz dostępną tę opcję? Ile monitorów i jak podłączonych używasz? Spróbuj wyłączyć fastboot w uefi na zintegrowanej. Aktualizowałeś uefi do najnowszej wersji?

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Monitor mam jeden podłączony przez HDMI, UEFI jest najnowsze, czy ta opcja jest dostępna bez sterów to nie wiem bo nie wchodziłem w to bez nich, co do wywołania UEFI przez system to AsRock ma taki program który z poziomu Windowsa wywołuje UEFI i przez ten program też się nie uruchamia tylko właśnie nie wiem czy się nie uruchamia

czy po prostu karta nie wyświetla obrazu....

 

Można prosić o podpowiedź jak tego fastboota włączyć?

Link to post
Share on other sites

Przecież napisałem, że BOOT w uefi. Podpinasz monitor do zewnętrznej karty graficznej? Przepinałeś kabel z gpu do integry po instalacji sterów by sprawdzić, czy jest obraz? Może trzeba wyłączyć integrę w uefi by było ok lub ustawić pierwszeństwo dla zewnętrznego gpu.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...