Skocz do zawartości

Windows 10 aktywacja po wymianie procesora i płyty głównej


Recommended Posts

Na dysku SSD 120GB mam obecnie zainstalowany Windows 10 Pro 64bit ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami.

Czy po wymianie procesora i płyty głównej(te podzespoły wymieniam na nowe),po podłączeniu obecnego dysku SSD 120GB z Windows 10,gdybym musiał,jak wystąpią problemy i musiał przeinstalować system,to czy system zostanie aktywowany automatycznie przez Microsoft lub co zrobić by po wymianianie podzespołów komputera:procesor oraz płyta główna i ewentualnej instalacji systemu po wystąpieniu błędów wymagających reinstalacji systemu na obecnym dysku SSD 120GB(albo po klonowaniu systemu na wiekszy dysk SSD 240GB nie wiem czy po klonowaniu systemu musi być aktywowany) Microsoft dla nowych podzespołów lub instalacji systemu na większym dysku SSD 240GB aktywował Windows 10?

Link to post
Share on other sites

 

 

Na dysku SSD 120GB mam obecnie zainstalowany Windows 10 Pro 64bit ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami. Czy po wymianie procesora i płyty głównej(te podzespoły wymieniam na nowe),po podłączeniu obecnego dysku SSD 120GB z Windows 10,gdybym musiał,jak wystąpią problemy i musiał przeinstalować system,to czy system zostanie aktywowany automatycznie przez Microsoft

 

W zależności jaki to będzie "przeskok" to może być nawet tak, że system się nie uruchomi i wtedy nie będzie za bardzo innej opcji jak postawienie W10 od nowa (ewentualnie "grubsza" walka ze sterownikami) korzystając z klucza/licencji Windows aktualnie używanej. Zmiana płyty/cpu zakończy się pewnie telefoniczną reaktywacją systemu - dzwonisz na ich infolinię i postępując zgodnie z poleceniami, wklepujesz identyfikator instalacji po czym otrzymujesz kod aktywacji, który po wpisaniu na Twoim kompie/laptopie aktywuje Windowsa.

 

Samo klonowanie/upgrade/zmiana dysku HDD/SSD zwykle nie powoduje potrzeby ponownej aktywacji systemu.

Link to post
Share on other sites

To czy mając Windows 10 pochodzący z uaktualanienia Windows 8.1 do Windows 10(kiedy była możliwa darmowa aktualizacja do Windows 10),jak teraz po wymianie procesora i płyty głównej majac dysk SSD z zainstalowanym na nim Windows 10,gdy poajwią się problemy wymagajace reinstalacjii Windows 10 jak bedzie z jegoi aktywacją na nowych podzespołach?

I tak z ciekawosci spytam: Może to nie być do końca dobre (po wymianie podzespołów procesor i płyta główna),za pomocą programu Windows Product Key Viewer mam klucz który jest przypisany automatycznie przez Microsoft do obecnie zainstalowanej na dysku SSD wersji Windows 10 Pro 64bit i gdybym na nowych podzespołach na dysku SSD,gdy pojawią się poważne problemy,reinstalował system i podał ten klucz który mam za pomoca programu Windows Product Key Viewer to czy Windows 10 zostanie aktywowany przez Microsoft?

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

 

 

a pomocą programu Windows Product Key Viewer mam klucz który jest przypisany automatycznie przez Microsoft do obecnie zainstalowanej na dysku SSD wersji Windows 10 Pro 64bit

 

Niech zgadnę - to klucz: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T? ;)

 

Przy upgrade z Win 7/8/8.1 do Win 10 aktywacja odbywa się na serwerze M$ i nie jest Ci nadawana "nowa" licencja typowo dla Win 10 tylko "stary" klucz z Win 7/9/8.1 jest jakby "rozszerzony" o opcję aktywacji Win10 - żadne keyfinder'y nie nie wyciągną nic innego niż w/w serial.

 

Generalnie nie ma się co szczypać z tym upgradem - wymień płytę wraz z CPU i spróbuj odpalić system z dysku - jak wstanie to zapewne czeka Cię droga przez aktywację telefoniczną i po temacie. Jak nie przejdzie to można postawić Win10 z użyciem klucza Win 8.1 (jakby nie poszło to najpierw używasz tego w/w klucza "generic" a po instalacji wpisujesz klucz z Win 8.1 i go aktywujesz, też pewnie telefonicznie). W ostateczności, po zmianie tych podzespołów, instalujesz czysty Win 8.1 i z użyciem posiadanego klucza go aktywujesz a następnie pobierasz Windows Media Creation Tool ze strony M$ i aktualizujesz do Win 10.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...