Skocz do zawartości

problem z wydajnością komputera w battlefield 1 i battlefield v


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez encore327,

Recommended Posts

Witam,

Przychodzę z problemem z którym walczę już jakiś czas. Mianowicie mam sprzęt który pozwala odpalić np wiedźmina 3 na maksymalnych ustawieniach graficznych w co najmniej 65-70 fpsach w FullHD. Tak samo jest rówież w gta v czy w far cry primal. I tyle słowem wstępu. Czas na omówienie problemu.

Przy premierze battlefielda 1 grałem na 750ti, i7 2600 oraz 8gb ramu. W pewnym momencie zaczęły się problemy z wydajnością więc wymieniłem kartę na Gigabyte Geforce GTX 1060 6GB WINDFORCE. Ku mojemu zdziwieniu problem nie zniknął a jedynie spowodował to, że mogłem ustawić grę i na low i na ultra i uzyskiwać mniej więcej tyle samo klatek na sekundę (około 50). Sprawdziłem o co może chodzić i okazało się że zużycie ramu dochodzi do 7800mb. Dokupiłem 4gb i uzyskałem dzięki temu konfigurację 8+4gb. Problem nie zniknął. 

PODSUMOWUJĄC

*Sprzęt to i7 2600, gtx 1060 6gb i 12gb ramu i tak jak w battlefieldzie 1 tak w becie "piątki" mam około 50 fpsów ze spadkami do 30 klatek. 

*Początkowo odpalając gre klatki utrzymują sie na poziomie 90-75fps na low ustawieniach (zużycie procesora ok.80-90 procent natomiast karty graficznej 70-80). Potem po jakiś 5 minutach gry zużycie procesora utrzymuje się takie jakie było na starcie natomiast zużycie karty graficznej spada do 40-60% i gra zaczyna generować średnio 50fpsów. Oczywiście gra ich nie utrzymuje i występują bardzo częste spadki do ok 30 fpsów którym towarzyszy zużycie karty graficznej na poziomie UWAGA: 20%. 

 

P.S jest to mój drugi post na ten temat. Więcej informacji oraz wszystkie teoretycznie wykluczone możliwości pod tym linkiem: http://forum.benchmark.pl/topic/271820-problemy-z-fpsami-w-battlefield-v-open-beta-i-battlefield-1/

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :D

Edytowane przez encore327
Link to post
Share on other sites

witaj encore ponownie, widzę, że nadal problemu nie rozwiązałeś, mógłbyś nagrać film z jakiejś mapy kiedy ci tak spadają fpsy? tylko dobrze byłoby jakbyś jakis monitoring podczas nagrywania włączył, żeby pokazywało tempy i częst proca i karty

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Wątek nieco obumarł ale problem wciąż występuje i jest niestety dobrze znany, na konfiguracji z podpisu również na tych bardziej wymagających mapach mam spadki ze stałych 60 w granice ~-45-55 fps (zależy od akcji i miejsca)

 

Nieco pomogły dobrze znane metody na forach/yt z komendami w pliku "user" w folderze z grą ale w dalszym ciągu o stabilnym jak skała 60 w każdej chwili mogę zapomnieć.

 

Autor tematu wciąż nie rozwiązał problemu u siebie? Sprawa jest o tyle dziwna że niektórzy na słabszych konfiguracjach nie mają tej przypadłości..  :co:

Edytowane przez Reverse
Link to post
Share on other sites

w celach testowych zacząłem grać z włączonym vsync (odświeżanie 60Hz) ifaktycznie są momenty że spada i rwie, o dziwo, jak gram z wyłączonym vsync, to bardzo rzadko poniżej 60 kl/s spada, mi się wydaje, że to wina gry

 

 

Wyłącznie vsync faktycznie problem spadków niemalże rozwiązuje w 100% ALE, pojawia się następny, co jakiś czas mimo ograniczenia klatek do 60 czuć jakby "stuttering?" a dodam że FPS jest stabilny jak skała, ciężko to opisać, w każdym razie wolę już te spadki z włączonym vsync niż tę utratę płynności bez vsync.

 

Ta gra to istny koszmar optymalizacyjny  :[

 

Natrafiłem nawet na skargi użytkowników z zestawami pokroju ~ i7 siódmej/ósmej generacji & GTX 1070/1080  :roll:

Edytowane przez Reverse
Link to post
Share on other sites

a dziś miałem miłą niespodziankę w bf1, grałem sobie na mapie Kobarid z włączonym vsync i zero ścin, aż postanowiłem to uwiecznić na filmiku

 

 

rano jakaś aktualizacja do win10 mi się pobrała, może coś ona naprawiła, muszę na innych mapkach posprawdzać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a dziś miałem miłą niespodziankę w bf1, grałem sobie na mapie Kobarid z włączonym vsync i zero ścin, aż postanowiłem to uwiecznić na filmiku

 

 

rano jakaś aktualizacja do win10 mi się pobrała, może coś ona naprawiła, muszę na innych mapkach posprawdzać

 

U mnie również jest znacznie lepiej, na większości map trzyma już stałe 60 Fps, w większych akcjach przy najbardziej wymagających mapach wciąż niestety potrafi fps spaść ale nie jest to już tak częste jak przed aktualizacją, w sumie to nie wiem czy aktualizacja coś zmieniła czy multum zabiegów których wykonałem wcześniej, między innymi tryb gier windowsowy, profil "performance" w biosie, jakaś komenda w Windows na niby lepszą wydajność, zablokowany fps w pliku user na 59.94 fps (podobno najlepiej taka wartość współgra z vsync) i pewno coś jeszcze ale już nie pamiętam  :D Oczywiście ustawienia gotowe ULTRA w FHD, vsync w w grze włączony.

 

W każdym razie jest już grywalnie  :)

Link to post
Share on other sites

chyba coś na plus, potestowałem wczoraj na Las Argoński, Salonowy Blietzkrieg i Pustynia Synajska, i powiem że dużo mniej dropów przy włączonym vsync, czasamni jeszcze występują ale nie jest tego tyle co przed tą aktualizacją

a na niektórych mapach z DLC prawie w ogóle już nie ma ścinek :)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Vsync powoduje straszny input lag w mojej ocenie, w BF1 dla mnie jest to praktycznie niegrywalne. Natomiast jeśli chcecie spróbować czegoś innego, wypróbujcie fast sync. Włączyć się go da w opcjach nvidia jak niżej:

 

4onvDN1.png

 

Nie powoduje input laga i niweluje rozdarcia klatek.

 

Polecam.

Link to post
Share on other sites

jakiś cienki z Ciebie zawodnik, jak nie potrafisz grać na 60 kl/s, ja przed i7 2600 grałem na vsync off (wiadomo, duże ściny i spadki fps na i5) ale teraz gram z włączonym na 60hz i jakoś nie czuję, że jestem gorszy od innych, ba , obecnie K/D na plusie to praktycznie normalka :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • Rozwiązanie

Witam ponownie, wracam po przerwie spowodowanej u mnie załamaniem dotyczącym dalszego działania w tym temacie.

Dlaczego wracam? Bo zakupiłem dzisiaj battlefilelda v z myślą że problem sam sie rozwiąże, no ale cóż...- jak widać nic z tego.

Stała wartość fpsów uległa poprawie i teraz na low jest to coś w przedziale od 90 do 70 ale dropy klatek nie ustąpiły. Biegnę sobie po mapie, nic szczególnego sie nie dzieje, a tu nagle jeb- 45 fpsów przez 0,5-1,5 sekundy i powrót do normalnych wartości.


Dobra temat do zamknięcia. 

1 powód tego zjawiska to prawdopodobnie po prostu niedomagający procesor który przez swoje lata już nie daje rady w fhd w battlefieldzie.

2 powód (prawdopodobnie tych spadków) a raczej jego rozwiązanie jest takie, że przeczyściłem porządnie sprężarką komputer i temperatury na procesorze spadły z 75 do 60 stopni(!). Spadki ustały i gra jest DOSYĆ grywalna. Nie zmienia to jednak faktu że prawdopodobnie jutro już kupuję i7 6700.

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie w rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...