Skocz do zawartości

Opłaty za system windows 7.


Recommended Posts

No tak W7 jest wciąż lubiana i w niektórych środowiskach dalej jedynym wyborem.. Obecnie mamy 2018 rok W7 jest z nami od 8 lat i zostało mu 15 miesięcy wsparcia dodatkowego. A po tym czasie stanie się z nią to co obecnie z XP.

 

Kiedy w 2002 roku zaczynałem edukacje w technikum to narzekanie wśród nauczycieli informatyki na XP było przeogromne. XP był systemem słabym brakowało mu sterowników (do starych skanerów które już wtedy miały 10lat) był problem z uruchamianiem starych programów .... wiadomo ewolucja wymusza zakończenie wsparcia dla staroci.

 

Obecnie połowa ludzkości narzeka na W10 ja to rozumiem, szczególnie że w najnowszej kompilacji aby ten system był responsywny musi posiadać SSD. Co maja powiedzieć ludzie którym W7 na C2D śmigała a W10 zamula. To są tego typu dywagacje. Jedno było wiadome już dawno, zanim W7 się pojawiło było wiadome kiedy wsparcie na tego systemu się zakończy i ten czas się zbliża a nie oddala.

 

Na pewno znajda się ludzie(firmy) którzy zapłacą za wsparcie dla W7, ale większość będzie i tak zmuszona na przejście na W10 lub nowszy system.

Link to post
Share on other sites

 

 

większość będzie i tak zmuszona na przejście na W10 lub nowszy system.

W pracy niewielka część komputerów i tak wciąż chodzi na XP. Dlaczego? Bo działają. Nie jest tak, że jak brak wsparcia, to już komputer niezdolny do użytku. Wciąż spotykam maszyny z XP, jakieś bankomaty czy inne maszyny czymś tam sterujące.

 

Z win 7 będzie taka sama sytuacja, tylko na jeszcze większą skalę, bo użytkowników jest bardzo dużo. Sam w domu mam 3 komputery i wszystkie na win 7 działają. Miałem na jednym laptopie 10-tkę zainstalowaną dla testów przez parę miesięcy - laptop używany rzadko i... powróciłem do 7-ki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

M$ już dla  NT4 pobierał opłaty za aktualizacje systemu po okresie wsparcia podstawowego i rozszerzonego. Był już w2k8 srv kiedy niektóre ATM ciągle śmigały na NT4 Embedded i do nich były aktualizacje,ale płatne. To samo było z w2000.

Poza tym jest jeszcze kanał requestów o aktualizacje i aktualizacje niesprawdzone. A więc nihil novi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...