Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z WiFi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Colonel1121

Colonel1121
  • Amator

• 25 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 13:54

Witam serdecznie,

od dłuższego czasu borykam się ze znacznymi problemami w użytkowaniu WiFi. Internet z multimedii, ale po kablu jest stabilny jak skała, więc winę ISP'ka z góry odrzuciłem. Problemy występują niezależnie od pory dnia, jednak znacząco nasilają się przede wszystkim w godzinach popołudniowo-wieczornych i w weekendy. Do południa objawy są łagodniejsze ale także zauważalne. W czasie występowania problemów, pingując router osiągam nierzadko wyniki w tysiącach czy nawet dziesiątkach tysięcy ms, gdy jest spokojniej wygląda to mniej więcej tak:

https://i.gyazo.com/...fc212a4b4da.png

Choćbym usiadł z laptopem na routerze sytuacja wygląda identycznie. Uruchomiłem więc inssidera, z którego ss wrzucam poniżej. Niestety mieszkam w bloku i obawiam się, że przyczyna może być z tym powiązana.

https://i.gyazo.com/...676dc9d292e.png

https://i.gyazo.com/...e2315916bac.png

Co mogę poradzić?  

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6894 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 11 wrzesień 2018 - 06:59

Twój to który? Spróbuj na tych wysokich kanałach gdzie jest największy luz. Jeśli nie pomoże to jedynie wymiana routera na AC.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Colonel1121

Colonel1121
  • Autor tematu
  • Amator

• 25 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:46

W sensie przejście na 5GHz tak? (Aż tak nie ogarniam, sorki za wszelkie gafy :D ). Z kanałami kombinowałem, raz lepiej raz gorzej, ale efekt ogólny bez zmian.

Moja sieć jest zaznaczona (pomarańczowa na screenach). 

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6894 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 06:56

Tak, 5ghz. Co do kanałów to próbowałeś ustawić się na kanał 12? Co to w ogóle za router?
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 Colonel1121

Colonel1121
  • Autor tematu
  • Amator

• 25 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 12:21

Routery posiadam dwa, TPLinka WR841N i WR940N. Obecnie stoi ten drugi ale obydwa zachowują się identycznie. Kanały testowałem wszystkie, niektóre z chwilowymi efektami poprawy, ale prędzej czy później sieć się znowu dławi.

Co do 5GHz, jaki router i przede wszystkim sieciówka? Rzecz w tym, że od routera do PC, na którym stacjonuję jest koło 10m i grubsza ściana na drodze, a z tego co się orientuję 5GHz wypada trochę gorzej pod względem zasięgu.

Użytkownik Colonel1121 edytował ten post 12 wrzesień 2018 - 12:25

• 0

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6894 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 12:47

To jest ten 940 z obsługą 450mbps? Spróbuj 12 kanal i zawęź pasmo do 300mbps. Będzie mniej kolizji.

Co do routera ac - temat w wielu wątkach i zawsze wracają te same propozycje. Poczytaj. Ja osobiście pociagnalbym te 10m kabla - taniej i lepiej.
  • 1

#7 Colonel1121

Colonel1121
  • Autor tematu
  • Amator

• 25 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 14:36

Tak, to jest 450-tka. Zastosowałem poradę i siedzę w tej chwili na ch12 i (jeszcze teoretycznie przed godzinami kryzysowymi) wygląda to tak:

https://i.gyazo.com/...72c53543040.png

Także ten tego... 

Jeśli będzie potrzeba ostatecznej ostateczności to pójdzie w ruch kabel, chociaż układ mieszkania taki, że będę musiał te 10m przynajmniej podwoić żeby zrobić to w miarę estetycznie :D

• 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6894 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 15:07

Kładź kabel, najlepsza opcja.
  • 1

#9 Colonel1121

Colonel1121
  • Autor tematu
  • Amator

• 25 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 15:45

Najpewniej tak zrobię, dzięki za rozjaśnienie sytuacji ;)

Jeszcze jedna kwestia, która teraz naszła mi na myśl. Jaki kabel UTP (zakładając, że żeby sensownie to rozwiązać potrzebowałbym 25-30m kabla)? 5e będzie wystarczający? Średnio ogarniam kwestię tych kategorii, stąd potrzebuję rady w tej kwestii.

Użytkownik Colonel1121 edytował ten post 14 wrzesień 2018 - 15:53

• 0

#10 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6894 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 23:23

5e wystarczy. Byleby miedziany, chociaż na ta odległość to i CCA da radę.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych