Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 10 miesięcy temu...

Tak na bardzo szybko póki co odświeżone zestawy na lipiec. 

Zestawy mogą jeszcze zawierać małe babole opis - koszyk ale sprawdzę to porządnie przez weekend.

Ilość zestawów znacznie się zmniejszyła. 

 

Kilka uwag:

 

- tym razem zestawy mocno skupione na wydajności kosztem obudowy, SSD, PSU itp

- na weekend zostaną dopisane lepsze jakościowo (droższe) alternatywy

- RX 5700 / RX5700 XT - chłodzenia typu blower

- w moim odczuciu opłacalność zakupu kończy się w okolicach Ryzen 7 3700X i RTX 2070 Super

- RTX 2080 / RTX 2080 Ti straci sens najprawdopodobniej na rzecz RTX 2080 Super.

- B450 dostaje nowe biosy, w przypadku MSI praktycznie wszystko jest już opanowane, także spokojnie z tymi problemami R5 3600 na B450

- brak RTX 2060? To Ci numer ale myślę, że przez weekend znajdę dla niego miejsce


W sumie tak do tego usiadłem dziś na świeżo i sobie myślę po co łączyć i9 9900K z RTX 2080 czy z RTX 2080 Ti. Pomijam już fakt, że zaraz będzie RTX 2080 Super. Takie zestawy raczej pod FullHD i tak nie lądują stąd też zamiast i9 9900K wsadziłem Ryzena 7 3700X oraz Ryzena 9 3900X. Przy 1440p, 4K różnica CPU zacznie się zacierać a jednak na korzyść AMD rdzenie, wątki, AM4. Bijcie, strzelajcie ... taka moja opinia - Intel praktycznie out 

 

Lista obecnych promocji na których można trochę zgarnąć

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Co prawda środek miesiąca ale mały bieżący update:

 

- pod Ryzen 5 3600 płyty od MSI w wersji MAX

- ceny, dostępność RX 5700 oraz RX 5700XT bez komenatrza

- do łask powrócił w związku z poprzednią uwagą - RTX 2060

- dostępność 3700X oraz 3900X bez komenatrza

- cena 3900X aż się prosi o komentarz ale nie wypada ... ostatni zestaw z racji tego na 9900K

- ceny pamięci widać w górę, zapewne zaraz pójdą SSD

- RTX 2080 w cenie niższej o 300 zł niż 2080 Super chyba jednak sens jakiś jeszcze ma

 

Lista obecnych promocji na których można trochę zgarnąć

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Promka z MSI na AiO skończyła się 20/8.

Dodałbym jeszcze @Kajtek info, że Rysie 3000 na płytach serii 400 często nie trzymają deklarowanych zegarów boost (i to nawet na topowych modelach), więc nawet najtańsze X570 zaczynają nabierać sensu, np ten MSI:
 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dlaczego we wszystkich zestawach widać AMD a nie INTEL? Coś się pozmieniało? Jak się ma ryzen 5 do I7? Czy nie można Wrzucić naprzykład I7 a tanszą kartę graficzną? Mam taki problem że z i7 przekraczam budżet dośc wysoko, a nie jestem zwolennikiem AMD, kiedyś miałem z nimi wielkie problemy, proszę o wyjasnienie.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego we wszystkich zestawach widać AMD a nie INTEL? Coś się pozmieniało? Jak się ma ryzen 5 do I7? Czy nie można Wrzucić naprzykład I7 a tanszą kartę graficzną? Mam taki problem że z i7 przekraczam budżet dośc wysoko, a nie jestem zwolennikiem AMD, kiedyś miałem z nimi wielkie problemy, proszę o wyjasnienie.

 

Nie we wszystkich są procesory AMD to po pierwsze, po drugie AMD w niektórych budżetach lepiej się opłaca od Intela a po trzecie to są zestawy polecane a nie "zestawy, które musisz kupić". To, że nie jesteś zwolennikiem AMD to Twój problem, co Ci z i7 jak weźmiesz słabą kartę?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zgadłeś, a w polecanych zestawach na wrzesień @Kajtek naskladał tyle promocji że aż serwer w Proline padł...

 

cicho, naprawiłem - już wszystko działa to po co ten krzyk.... serca nie macie, wywalą mnie tak samo jak tego prawniczynę za ten list z pogróżkami, a tego bym,nie chciał tak?..klikać brać, bo prowizja sama się nie natłucze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
wywalą mnie tak samo jak tego prawniczynę za ten list z pogróżkami

 

:rotfl:

 

Były koszyki z komputronika ale naprawdę nie chce mi się w ich konfiguatorze sklejać.

Jak ktoś chce, niech klepnie koszyki w innych sklepach, podrzuci na PW linki to się wrzuci. 

 

Może i akurat jutro zrobi się na październik także zapraszam gdyby co do pomocy. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nudząc się co nie co i patrząc na dział mała akt na grudzień:

 

- 9700K i 9900K można zmieniać na model bez iGPU -  oznacznie KF

(oszczędność niewielka, a czasami może zaboleć brak integry)

 

Adobe Premiere Rush i Spark 3 miesiące przy zakupie kart MSI 

https://pl.msi.com/Promotion/global-get-rush-get-unleashed

 

Pad gratis przy zakupie kart MSI 

https://promocje.msi.com/promotions/odbierz-pada-na-swieta/

 

Voucher do pyszne.pl przy zakupie płyt MSI 

https://promocje.msi.com/promotions/swiateczne-szamanko/

 

Gry, Game Pass od AMD

https://pl.msi.com/Promotion/amd-raise-the-game

 

Jak ktoś chce, niech robi koszyki w innych sklepach i podsyła. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym tylko dodał małą gwiazdkę do zestawu z 9900k oraz 2080 Ti: referent / karta autorska ale z bliskim do referenta projektem pcb jest zazwyczaj tańsza od najtańszych sensownych modeli o 1000-1300 PLN. Za takie pieniądze można złożyć proste LC na Gpu only (blok, chłodnica, pompo-rezerwuar, węż + złączki + płyn), które praktycznie rozkłada na łopatki nawet topowe karty chłodzone powietrzem klasy Strix OC czy FTW3.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Aktualizacja na luty

 

- zmiana formy polecanych

- RX 5600XT fajna karta ale nie w takich cenach

- RX 5500XT nie wiem po co w ogóle to istnieje

- Ryzen 5 1600 AF wymiata totalnie Ryzena 5 2600

 

Jutro dodana będzie reszta oraz modyfikacje pod Intela 9600K/KF zamaist Ryzena 5 3600. 


Konfigi dodane ale jeszcze trzeba tam popracować chyba nad obudowami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

poszukuję maszyny dla mojej żony, która skupia się na renderingu Sketchup+Vray, ale śmiga też w innych programach do wizualizacji 3D. Patrzyłem na zestawy, które proponujesz i ten droższy z półki 6300pln wyglada obiecująco, jak według was wypada np. w porównaniu z 

https://www.x-kom.pl/p/476206-desktop-x-kom-pro-i9-9900k-32gb-2502tb-w10px-p400.html?gclid=Cj0KCQiAyp7yBRCwARIsABfQsnS5DFFiQE3P61YAdD7LQnr63rqCSpD0Rnf8Uj37OripIcP7Zrqjw98aAlXyEALw_wcB

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Saintman_Dawid
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • kajtek. zmienił tytuł na Polecane zestawy komputerowe marzec 2024

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...