Skocz do zawartości

Pamięć RAM i dysk SSD do Lenovo y700 15


Recommended Posts

Witam. Zamierzam dokupić pamięć RAM i dysk SSD do laptopa Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000 GTX960M tylko nie jestem na bieżąco w temacie i proszę o radę. 

Jeżeli chodzi o dysk SSD zamierzam zainstalować na nim tylko system i steam, wiec spokojnie wystarczy 250GB 

https://www.x-kom.pl/p/431140-dysk-ssd-samsung-250gb-970-evo-m2-2280-nvme.html

https://www.x-kom.pl/p/406981-dysk-ssd-samsung-250gb-m2-sata-ssd-860-evo.html

Jeżeli chodzi o RAM zamierzam dorzucić 8GB by w sumie było 16 GB tylko nie wiem czy muszę kupić taką samą pamięć jak mam już w laptopie 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz) nie mogę znaleźć więcej informacji na jej temat czy po prostu mogę kupić pamięć DDR4 

https://www.x-kom.pl/p/254674-pamiec-ram-ddr4-hyperx-8gb-2400mhz-fury-black-cl15.html

Moje propozycje są z x-kom ponieważ na tej stronie kupowałem laptopa i posiadam na niego gwarancje i chciałbym żeby oni mi te podzespoły zainstalowali ponieważ rozkręcając laptopa prawdopodobnie zaingeruje w gwarancje a tego bym nie chciał robić. 

Jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji postaram się ich udzielić jak najszybciej.

Może macie jakieś inne propozycje za które będę wdzięczny i co mógłbym jeszcze zrobić by poprawić wydajność ww laptopa. 

 

Link to post
Share on other sites

Pamieć możesz sprawdzić programem CPU-Z zakładka Memory lub SPD. Tam będą symbole kości. Może uda Ci się zidentyfikować kości. A jeśli nie to po prostu kup 16GB ram innego producenta a starą kość odsprzedasz na allegro.

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Doczytałem odnośnie gwarancji. Co do dysku w bios powinieneś mieć informację o wolnym slocie M.2 jeśli jest przy nim oznaczenie M.2 PCIe to Samsunga 970 Evo lub inny dysk z Nvme można zainstalować jeśli port jest oznaczony jako M.2 SATA to tylko dyski M.2 SATA. Taka modernizacja będzie odpłatna o ile mi wiadomo. Gwarancji chyba nie stracisz bo robi to sklep i serwis partnerski Lenovo. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Jeśli Twój sprzęt obsłuży więcej niż 16GB np. max. 32GB to nowa pamięć może być w jednej kości 16GB ale gdy sprzęt obsługuje tylko max. 16GB to muszą to być zwykle dwie kości po 8GB. Dysk SSD, który wybrałeś nie jest najszybszym dostępnym urządzeniem M.2. 970 Evo będzie znacznie szybszy. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobierasz do starej kości, to o tym samym taktowaniu. Jeżeli dajesz całkiem nowe ramy, to o najwyższej częstotliwości obsługiwanej przez plyte - prawdopodobnie 2400mHz. Znacznie lepiej dać dwie kości RAM. Dual channel może dać ci nawet do +30% wydajności tychże.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dobierasz do starej kości, to o tym samym taktowaniu. Jeżeli dajesz całkiem nowe ramy, to o najwyższej częstotliwości obsługiwanej przez plyte - prawdopodobnie 2400mHz. Znacznie lepiej dać dwie kości RAM. Dual channel może dać ci nawet do +30% wydajności tychże.

Nie dobiorę do tych kości co mam bo mam 2 kości po 4 GB i maksymalne taktowanie na jednej mam 1047. Dopiero wczoraj zauważyłem jak słaby mam ram w laptopie :-/ Nie mogę w żadnych specyfikacjach mojej płyty głównej, znaleźć informacji na temat częstotliwości. Jeżeli kupię ram o wyższej częstotliwości to może nie wytrzymać tego płyta główna czy po prostu nie będzie obsługiwała tej pamięci? Edytowane przez manuel47
Link to post
Share on other sites

Płycie nic nie bedzie, albo obniży taktowanie do obsługiwanego, albo po prostu nie zadziałają. Ale pytałeś o znaczenie 2x8 czy 1x16, więc napisałem, że lepiej 2 kości.

Dziękuje za pomoc w wyborze. Nie zamykam jeszcze tematu jakbym miał jakieś pytanie jeszcze.

Pamięć wybiorę prawdopodobnie tą:

https://www.komputronik.pl/product/432429/hyperx-impact-16gb-2x8gb-2400mhz-ddr4-cl14-sodimm-.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...