Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dodatkowy router (Słaby zasięg)

router livebox wifi

Najlepsza odpowiedź cooger, 09 wrzesień 2018 - 16:17

Router jako ap albo ap po lanie do liveboxa. Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz200949

Mateusz200949
  • Super Saiyan

• 105 postów
  • Miejscowość:Gorlice

Napisano 09 wrzesień 2018 - 14:45

Witam wszystkich. Posiadam aktualnie internet od orange (przez linie)

W domu mam dwa główne gniazda od internetu(z lini)

Do jednego z nich mam podpiętego Liveboxa (zasieg jest tylko na tym piętrze co on i moze w kilku pomieszczeniach niżej.

Niestety do siostry zasięg juz nie dociera. I teraz przechodząc do sedna jak zwiększyć zasięg? 

- czy podłączyć drugi router np przez wifi do liveboxa?

- a może jest możliwość podpięcia routera( do drugiego gniazda) ?

- i co myślicie o np takim wifi extender ?

Jaka opcja będzie waszym zdaniem najlepsza ?

Jaki router polecacie np na ten dodatkowy do liveboxa 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

• 0

i7 6700k / NZXT s340 / asrock Z170 Gaming K4 / 2x4gb Vegance LPX 3000mhz / rx580 saphire nitro+  /goodram iridium pro 240gb /

/ Fortis 3/ Philips 24 / CX550M / Redmi Note 2

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7721 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 09 wrzesień 2018 - 16:17   Najlepsza odpowiedź

Router jako ap albo ap po lanie do liveboxa.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Mateusz200949

Mateusz200949
  • Autor tematu
  • Super Saiyan

• 105 postów
  • Miejscowość:Gorlice

Napisano 10 wrzesień 2018 - 16:47

Ok Więc tak zrobie :) Jaki router polecasz ? tak żebym nie przepłacił a jako tako to działało ? 

• 0

i7 6700k / NZXT s340 / asrock Z170 Gaming K4 / 2x4gb Vegance LPX 3000mhz / rx580 saphire nitro+  /goodram iridium pro 240gb /

/ Fortis 3/ Philips 24 / CX550M / Redmi Note 2

#4 niron

niron
  • Dyskutant

• 214 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:42

a ja polecam repeater xiaomi, jeśli nie oczekujesz kosmicznych prędkości a jedynie zasięgu do normalnego użytkowania to świetna opcja. Kopiuje sieć i propaguje ją na obszarze gdzie router nie sięga :) 

• 0

#5 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7721 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 11 wrzesień 2018 - 06:57

Ok Więc tak zrobie :) Jaki router polecasz ? tak żebym nie przepłacił a jako tako to działało ?

Wszystko zależy od budżetu i czego oczekujesz a także jakie standardy obsługują klienci. Ten Livebox jakie ma porty LAN?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych