Skocz do zawartości

amd athlon ii x4 640 3.0


Recommended Posts

Cześć,
 
 
 
udało mi się podkręcić procesor do 3390MHZ. Każde dalsze zwiększenie wartości nie pozwala na uruchomienie komputera przeważnie blue screen, albo naprawa automatyczna po błędnym uruchomieniu.
 
 
 
płyta główna GA-MA74GMT-S2
 
ddr3 4gb
 
zasilacz 500w
 
gf 9800gt
 
 
 
mogę wysłać screena z ustawieniami w biosie, może tam mam coś jeszcze zwiększyć żeby system uruchamiał się. Proszę o pomoc temperatura procesora przy tym podkręceniu 40 stopni.

zdjęcie z ustawieniami biosa, nie jestem jakimś pro w podkręcaniu, ale wydaje mi sie że można jeszcze coś ugrać więcej.

 

https://zapodaj.net/62399e9c7805a.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, przydałyby się jeszcze informacje odnośnie chłodzenia jakie używasz i dokładnego modelu zasilacza gdyż samo ""500 W" nic nie mówi.

Po drugie, czy przy tych 3,4 GHz wykonywałeś test stabilności np. programem OCCT lub innym tego typu, bo patrząc na podawaną przez Ciebie temperaturę 40 st. wydaje mi się, że nie a temperatura odczytana była w tzw. IDLE czyli bez obciążenia procesora.

Po trzecie na tej płycie raczej ostrożnie bym podchodził do OC bo pomimo niskiej temperatury samego CPU to sekcja zasilania może się bardzo grzać, ze względu, że nie jest zbyt rozbudowana, przewidziana do procesorów od TDP 95W a do tego nie jest wyposażona w radiator co nie pozwala zapewnić odpowiedniego jej chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest spoko jeśli chodzi o ten zestaw nawet po OC, ale tak jak pisałem wcześniej, sprawdź temperatury CPU przy obciążeniu do jakich wartości one dojdą, bo na 100% nie będą one niższe niż 55-60 st. na tym chłodzeniu. Dopiero wtedy gdy będzie margines bezpieczeństwa można myśleć o dalszym kręceniu o ile płyta pozwoli.

Link to post
Share on other sites

no właśnie chyba płyta nie pozwala, jak zwiększam CPU frequency to wyskakuje blue screen albo naprawianie systemu. Chyba że coś jeszcze muszę przestawić, nie znam się na tyle dobrze na tym. Jakoś specjalnie mi nie zależy na tym zestawie. Wiesz jak można zwiększyć jeszcze moc?


temperatury przy graniu w cs go

 

https://zapodaj.net/1064c8b012319.png.html

 

ustawiłem na 3.3 teraz


rogalski już podstawy się skończyły, pytania typu jaki zasilacz itd nie wystarczą. Liczę konkretne ustawienia w biosie żeby odpalił na zwiększonym zegarze.

Edytowane przez Hawk101
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...