Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie soundbara i połączenie go z konsolą.


Recommended Posts

Temat zamieszczam tutaj jeszcze raz, bo podobno do poprzedniego działu nie pasował.

 

Witam wszystkich,

Szukałem sporo tematów, jednak nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.

 

Na początku już piszę, że nie jestem audiofilem i wiem jaki jest stosunek innych osób do soundbarów, ale nie bardzo mam miejsce gdzie zmieścić głośniki + wzmacniacz, dlatego wybór padł na soundbar. W sumie też nie oczekuję od niego niczego nadzwyczajnego, po prostu chciałem coś co zagra lepiej niż głośniczki wbudowane w telewizor.. do rzeczy..

 

A więc tak, kupiłem soundbar Yamaha yas-107, teraz pytanie jak go podłączyć żeby wszystko działało. Mam tv Samsung 4k HDR 60hz (posiada HDMI ARC) i konsolę Xbox One X. Z tego co wyczytałem w internecie to konsolę wpinam w soundbar w wejście oznaczone "IN" i z soundbara drugim kablem hdmi wpinam z "OUT ARC" do TV w port ARC, tak? Czy to znaczy, że konsola wysyła obraz + dźwięk do soundbara, a soundbar ten sam obraz + dźwięk do telewizora? Czy taki zabieg nie zmniejsza jakości obrazu wyświetlanego na TV z konsoli? Może to się wydawać głupie, ale wywnioskowałem, że to właśnie tak działa.

Jeszcze kwestia samego kabla HDMI, żeby nie było strat w jakości to muszę kupić ten lepszy high speed? Taki jak dostałem w zestawie z konsolą? Czy wystarczy zwykły.

 

Kolejne pytanie to czy dźwięk z wbudowanych aplikacji w TV będzie na soundbarze, jeżeli podepnę go tak jak opisałem wyżej. Chodzi mi o to czy będę mógł oglądać Netflixa/YouTuba w aplikacji z telewizora, czy będę musiał odpalać konsolę, żeby na niej odpalić aplikację Netflixa/YouTuba.

 

Z tyłu soundbara jest port "Analog" i "TV" (zdjęcie poglądowe: https://e.allegroimg...4b5184ee86f00fe ). Analog to jak rozumiem podpinanie np telefonu kablem, a do czego służy port "TV"? Czy tym powinienem podpiąć soundbar z TV? Jakość dźwięku będzie lepsza z "TV" czy "HDMI"?

 

Mogę też podłączyć telefon przez Bluetooth. Jaka jest jakość dźwięku w porównaniu z podpięciem kablem? Czy w takim głośniku jest w ogóle odczuwalna jakakolwiek różnica, czy głośnik jest tak niskiej jakości, że to bez znaczenia?

Po podłączeniu telefonu przez bluetooth mogę słuchać czegokolwiek (np mało znana stacja internetowa odpalona przez przeglądarkę w smartfonie), czy tylko z jakiś dedykowanych źródeł typu Spotify/YouTube.

 

Jak taki soundbar sprawuje się w filmach, grach, muzyce (elektroniczna). Wyczytałem, że nadaje się tylko do filmów, czy to znaczy, że muzyka na nim będzie kiepska?

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...