Skocz do zawartości

problemy z fps'ami w Battlefield V Open Beta i Battlefield 1


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez encore327,

Recommended Posts

Witam,

Dzis zainstalowalem battlefield v open beta i spotkałem sie z tym samym problemem co w battlefield 1- mało fps (jak na ten sprzęt) oraz dość częste spadki fps. W innych grach problem nie występuje. Dla porownania w Gta V na najwyższych ustawieniach graficznych mam 60-80 fps.

Oto sprzęt:

i7-2600

Gigabyte Gtx 1060 6 gb windforce

12 gb ram

 

Link to post
Share on other sites

Witam,ja mam tak samo w BF1 spadki do nawet 50 fps . Szukałem rozwiązania w sieci i nic ,zrobiłem nawet formata nic nie pomogło mówię sobie pewnie BF1 cos skopany poczekam do bety BFV i się okaże i coo to samo spadki identyczne a sprzęt mam mocny bo to jest 8700K podkręcony do 4.7 i grafikę 1070 od EVGA płyta gigabyte z370 aorus gaming 7 i ram 16Gb 3200 Mhz .Zauważyłem że procesor jest obciążony do 100% nie wiem może to tego wina. Forumowicze znacie odpowiedz to pomóżcie :)

Link to post
Share on other sites

Witam,ja mam tak samo w BF1 spadki do nawet 50 fps . Szukałem rozwiązania w sieci i nic ,zrobiłem nawet formata nic nie pomogło mówię sobie pewnie BF1 cos skopany poczekam do bety BFV i się okaże i coo to samo spadki identyczne a sprzęt mam mocny bo to jest 8700K podkręcony do 4.7 i grafikę 1070 od EVGA płyta gigabyte z370 aorus gaming 7 i ram 16Gb 3200 Mhz .Zauważyłem że procesor jest obciążony do 100% nie wiem może to tego wina. Forumowicze znacie odpowiedz to pomóżcie :)

 

Właśnie ja też mam zużycie procesora na poziomie 80-90% a karta sobie odpoczywa. Serio dziwna sprawa. Jak czegoś sie dowiesz to daj znać.

Edytowane przez encore327
Link to post
Share on other sites

Ty też masz tak że zmieniasz ustawienia graficzne w BFV i BF1 z Ultra na Low i nic to nie zmienia w ilości FPS :)

To aż jest zabawne bo wszystko co od ciebie słysze występuje też u mnie :D

Tak samo jak w bfie1 tak w becie piątki- nieważne czy ultra czy low- 50 fpsów to normalka

Link to post
Share on other sites

Witam,ja mam tak samo w BF1 spadki do nawet 50 fps . Szukałem rozwiązania w sieci i nic ,zrobiłem nawet formata nic nie pomogło mówię sobie pewnie BF1 cos skopany poczekam do bety BFV i się okaże i coo to samo spadki identyczne a sprzęt mam mocny bo to jest 8700K podkręcony do 4.7 i grafikę 1070 od EVGA płyta gigabyte z370 aorus gaming 7 i ram 16Gb 3200 Mhz .Zauważyłem że procesor jest obciążony do 100% nie wiem może to tego wina. Forumowicze znacie odpowiedz to pomóżcie :)

W jakiej rozdzielczości grasz?Sterowniki do karty zaktualizowane?BF1 to gra która rżnie procesor ile wejdzie i te 100% na procesorze to jest norma,aczkolwiek przy Twojej konfiguracji nie powinno być żadnych problemów,skoro ja nie mam przy moim sprzęcie a przede wszystkim moim procesorze. BF1 nie jest skopany bo wszystkie łatki jakie miały wyjść już wyszły.Zagrałem też dzisiaj w BF5 na ultra w FullHD i FPS-y od 50 do 90 tak że nie jest tragicznie.

Właśnie ja też mam zużycie procesora na poziomie 80-90% a karta sobie odpoczywa. Serio dziwna sprawa. Jak czegoś sie dowiesz to daj znać.

Jaką kartę masz?Zwiększ sobie w ustawieniach graficznych skalowanie rozdzielczości więcej niż ustawione domyślnie 100% ( zwiększ na przykład na 200%) i wtedy karta (jaką masz kartę?) już nie będzie odpoczywać.Obciążenie około 100%.Piszę oczywiście o grze w FullHD.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

encore327

 Ziomek masz podkręconego procka ?

Bo mówię sobie jeszcze jedno zostało do sprawdzenia zresetuje ustawienia w biosie do default  bo miałem podkręconego procka do 4.7 i poprzestawiane różne rzeczy pod OC.I co eureka włączam BF5 i co wszystko na Ultra i stałe 90 95 fps a na low 140 145 stałe.Jeśli pomogłem daj znać kolego Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

mam i7 2600 i 1060 3gb, gram na ustawieniach high(siatka ultra, ssao) , blur, ziarno powyłączane, rzadko kiedy mi poniżej 60 spadnie, i praktycznie na mapach z podstawki niektórych tylko, te z dodatku to tak 70-90 fps, beta 5 też high i 70-90

tu np zrobiłem film na mix ustawieniach (low/med/high/ultra)

 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

encore327

Ziomek masz podkręconego procka ?

 

Bo mówię sobie jeszcze jedno zostało do sprawdzenia zresetuje ustawienia w biosie do default bo miałem podkręconego procka do 4.7 i poprzestawiane różne rzeczy pod OC.I co eureka włączam BF5 i co wszystko na Ultra i stałe 90 95 fps a na low 140 145 stałe.Jeśli pomogłem daj znać kolego Pozdrawiam :)

Nie, nie mam podkręconego procka. To jest i7 2600 bez K.

mam i7 2600 i 1060 3gb, gram na ustawieniach high(siatka ultra, ssao) , blur, ziarno powyłączane, rzadko kiedy mi poniżej 60 spadnie, i praktycznie na mapach z podstawki niektórych tylko, te z dodatku to tak 70-90 fps, beta 5 też high i 70-90

tu np zrobiłem film na mix ustawieniach (low/med/high/ultra)

 

https://www.youtube.com/watch?v=SkoYRCQkQww&t=277s

No to widzisz. Ja na tym procku z nawet lepszą grafiką mam na low 50 ze spadkami i na ultra to samo. Oczywiście nie mam jakiegos locka na 50 fpsach bo klatki potrafią na chwile wskoczyć na "normalne" ale są to tylko momenty.

W jakiej rozdzielczości grasz?Sterowniki do karty zaktualizowane?BF1 to gra która rżnie procesor ile wejdzie i te 100% na procesorze to jest norma,aczkolwiek przy Twojej konfiguracji nie powinno być żadnych problemów,skoro ja nie mam przy moim sprzęcie a przede wszystkim moim procesorze. BF1 nie jest skopany bo wszystkie łatki jakie miały wyjść już wyszły.Zagrałem też dzisiaj w BF5 na ultra w FullHD i FPS-y od 50 do 90 tak że nie jest tragicznie.

 

Jaką kartę masz?Zwiększ sobie w ustawieniach graficznych skalowanie rozdzielczości więcej niż ustawione domyślnie 100% ( zwiększ na przykład na 200%) i wtedy karta (jaką masz kartę?) już nie będzie odpoczywać.Obciążenie około 100%.Piszę oczywiście o grze w FullHD.

Mam gigabyte geforce gtx 1060 6gb windforce. Sterowniki najnowsze i gram w FHD. Pomysł ze zwiększeniem skalowania zobacze jak wróce do domu czyli ok 15 i dam znać.
Link to post
Share on other sites

jak masz płytę na którymś z tych chipsetów (p67, z68, z77) to możesz go o 400Mhz mnożnikiem turbo podkręcić, ja tak mam zrobione - dodatkowo trochę podbijasz BCLK i zamiast 3,5ghz na 4 rdzeniach masz 4,0 Ghz ;)

Ja czegos takiego nie robilem. No dobra ale chodzi ci o to zeby lepiej tego nie było czy jak?
Link to post
Share on other sites

@encore327

wrzuciłem przed chwilą filmik z bf1 na jednej z najgorszych map pod względem optymalizacji z podstawki, amiens, ustawienia 1080p med/high (początek filmu) ustaw u siebie tak samo i sprawdź

 

https://www.youtube.com/watch?v=QGXSRWtoyJQ

Dam znac ok 15

jak masz płytę na którymś z tych chipsetów (p67, z68, z77) to możesz go o 400Mhz mnożnikiem turbo podkręcić, ja tak mam zrobione  - dodatkowo trochę podbijasz BCLK i zamiast 3,5ghz na 4 rdzeniach masz 4,0 Ghz ;)

wydaje mi się że przywróciłem ustawienia domyślne w biosie ale nie jestem tego pewien bo kompletnie sie nie znam na biosie. Nawet jeżeli udało mi się je przywrócić to znaczy że nic to nie dało. Sprawdzałem w bfie v beta i ciągle to samo. Za jakieś 2 godziny dam znać jak wygląda sytuacja w bfie 1 i jak wygląda zużycie poszczególnych rdzeni procesora.

@encore327

wrzuciłem przed chwilą filmik z bf1 na jednej z najgorszych map pod względem optymalizacji z podstawki, amiens, ustawienia 1080p med/high (początek filmu) ustaw u siebie tak samo i sprawdź

 

 dobra. już wszystko mówie.

użyłem twoich ustawień graficznych

zużycie karty graficznej ok 60%

temperatura procka oK 70*C

żużycie poszczególnych rdzeni wahało się pomiędzy 60 a 80%

zużycie ramu ok 9300mb

klatki utrzymywały się pomiędzy 40 a 55fps ze skokami do 70-80 (jednakże było to zjawisko sporadyczne)

nie zauważyłem też żeby przy dropach klatek zmieniało się cos z użyciem procesora. były to stałe wartości.

Może faktycznie problem da się rozwiązać w biosie jednak ja nie wiem jak to zrobić. W razie czego płyta to ASRock H61M-VG4.

 

JEŻELI KTOŚ MA JAKIKOLWIEK POMYSŁ JAK MI ZARADZIĆ PROSZE PISAĆ BO PREMIERA BFA SIE ZBLIŻA A NIE MAM ZAMIARU GRAĆ W TAKICH WARUNKACH.

Link to post
Share on other sites

W sterowniku NVidii:  "Zarządzanie ustawieniami 3D",dalej "Tryb zarządzania energią" i zobacz czy masz ustawioną "Preferuj maksymalną wydajność".

Jeszcze jedno.Wyłącz w Originie funkcję"Origin w grze".

wciąż nie są to wartości takie jakie chociażby osiągnął kolega wyżej jednakże nawet sporo to dało. teraz klatki utrzymują sie na poziomie 50-65. Naszła mnie jeszcze taka myśl: może faktycznie to wina mojego procesora?

Link to post
Share on other sites

wciąż nie są to wartości takie jakie chociażby osiągnął kolega wyżej jednakże nawet sporo to dało. teraz klatki utrzymują sie na poziomie 50-65. Naszła mnie jeszcze taka myśl: może faktycznie to wina mojego procesora?

wątpię, mam taki sam, więc też miałbym częste spadki do 50 kl/s, dodatkowo masz lepszą kartę, więcej pamięci, więc albo masz syf w systemie, albo ci jakiś wirus buszuje w procesach dodatkowo obciążając procesor, może tutaj zacznij szukać przyczyny

Link to post
Share on other sites

wątpię, mam taki sam, więc też miałbym częste spadki do 50 kl/s, dodatkowo masz lepszą kartę, więcej pamięci, więc albo masz syf w systemie, albo ci jakiś wirus buszuje w procesach dodatkowo obciążając procesor, może tutaj zacznij szukać przyczyny

tylko widzisz- ten problem występuje tylko w battlefieldach. gta v na max ustawieniach nawet bez spadku ponizej 60 chodzi, far cry primal tez maksymalne 75-90fps. Jeżeli miałbym jakiegoś wirusa to chyba to zjawisko powtarzałoby się też w innych grach. Ale lepiej dla świętego spokoju zrobie jakieś skanowanie. Dokładny skan AVG starczy?

Link to post
Share on other sites

malwarebytes anti-malware sobie ściągnij i przeskanuj

zainstalowałem, przeskanowałem i wykryło 5 zagrożeń. Usunąłem je jednakże nic to nie dało.

Pobierz najnowszy BIOS (http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VG4/index.pl.asp#BIOS), a także uruchom komputer z tylko jedną kością RAM (większą).

z jedną kością ramu chodzi jeszcze gorzej

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...