Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wybór chłodziwa

Najlepsza odpowiedź Zawisz , 06 wrzesień 2018 - 13:20

Liquid.cool CFX Sky Blue lub Mayhems Pastel Blue do tego dokupić barwnik UV, jeśli koniecznie chcesz UV. Mam płyny obu producentów w trzech różnych loopach nie ma z nimi żadnych problemów - w jednym CFX leci od ponad roku (żółty), w drugim i trzecim Mayhems, który leci od marca (żółty i szary).

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jasnemocne

jasnemocne
  • Amator

• 29 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 10:16

Witam serdecznie, powoli nadciągają wszystkie graty do pierwszego customa więc staje nad problemem wyboru płynu. Wybór jest spory i człowiek lekko głupieje. Szukam czegoś w kolorze niebieskim (jaśniejszy odcień) pastelowego i uwaga... bajecznie by było gdyby reagował na UV. O ile UV nie budzi jakiś ogromnych wątpliwości tak w starych tematach i mądrościach ludowych chodzą pogłoski że pastele lubią zatykać układ oraz niektóre rodzaje gryzą się z rurkami PTEG.

Kolejnym problemem jest czy wybrać premixa czy może lepiej barwnik/koncentrat do rozpuszczenia w destylce?

Za wszelkie porady i sugestie wielkie dzięki! 

• 0

CPU: Ryzen 7 1800X Mobo: Gigabyte AX370 Gaming 5 GPU: EVGA 1080Ti FTW3 RAM: 2x8GB 3200Mhz Trident Z RGB SSD: 840 Evo 256GB, 850 Evo 1TB, 960 Evo 256GB HDD Seagate IronWolf 2TB PSU: XTR 650w xfx

#2 Zawisz

Zawisz
  • Gaduła

• 257 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 13:20   Najlepsza odpowiedź

Liquid.cool CFX Sky Blue lub Mayhems Pastel Blue do tego dokupić barwnik UV, jeśli koniecznie chcesz UV. Mam płyny obu producentów w trzech różnych loopach nie ma z nimi żadnych problemów - w jednym CFX leci od ponad roku (żółty), w drugim i trzecim Mayhems, który leci od marca (żółty i szary).

• 1

#3 jasnemocne

jasnemocne
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 13:34

UV to bardziej bajer. Jeśli CFX jest właśnie we FrostyBoyu to wygląda to obłędnie choć nie wiem ile w tym zasługi mlecznych rurek. Jeszcze dopytam na szybkości: warto pchać się w Silent Wings 3 czy mimo wszystko eloopy zmiatają konkurencję oraz ile płynu kupić pod chłodnice 2x120 slim 3x120 60mm i rez 240ml.

• 0

CPU: Ryzen 7 1800X Mobo: Gigabyte AX370 Gaming 5 GPU: EVGA 1080Ti FTW3 RAM: 2x8GB 3200Mhz Trident Z RGB SSD: 840 Evo 256GB, 850 Evo 1TB, 960 Evo 256GB HDD Seagate IronWolf 2TB PSU: XTR 650w xfx

#4 Zawisz

Zawisz
  • Gaduła

• 257 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 13:48

Tak, CFX jest w projekcie ForstyBoy. W Lambda Core jest żółty pastel od Mayhems, który wygląda prawie identycznie jak ten CFX.

SW3 są bardzo fajne, różnice względem eLoopów są marginalne zarówno w jedną jak i drugą stronę. Osobiście wolę eLoopy, ale nie ma to jakiegoś specjalnego uzasadnienia :P. Czego nie weźmiesz będziesz zadowolony :).

Do takiego układu weź 2l, bo jeden 1l raczej braknie. W Lambda Core w pętli CPU wchodzi idealnie litr przy chłodnicy 420mm, 3 blokach i rezie z tubą 150mm.

• 1

#5 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6479 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 06 wrzesień 2018 - 14:04

Mam obecnie w loopie białego pastela który siedzi tam już dwa lata. Mogę tylko polecić mayhemsa. Niektóre barwniki sprawiają większe problemy (czerwony lubi brązowieć przy niskim pH) ale większość to czysta przyjemność z użytkowania. 

• 1
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#6 MacPiston

MacPiston
  • Bywalec

• 127 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:14

Również mogę od siebie polecić Liquid.coola - używam ich odkąd pojawiły się w Angeli i nigdy nie zostawiły po sobie żadnego syfu.
  • 0

Spec:

i5-7600K @4.87GHz, Maximus VIII Formula, 16GB @2900MHz RAM, GTX 1080 @2156MHz, XFX XTR 550W, Custom LC + Define R5 White

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych