Skocz do zawartości

Windows 8 instalacja na nowym komputerze


Recommended Posts

Witam, mam na moim laptopie zainstalowany oryginalny Windows 8. W najbliższym czasie planuję sprzedać laptop i kupić komputer. Czy jeśli odinstaluje ten system z laptopa to będę mógł go potem bez przeszkód zainstalować na nowym komputerze? Czy to jest już jakoś przypisane do jednego urządzenia?

Link to post
Share on other sites

Windows przypisuje zawsze klucz do plyty glownej - pytanie czy masz wersje BOX czy OEM (jesli to laptop kupiony razem ze systemem to raczej na pewno oem).

Mozna jeszcze aktywowac klucz na nowym komputerze po rozmowie z konsultantem Microsoftu ale z drugiej strony co powiesz - ze uszkodzila sie plyta glowna w laptopie i kupiles komputer ? Na 99% taki myk nie przejdzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przenosiłem klucze wielokrotnie z komputera na komputer np z win 10 już 4 razy tylko żeby aktywować win na innym komputerze już po instalacji systemu łączyłem się telefonicznie na bezpłatny nr Microsoft (w słuchawce odzywa się automat) otrzymywałem długi ciąg liczb który należy wpisać na komputerze w zakładce aktywacji systemu.

Tu taki poradnik jak dezaktywować klucz produktu na obecnym komputerze https://www.thewindowsclub.com/deactivate-uninstall-windows-product-key

Link to post
Share on other sites

Systemu nie kupowałem razem z laptopem. Podczas studiów moja uczelnia zapewniała możliwość otrzymania własnej kopii systemu i to stamtąd go pobrałem. Da się jakoś sprawdzić czy to jest ta wersja OEM? A nie mogę po prostu poprosić konsultanta o dezaktywację systemu na starym urządzeniu i aktywację na nowym?

Yahoo.K a jak wygląda ta rozmowa? Bo rozumiem, że nie dzwoni się po prostu i od razu nie otrzymuje się tego kodu :D

Link to post
Share on other sites

Systemu nie kupowałem razem z laptopem. Podczas studiów moja uczelnia zapewniała możliwość otrzymania własnej kopii systemu i to stamtąd go pobrałem. Da się jakoś sprawdzić czy to jest ta wersja OEM? A nie mogę po prostu poprosić konsultanta o dezaktywację systemu na starym urządzeniu i aktywację na nowym?

Yahoo.K a jak wygląda ta rozmowa? Bo rozumiem, że nie dzwoni się po prostu i od razu nie otrzymuje się tego kodu :D

 

Czyli system był z Dream Sparka więc jeśli studiujesz dalej to możesz go usunąć z jednego kompa i zainstalować na kolejnym, ale jeśli skończyłeś już studia to nie możesz. Nie wiadomo czy by się dał dalej aktywować szczerze wątpię w to.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...