Skocz do zawartości

Wybor amplitunera


Recommended Posts

w waronkach domowych jestes ograniczony nieco co do testowania sprzetu ale jesli chodzi o wspolprace PC z amplitunerami (wszelkiej masci) to niezle szopki czasami wychodza

 

(

DVI->HDMI kabelek :D

Zrodlo to PC, karta GTX480

 

No tak ale jak masz puszczony dzwiek DVI to w 99% sam obraz (sa jakies kombinowane formaty dvi z audio ale to margines) ? Kompa lepiej puscic oddzielnym optykiem . Najlepiej zrob zdjecie amplitunera z tylu

 

BD nie potrzebuje, nie uzywam

Nie namawiam cie do kupna tylko pozyczenia na testy. Podpiecie BD od reki ulatwi sprawe o 50% bo wykluczysz zle ustawiony amplituner

Link to post
Share on other sites

No tak ale jak masz puszczony dzwiek DVI to w 99% sam obraz (sa jakies kombinowane formaty dvi z audio ale to margines) ? Kompa lepiej puscic oddzielnym optykiem . Najlepiej zrob zdjecie amplitunera z tylu

Jest dzwiek z obrazem :)

Karta przeciez zgodna z HDMI i daja do niej przejsciowki DVI-HDMI :)

Mysle, ze i tak zakupie kabel HDMI, jako, ze chce juz 1.4 standard zakupic.

 

EDIT: Nie widac przejsciowek mini HDMI -> HDMI zgodnych z 1.4 :D

Przymierzam sie do kupna jakiegos sensownego kabla do frontow, cos takiego da rade?

http://allegro.pl/kable-glosnikowe-img- ... 74031.html

Link to post
Share on other sites

Nie znam firmy ale

nie polecam tych kabli

1. opis techniczny mowi :

średnica zewnętrzna:8,2mm - co mnie interesuje srednica plastiku, nic nie podaja o srednicy zyly

2. tyle co widze ze zdjecia to dobry kabel o tym przekroju to cena 16.90 za metr

 

zeby sprzet zagral wszystkim co potrafi to potrzeba ok 10% wartosci przeznaczyc na kable (wszystkie kable) inaczej sprzet trzeba bylo kupic za plowe tego co wydales .

Kable tylko Monster lub Profigold .

 

Nie znam sie specjalnie na PC ale to jak wlozyc i5 2500k do plyty H67 tez zadziala.

 

Co do kabli głośnikowych to może warto to przeczytać http://www.audioton.republika.pl/kable-opinie.html.

Przepraszam ale z dzwiekiem jest tak ze jesli 2 osoby sluchaja 1 zestawu to nie znaczy ze obie beda mialy takie samo zdanie . wielokrotnie slyszalem opinie "a polskie tonsile lepiej graly" -bzdura one tylko basowaly zero srodka wiec ja mam szacunek do wszystkich opini bo zestaw ma ladnie grac dla wlasciciela.A czy mi sie podoba to nie istotne .Kable maja znaczenie z wielu powodow np. dzwiekl(ja slysze zmiane) lub Utlenianie (degradacja z czasem) Ale jesli ktos nie slyszy zmiany to powinien kupic sobie zestaw za 1000-1500 ze wszystkim w komplecie i z glowy ;) bo prawdopodobnie Slon mu na ucho nadepnol.

Link to post
Share on other sites

batdal. Wszystko rozumie ale wydawanie jakiś tam kwot do zestawu KINA DOMOWEGO na kable to jest dla mnie małe nieporozumienie , ludzie kupujący drogie kable po prostu chcą w to wierzyć że taki kabel daje im wielką różnice, pewnie daje jakieś tam różnice w wykresach, pomiarach , ale czy to usłyszymy?. Bardzo dużo już pisano o kablach i zdania są podzielone. Moje zdanie jest takie że jak nie posiadam jakiegoś wzmacniacza pokroju Yadis, Vincent, Primare, to drogiego kabla nie kupie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czyli wystarczy np. kabel profigold 4mm/6mm przekroju rdzenia z zarobionymi bananami?

Wogole nie moge znalesc na allegro kabli 4 zylowych...

Tak taki kabel bedzie ok

 

bi-wiring lub bi-amping W stereo to ma sens ale w KD moim zdaniem nie.

osobiscie puscil bym klasycznie i mostkowal na kolumnach tak jak podane w instrukcji

wszystko idzie z kompa wiec tym bardziej polecam ten sposob

Link to post
Share on other sites

Bi-amp To nic zlego mozesz podpiac tylko koszt kabli poprostu x2 a mi jakos wlaczyla sie oszczednosc :co:

Szybciej niz opisywac znalazlem solidna wypowiedz : http://forum.audio.com.pl/lofiversion/i ... t2988.html

 

A i jeszcze jedno z tego co ja wiem to ten wzacniacz jest kompatybilny z HDMI 1.3a ale moge sie mylic sprawdz instrukcje

Link to post
Share on other sites

Da mi to, ze bede w stanie przekazac obraz z odswiezaniem 120HZ przez amplituner razem z dzwiekiem jednym kablem :co:

 

Z HK pomogla interwencja sklepu AudioSwiat.

Pewnego dnia dostalem telefon do Pana Matuszkiewicz, ktory oznajmil ze najwidoczniej zle wybralem sprzet, oczekiwalem od niego wiecej i ze pieniazki zwroca sklepowi.

Po tym dodal abym usunal filmiki z YT, a takze jak dostane zwrot pieniedzy abym nie kupowal produktow harman/kardon bo nie chce im sie ze mna bawic. (nie podkolorowalem ostatniego zwrotu)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie wszyscy polecali mi bi-amp. Amp ma taka opcje, wiec czemu z niej nie skorzystac?

bo nie ma on kompletnie sensu. bi-amp to 2 wzmacniacze i po 2 pary kabli na kolumne, bi-wiring to tylko 2 pary kabli. rozumiem, ze myslales o kablach a nie wzmacniaczach?

 

a nie ma on sensu, bo w 99% sprzetu w mainstreamie mostek z kolumn przenosisz do wzmacniacza. rownie dobrze moglbys te kable zlutowac i wsadzic w jeden terminal zamiast w 2. duzo lepsza opcja jest kupno 2x drozszych kabli, choc w przypadku owych jamo tez nie ma to specjalnego sensu.

Link to post
Share on other sites

Po tym dodal abym usunal filmiki z YT, a takze jak dostane zwrot pieniedzy abym nie kupowal produktow harman/kardon bo nie chce im sie ze mna bawic. (nie podkolorowalem ostatniego zwrotu)

To rozumiem, ze po dobroci nie chcieli przyjąć np. na podstawie niezgodności towaru z umową. Dobry manewr z tym YT :co:
Link to post
Share on other sites

Po tym dodal abym usunal filmiki z YT, a takze jak dostane zwrot pieniedzy abym nie kupowal produktow harman/kardon bo nie chce im sie ze mna bawic. (nie podkolorowalem ostatniego zwrotu)

To rozumiem, ze po dobroci nie chcieli przyjąć np. na podstawie niezgodności towaru z umową. Dobry manewr z tym YT :co:

Na podstawie niezgodnosci to przyjac mogl sklep, ktoremu nie chcialem problemow robic (w koncu nie ich wina, a ludzie bardzo mili, wiec po co byc "upierdliwym").

 

@_nrt_

 

Ta Yamaha ma podobno konstrukcje, ktora czerpie wymierne korzysci z bi-ampingu.

Jak to wyglada na zywo jeszcze nie wiem, zobaczymy co i jak jak juz bede miec gotowe kabelki :(

Link to post
Share on other sites

@_nrt_

Ta Yamaha ma podobno konstrukcje, ktora czerpie wymierne korzysci z bi-ampingu.

Jak to wyglada na zywo jeszcze nie wiem, zobaczymy co i jak jak juz bede miec gotowe kabelki :D

no ba, w zasadzie kazde KD ma taka konstrukcje, ze czerpie korzysci z bi-ampingu. natomiast najwieksze korzysci czerpia te konstrukcje, ktore moga robic tylko jako pre-ampy.

kabli szukaj tych: http://www.jaceksound.pl/index.php?p174 ... b-2x2-5mm2

Podane przez Voxa, to z calym szacunkiem, perly przed wieprze :)

Link to post
Share on other sites

Panowie to ten kabel sie nada co zlinkowalem?

 

Chetnie bym skorzystal z linkow z jaceksound.pl ale avstore mam doslownie kilka krokow od domu, wyjdzie taniej o dostawe, wiec jak moglbym uprzejmie prosic o dobranie kabla z ich asortymentu .. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...