Skocz do zawartości

Wybor amplitunera


Recommended Posts

Sprawa z H/K zalatwiona (co i jak to opisze pozniej)

Obecnie staje przed problemem wyboru nowego amplitunera, moje wymagania:

- Ladny interfejs "namonitorowy"

- Dobra jakosc dzwieku

- Conajmniej 5.1

- Obsluga HDMI 1.4

- DTS-HD MA, Dolby TrueHD itp.

- Duuuzooo wejsc HDMI i optical :rotfl:

 

Co jak na razie zostalo mi zaproponowane:

http://www.audioswiat.pl/go/_info/?user_id=977&lang=pl

http://www.audioswiat.pl/go/_info/?user_id=936&lang=pl

http://www.audioswiat.pl/go/_info/?user_id=946&lang=pl

 

Osobiscie chyba najbardziej mi sie podoba ostatnia propozycja, RX-V1067, aczkolwiek czy to dobry wybor?

Jakie sa roznice miedzy tymi sprzetami? Ktory spelni moje wymagania najlepiej?

Nie chce miec znowu sprzetu, ktory sie bedzie non stop wieszac, zacinac, wylaczac i inne cuda.

Moze macie jakies inne propozycje?

 

Prosze o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Sporo pozytywnych opinii pisze o tej Yamaha i na pewno jest to bardzo dobry sprzęt ale ja bym osobiście wybrał model YAMAHA RX-V2067 bo różni się kilkoma istotnymi różnicami.

Warto się też przyjrzeć Marantz SR6005, a z Onkyo to wybrałbym model TX-NR808.

To oczywiście jest moja subiektywna opinia i żaden nie musi się z nią zgadzać, ale przynajmniej będziesz miał punkt zaczepny przy odsłuchiwaniu ;) .

Jeżeli dysponujesz większą gotówką to z czystym sumieniem mogę ci polecić Cambridge Audio Azur 650R, który w stereo jest najlepszy w swoim przedziale cenowym. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jaka jest roznica miedzy RX-V1067 a V2067?

Moglbym szczerze mowiac lyknac 2067, ale troche szkoda kasy.

 

Azur odpada, bo potrzebuje Amplituner do kina domowego ;)

 

EDIT: Marantz odpada ze wzgledu na brak DTS-HD MA oraz TrueHD. a Onkyo mimo ze ludzie mi proponuja, jest tak niezmiernie brzydkie, ze chyba wolalbym Yamahe :P

Link to post
Share on other sites

Różnice modelu RX-V1067 a V2067.

- HQV video processor - jakość skalowania obrazu SD i "naprawy" HD (np. z tunerów SAT);

- HQV - możliwość całkowitego wyłączenia jakiegokolwiek przetwarzania obrazu;

- HQV (po raz kolejny) - znacznie wyższe pasmo przenoszenia, a więc pewność że obraz FULL HD, Bluray itp pokaże wszystko na 100%

- 3 strefy

- dodatkowy pilot do sterowania w innej strefie, np. w sypialni

- uniwersalny i uczący się główny pilot z wyświetlaczem LED i makro

- 23 programy DSP - naprawdę przyjemnie jest to zrobione

- wzmocniona konstrukcja chassis

- inna konstrukcja końcówek mocy (a więc nie tylko większa oddawana moc)

- znacznie lepszy DAC

- YPAO-R.S.C. z analizą dźwieków odbitych dla 8 położeń.

Te różnice wyczytałem z zaprzyjaźnionego forum gdzie też często przebywam ;) .Osobiście nie miałem z tymi amplitunerami styczności, dlatego warto je przesłuchać. Różnica jest ok 700 zł i wg. mnie jest warto tyle dopłacić.

Link to post
Share on other sites

No widzisz, 700 PLN roznicy jeszcze mnie tak bardzo nie urzadza, ale laczac to w calosc = 1400 PLN doplaty :P)

 

Troszke mi juz szkoda kasy, a w miejscu gdzie jade na zakup niestety na odsluchu tych modeli nie maja ;)

Zaproponowali mi odsluch V767 bodajze, jako, ze ma "podobne" wlasciwosci generowania dzwieku.

 

Jestes 100% za tym, ze warto takie pieniadze doplacic?

Zauwaze duza roznice H/K vs. Yamaha w jakosci dzwieku? (O inne pola nie pytam, bo nie wiem jak mozna zrobic tak marne urzadzenie jakie wykonal harman)

Link to post
Share on other sites

Z wymienionych brałbym Yamaha. Dźwięk spójny, czysty z bardzo dobrą energią. Poza tym świetnie się skaluje, jeśli zdecydujesz się na ingerencję w regulacje pasma. H/K legenda, lecz tylko dawnych końcówek mocy. Denon dla mnie jest bezbarwny.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na pewno oby dwa modele są udane ( w końcu to linia Aventage :( ). Na 100 % to ci nie powiem czy jest warto dopłacić, sprzęt to jet indywidualna sprawa ( ja bym dopłacił :) ). Ale na pewno bym go musiał przesłuchać w końcu prawie to 4 tyś kosztuje. Na pewno w Warszawie jest gdzieś dostępny ten amp, ale możesz go w sumie oddać bodajże do 10 dni jeśli ci nie będzie pasił.

Miałem styczności z H/K i Yamaha i wielu innych marek, ale tak jak powiedziałem że sprzęt to jest indywidualna sprawa , jedni lubią mocne podbicia, jedni spójność a jeszcze inni nawet by im obiad gotował :). Możesz w sumie zrobić też tak że weźmiesz 2 ampy i w domu się zrobisz porównanie jak się na jakiś zdecydujesz to za taki teścik raczej nic nie zapłacisz. W sumie mnie ten amp również zaciekawił i w wolnej chwili sam pojadę go posłuchać :). Pozdrawiam.

Mały teścik http://audioklan.com.pl/images/layout/i ... ad_pdf.png

Link to post
Share on other sites

V2067 juz stoi na stoliku.

Dzieki za pomoc Panowie.

 

Co do samego sprzetu:

Nie jestem jakos szczegolnie zachwycony, cale wrazenie psuje kompletnie nieintuicyjne menu (przypomnialem sobie po raz pierwszy od kilku lat o istnieniu instrukcji do sprzetu..).

 

Na minus moim zdaniem:

- Dobra jakosc dzwieku jedynie w trybie "Pure Direct"

- Na wyswietlaczu nie pokazuje sie obecny tryb przesylania dzwieku (np. DTS, Dolby Digital czy inne)

- Jakies wogole astrofizyczne, masakryczne przydzielanie wyjsc/wejsc do AV

- Brzydkie piloty, oj jakie brzydkie

 

No to tyle z minusow na dzisiaj.

Jak dluzej pouzytkuje to zobaczymy :(

Link to post
Share on other sites

Pewnie z tych Jamo wyciśnie ostatnie soki :(,ale tak się powinno sprawdzać właśnie sprzęt na odsłuchach zawsze proszę żeby ampa podłączyli do najsłabszych kolumn bo wtedy mam pewność że jak na takich zagra dobrze to na na lepszych będzie tylko lepiej, pod tym względem sprawdzam możliwości ampa czy wzmacniacza a nie samych kolumn. Z kolumnami robię tak samo, a jeśli coś nie podpasi to zawsze można zwrócić :) .

Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jedna rzecz teraz, a mianowicie w obslugiwanych formatach kodowanych mam tylko DTS, Dolby Digital i Dolby Digital Plus.

 

DTS MA, czy TrueHD sie nie chce odtwarzac, jakis insight w tej sprawie ktos ma?

Link to post
Share on other sites

DTS MA, czy TrueHD sie nie chce odtwarzac, jakis insight w tej sprawie ktos ma?

Z jakiego zrodla idzie sygnal ?

Jakim kablem to jest podpiete?

 

PS

1.Ciesze sie ze udalo ci sie zalatwic sprawe H/K

2.wiem ze masz dosc zmieniania ale ja oddal bym to Yamaha kiedys to gralo ok ale teraz nedza AV wzmacniacze polecam:

DENON/Cambridge Audio/NAD/Rotel

Glosniki:

Bowers & Wilkins lub Monitor Audio

Link to post
Share on other sites

DVI->HDMI kabelek :(

Zrodlo to PC, karta GTX480

 

ad.2 nie mam jak juz zmienic :)

Poza tym, dzwiek naprawde naprawde ma dobry, przesluchalem praktycznie wszystko co na miejscu mieli, i to byl jedyny amp ktory dawal dzwiek sensowny, lepszy niz hk.

Denon to wogole jakas masakra CA/NAD/Rotel tego nie mieli.

Glosniki od dawna juz mam S608 :)

Link to post
Share on other sites

Napisz może jak oceniasz inne graty, które przesłuchiwałeś (np. ten Denon). Swoją drogą mogłem porównać Denon + wafle 5.0 i HK + Jamo 5.1 i te drugie dużo bardziej mi podeszły (filmy), ale pewnie z racji podłączonego sub'a.

Jak podłączałeś fronty pojedynczo/podwójnie?

Link to post
Share on other sites

Na odsluchu podwojnie.

 

Ocenialem po odtworzeniu muzyki, akurat przede mna byli jacys 2 kolesie, ktorzy sluchali...

Lady Gaga itp.

Denon tak kompletnie sie gubil, ze nie "sluchalna" juz muzyke ucznil juz jakims kompletnym utrapieniem.

Link to post
Share on other sites

DVI->HDMI kabelek :)

Zrodlo to PC, karta GTX480

 

ad.2 nie mam jak juz zmienic :cenzura:

Poza tym, dzwiek naprawde naprawde ma dobry, przesluchalem praktycznie wszystko co na miejscu mieli, i to byl jedyny amp ktory dawal dzwiek sensowny, lepszy niz hk.

Denon to wogole jakas masakra CA/NAD/Rotel tego nie mieli.

Glosniki od dawna juz mam S608 :cenzura:

Może w przyszłości po prostu zainwestuj w jakiś BD bo czytając twoje posty wnioskuje że nie posiadasz :cenzura: .

A jaki posiadasz firmware?

Link to post
Share on other sites

Bede musial kupic kabel + przejsciowke, a ze dlugosc nie krotka (conajmniej 10m) to musze z zakupem poczekac, jako ze wczoraj nabylem Mandat karny.

 

EDIT: Udalo sie ustawic aby wyswietlal tryb dzwieku na LCD :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...