Skocz do zawartości

Mechaniczna z cichymi przelacznikami


Recommended Posts

Czesc.

 

Chcialbym kupic moja pierwsza mechaniczna klawiature i w media markcie widzialem nowe przelaczniki razer yellow w tournament chroma v2 bardzo przyjemny i cichy klik.

 

Niestety cena to okolo 650zl i tu pytanie czy znajde cos tanszego, dobrze wykonanego ale z rownie cichymi przelacznikami? Jakis odpowiednik cherry mx? Yellow? :D

Link to post
Share on other sites

Z takich cichszych przełączników od Cherry, to stawiałbym na przełączniki MX Silent, które występują m.in. w tym modelu Corsaira: https://www.morele.net/klawiatura-corsair-strafe-rgb-cherry-mx-silent-ch-9000121-na-832555/

 

Poleciłbym również klawiaturę z przełącznikami MX Black (jestem posiadaczem Roccat Ryos MK i jestem bardzo zadowolony), nie wiem jak sprawa wygląda z MX Brownami.

Link to post
Share on other sites

Mam obecnie steelseries apex 350 i to bydle zajmuje bardzo duzo miejsca przez swoje dodatkowe multimedialne klawisze z lewej i prawej strony. Wykonanie tej klawiatury to jakaś totalna parodia. Gdzie nie położę ręki tam trzeszczy wszystko w około i antyghosting to kpina gdzie 3 klawisze się blokują. Czego innego spodziewałem się po membranówce za ponad 300zł

Dlatego zaciekawiły mnie klawiatury mechaniczne bez bloku numerycznego.

Ten corsair ciekawy chociaż też wygląda na dużą klawiaturę. 

W x-kom jest razer w niezłej cenie https://www.x-kom.pl/p/380410-klawiatura-przewodowa-razer-blackwidow-tournament-ed-chroma-v2-yellow-switch.html?gclid=CjwKCAjwt7PcBRBbEiwAfwfVGFN2ZvQYt7rsxoCC0dDQpXFC78j9lT5JrxWbVtRFYGi0eOI7eo9MtxoCgP0QAvD_BwE

Co o tym myslisz?

Edytowane przez pawelox01
Link to post
Share on other sites

A czym podpierasz argument, że corsair to istny crap skoro nawet dodałeś link video z pozytywna recenzją. Produkt premium gdzie problemem jest tylko cena.

Zagraniczne sklepy raczej odpadają. Chcę na żywo przetestować klawiature przed zakupem. Razera testowałem chwilę w media markt i bardzo mi się podoba. Nie chodzi o wygląd tylko o feeling samych przełączników i cisza

Link to post
Share on other sites

Nie widzisz jak ta klawiatura się ugina? Gdzie widzisz tę jakość?

Śmiech mnie bierze, jak widzę nobilitowanie zwykłej marki do czegoś "premium".

Premium to środowisko casuali, którzy gotowi są wyłożyć znacznie więcej, niż świadomi konsumenci za kawałek marketowej komercji.

Nie liczy się który producent co wydał, tylko której fabryce to zlecił.

 

Seria Strafe jest gorsza jakościowo od serii "K", która również ma wiele niedogodności i jest co najwyżej średnia na tle wszystkich klawiatur.

Kawiatury Corsaira są dotknięte rattle na dłuższych klawiszach i nie tylko.

Kolejną sprawą jest samo wykonanie keycapsów, które jest wręcz profanacją - cały set klawiszy nie jest wykonany w technologii "double-shot", zacznie ścierać po czasie, gdyż wykonano go w tzw. "laser etching", czyli po najniższej linii oporu.

Do wad z pewnością można zaliczyć cienki plastik ABS.

Nie jest to typowe ulokowanie klawiszy, przez co zamiana całego setu na jakiejkolwiek przyzwoitej jakości PBT jest niemożliwa.

 

 

Jeżeli oczekujesz jakości, to pod żadnym pozorem nie wybierałbym klawiatur rynkowych w kraju.

W zasadzie można polecić garstkę; MasterKeys Pro S, L (dzielą fabrykę z serią "K" Corsaira) bądź chyba jedną klawiaturę na OEMie tajwańskiego Costara - Masterkeys L, lepszej jakościowo klawiatury u nas nie znajdziesz.

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

Jak już mówiłem nie chcę zamawiać z zagranicznych sklepów.

Skoro tak psioczysz na tego razera (opinie sa podzielone) to co powiesz o CM Storm Quickfire TK na cherry mx brown? Wszędzie jest chwalona ta klawiatura, przełączniki również za ciszę.

Co przemawia do mnie za blackwidow tournament? Kompaktowa obudowa bez numlocka, miękka podkładka pod nadgarstki i przełączniki orange/yellow. No ale ta cena 550zł troche odstrasza

Link to post
Share on other sites

Skąd czerpiesz opinie?

Mam tylko nadzieję, że nie ze sklepowych zlepów.

Podtrzymuję swoje argumenty wieloma osobami z przeróżnych forów, którzy przerobili wiele klawiatur.

 

Nie dostaniesz już QuickFire TK, tak samo jak modelu XT (bardziej skłaniałbym się ku niemu).

Nie stroń od zakupów zagranicą, gdyż nawet po doliczeniu podatków stosunek cena/jakość jest przerażający gdy spojrzymy na dostępne u nas klawiatury.

Razer Yellow to odpowiednik MX Silver, przełączników stricte stworzonych do FPSów.

Pisanie na nich może owocować mnogością błędów, są to w zasadzie MX Red z krótszym pre-travelem, czyli drogą do aktywacji, co z kolei ma zaowocować szybszą reakcją.

Tak jak wspomniałem, z dostępnych u nas klawiatur mogę polecić właśnie serię CMa - MasterKeys.

Edytowane przez Leminairre
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Opinie czerpię z innych podobnych tematów i forach, między innymi też z benchmarka.

W takim razie zdecyduję się na cm masterkeys pro s cherry brown. Klawiatury sa dostepne w polskich większych sklepach więc mogę przetestować na żywo.

Mam nadzieję, że będę zadowolony. W każdym razie zaoszczędzę tutaj ponad 200zł niz w przypadku razera. No i mam również nadzieję, że brak podkładki nie wpłynie negatywnie na wygodę. Jak juz pisałem, mam obecnie apex 350 z przedłużonym dołem w formie podkładki i jest wygodnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...