Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Tania drukarka laserowa 400 zł

drukarka laser laserowa 400zł

Najlepsza odpowiedź slo1q, 13 wrzesień 2018 - 11:04

Od siebie zdecydowanie polecę HL-L2352DW (mam LH2300 - poprzednik, identyczna konstrukcja) - trochę u mnie ta drukarka drukuje, a automatyczny duplex to rzecz niezastąpiona i boska.

Ma nieco ponad rok, jadę piąty toner (zamienniki), zero awarii, zacięć, problemów (nie to, co atramentówki HP czy Canon).

U mnie nie było nigdy śladów zostawianych przez wałki.

Spokojnie można stosować nawet najtańsze zamienniki po 60 zł - przeszedłem wszystko od oryginałów po właśnie najtańsze. Żadnych problemów.

Zdecydowanie odrazam HP LJ M12W, mam taką w firmie. Brak duplexu, jakość druku niższa, niż na w/w Brotherze, a w dodatku zawsze drukuje krzywo, nieważne ile się człowiek będzie spuszczał nad ustawieniem podajnika i wałków. Zawsze krzywo.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 xMort

xMort
  • Amator

• 27 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 20:38

Witam serdecznie!

Szukam ekonomicznej i dość cichej drukarki laserowej ponieważ atramentowa sama z siebie padła (Canon MG szczerze odradzam te drukarki). 

Poszukałem trochę po sklepach i wstępnie brał bym pod uwagę te drukarki (drukarki muszą mieć wifi). 

https://www.x-kom.pl...-hl-1223we.html

https://www.x-kom.pl...-hl-1222we.html

Te Brother'y są o tyle fajne, że oryginalny toner kosztuje ok 70zł , I tutaj mam małe pytanie, czy sprawa z zamiennikami ma się tu analogiczne do tuszy ? Tzn powodują one utratę gwarancji ? Wyczytałem natomiast kilka opinii o nich, że rolki rozstawiają ślady na papierze i to na każdym wydruku. Jeżeli ktoś miał styczność z tymi drukarkami to prosił bym o opinię ponieważ drukarka będzie wykorzystywana głównie do druków na studia, a takie ślady od razu ją skreślają. 

https://www.x-kom.pl...-pro-m102w.html

https://www.x-kom.pl...t-pro-m15w.html

https://allegro.pl/d...6986664100.html

Prosił bym o pomoc w wyborze. Jeżeli uważacie, że te wybory są do kitu to proszę bardzo o jakieś sugestie :)

Pozdrawiam

• 0

#2 mortimer89

mortimer89
  • Dyskutant

• 172 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 16:45

Lepszej drukarki laserowej z WiFi do 400 zł niż Brother HL-L2352DW nie znajdziesz. Koszty eksploatacji są naprawdę niskie, co do zamienników, to po prostu musisz szukać zamienników lepszej jakości - np Activejet czy Actis - wtedy nie będzie problemów z niewłaściwym działaniem urządzenia. Drukarka drukuje dokładnie, a ew. ślady, o których wspominasz, to, w mojej ocenie, podstawa do reklamacji egzemplarza.

• 1

#3 xMort

xMort
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 20:46

Drukarka bardzo fajna ale oryginalny toner kosztuje ok 170zł, prawie jak u HP a tu jeszcze trzeba będzie bęben wymienić. Wolę jednak iść w ori bo w moim ostatnim Canonie atramentowym po aktualizacji zablokowało głowicę i drukarka do kosza. Podejrzewam, że większość producentów teraz będzie stosować takie techniki. 

• 0

#4 White_Ghost

White_Ghost
  • Gaduła

• 449 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 17:44

Zamiennik wypada nieco taniej bo ok. 100 złotych (ActivJet ze sferisu) ale i tak można znalesc nieco taniej. Przykładowo w HL-1223WE ok. 70 złotych za oryginał przy wydajności ok. 1.5 stron. Może warto zastanowić się nad dobrym urządzeniem wielofunkcyjnym w tej cenie :) Np. dcp J100 lub J105? Do druku podstawowych zastosowań powinno wystarczyć a eksploatacja wypada korzystnie.

• 0

#5 xMort

xMort
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 23:06

Nie będę drukował zbyt często dlatego odrzucam atramentowe drukarki, głowica mogła by zaschnąć. A poza tym zbędny jest dla mnie druk kolorowy, skaner itp.

• 0

#6 White_Ghost

White_Ghost
  • Gaduła

• 449 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 17:07

W takim razie pozostaje prosta laserówka monochromatyczna. Osobiście skłaniałbym się chyba w stronie Brohera. Niska awaryjność a sama eksploatacja nie prezentuje się zle. Na plus możliwość przedłużenia gwarancji do 3 lat po rejestracji na oficjalnej stronie producenta. 

• 1

#7 slo1q

slo1q
  • Ultimate Grammar Nazi

• 570 postów
  • Miejscowość:Tarnów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 11:04   Najlepsza odpowiedź

Od siebie zdecydowanie polecę HL-L2352DW (mam LH2300 - poprzednik, identyczna konstrukcja) - trochę u mnie ta drukarka drukuje, a automatyczny duplex to rzecz niezastąpiona i boska.

Ma nieco ponad rok, jadę piąty toner (zamienniki), zero awarii, zacięć, problemów (nie to, co atramentówki HP czy Canon).

U mnie nie było nigdy śladów zostawianych przez wałki.

Spokojnie można stosować nawet najtańsze zamienniki po 60 zł - przeszedłem wszystko od oryginałów po właśnie najtańsze. Żadnych problemów.

Zdecydowanie odrazam HP LJ M12W, mam taką w firmie. Brak duplexu, jakość druku niższa, niż na w/w Brotherze, a w dodatku zawsze drukuje krzywo, nieważne ile się człowiek będzie spuszczał nad ustawieniem podajnika i wałków. Zawsze krzywo.

• 1

SPC Alea S35W, Xilence Performance A+ 530W, ASRock B250M Pro4, i5 7400, SPC Spartan 3 Pro push-pull, GTX 1060 Palit JetStream 6 GB, GoodRam 2x8 GB 2400 MHz CL 15, GoodRam C100 120 GB, WD EZEX 1TB

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drukarka, laser, laserowa, 400zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych