Skocz do zawartości

Telewizor ~32"


Recommended Posts

Samsungi wcale nie mają dużo większej awaryjności niż inne dyski. Wszystko kwestia trafienia dobrej sztuki. Mój seagate z wadliwej serii odziwo chodzi już prawie 4 lata , a WD który służył jako backup padł po niecałych 600h pracy (przynajmniej serwis mają bezproblemowy od razu dali nowy dysk :) ). Wiadomo obecne nośniki danych nie są bezawaryjnę. Wystarczy dbać o dane i robić backupy i wszystko gra.

 

Co do telewizora to wszystko zależy do czego będzie używany. Ja jestem użytkownikiem plazmy. Filmy w wysokiej rozdzielczości wyglądają wyśmienicie, ale czasem lubię też obejrzeć jakieś wiadomości itp. W Polsce niestety telewizja cyfrowa jest tylko z nazwy i 90% kanałów to upscaling itp. Dlatego wybrałem plazmę. O niebo lepiej wyglądają na niej kanały sd niż na LCD. Z racji tego, że i tak 80% czasu oglądania telewizora lecą materiały hd z odtwarzacza/pc-ta uważam ten wybór za trafiony. Jednak gdybym w większości czasu oglądał tylko telewizję satelitarna/kablówkę czy coś w ten deseń zastanowiłbym się nad CRT.

 

Edit: To nie ja napisałem "Od czego jest RAID" XD

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Od czego jest RAID

Nie jest to złym pomysłem aczkolwiek wolę mieć dane dwóch różnych rodzajach pamięci. Co do awaryjności to nowe Seagaty mnie zawiodły. Samsung na razie nie (odpukać).

 

Co do TV to rzeczywiści zależy od wymagań i tego co się ogląda. każdy ma inne upodobania.

 

U mnie to:

- DVD

- dobry DivX

- naziemna SD TV ale to rzadko, bo ogólnie telewizja nie bawi mnie. Dr House raz w tygodniu :)

- VHS nagrane z TV, ale to najrzadziej. Jak Dr House nie mogę obejrzeć to można odcinak nagrać i obejrzeć.

 

Generalnie kinomaniak ze mnie kiepski bardzo ;)

 

Zastanawiałem się nad Plazmą ale po zweryfikowaniu w rzeczywistości, stwierdziłem że duży TV nie radzi sobie tak dobrze jak CRT z materiałem SD. A że rozdzielczości duże tak w filmach jaki grach nie jarają nie wgl to stwierdziłem, ze zostaję przy tym co mam, zwłaszcza, że jakoś obraz CRt mi się najbradziej w zastosowaniach gry/filmy podoba.

 

Edit: To nie ja napisałem "Od czego jest RAID" XD

Nie wiem jak się to stało... Wziąłem "Cytuj" i tak o... :menda:

Link to post
Share on other sites

O czym wy piszecie ? Po co mi 2TB filmów na dysku ? Do piracenia namawiacie ? Nie ładnie.

 

RAID to sobie w stacjonarkach możecie wsadzać, ale co to ma do jakości jak 85% rynku kart dźwiękowych to szumne badziewia od Creative, po co wtedy mi obraz jakości super skoro dźwięk zostaje w klasie Low-End.

Link to post
Share on other sites

Witam. Byłem kilka dni temu w sklepie i widziałem w akcji to http://allegro.pl/tv-led-panasonic-tx-l ... 26305.html. Powiem szczerze że ten telewizor zrobił na mnie ogromne wrażenie, Matryca jest na ips Alpha i kąty jak na lcd są naprawdę bardzo dobre, telewizor również posiada nagrywanie na dysk zewnętrzny czy pendrive. Skalowanie sd jest naprawdę świetne, jest to chyba dla mnie najważniejszy aspekt bo przecież u nas króluje sd :P.

Czerń ZNAKOMITA, za ponad 2 tyś mamy najlepszy tv 32 cale na rynku :(.

Podam ci jeszcze linka z testu tego tv tylko że w wersji 37 cali http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/ ... rty-2.html. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak ale kolega potrzebuje 32 cale. A ten Panas jest wart grzechu ma dużo cech telewizora plazmowego. A przesiadka z CRT na Lcd nie każdemu się podoba, ale tutaj ratuje dobry skaler, który nie powstydziłby się telewizor Plazmowy. Dlatego warto zobaczyć jak on się spisuje na SD. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przykładowa cena (można kupić jeszcze taniej)

http://allegro.pl/sharp-lc-32le320e-32l ... 23379.html

 

Parametry techniczne:

http://www.sharp.eu/cps/rde/xbcr/docume ... _pl_pl.pdf

 

TEST:

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/6010 ... post584607

 

Chyba w tej cenie ciężko o coś lepszego :sciana:

 

@kaper666

Rzadko ale jednak się zdarza, że matryce 32" różnią się parametrami od tych 37" - dlatego należny zachować ostrożność kierując się takimi testami :]

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@kaper666

Rzadko ale jednak się zdarza, że matryce 32" różnią się parametrami od tych 37" - dlatego należny zachować ostrożność kierując się takimi testami :]

 

Zgadzam się, ale jeśli 37 wyszedł dobrze to 32 tym bardziej powinno wyjść lepiej. Ale zawsze powtarzam że należy na własne oczy, uszy , się przekonać by później się nie pluć w brodę , albo że ktoś mi coś takiego polecił z forum. Ja jedynie tylko mogę napomknąć co jest wg. mnie na rynku jest warte , ale to są tylko moje odczucia i nie każdy się musi się z tym zgadzać. Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...