Skocz do zawartości

Telewizor ~32"


Recommended Posts

Witam, jako że posiadam stary już (ze 18lat) telewizor który postanowił odmówić dalszej współpracy nastała konieczność zakupu czegoś nowego, niestety płaskiego.

Kwota jaka mnie interesuje to maksymalnie 2000zł, im mniej tym lepiej tym bardziej jak zobaczycie co oczekuje a co jest mi zbędne w TV.

 

Więc tak średnica 32" (szerokość max 80cm), 16/9, fullHD i ładny, ostry obraz, mógłby mieć 100Hz, a reszta jest mi zbędna jak USB,SD,Internet czy inne bajery. Chcę na nim oglądać filmy DVD i dekoder UPC z HDMI.

 

Jak na razie ze względu na niską cenę wybrałem:

http://www.komputronik.pl/product/10026 ... 2C530.html

 

Doradźcie czy dobrze, czy może coś innego ?

Link to post
Share on other sites

Witam. O tv już sporo pisano, na tym forum , więc warto poczytać. Jak masz budżet do 2 tyś. to osobiście polecam to http://allegro.pl/philips-32pfl7605h-le ... 11632.html.

Ma trochę bajerów których nie potrzebujesz, ale ma i też ambilight i za tą cenę 32 cale chyba lepszego nie kupisz. Ale najlepiej się samemu przekonać na oczy bo każdy ma swój gust. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to najbardziej polecam Plazmy. Napisałeś że miałeś z 18 lat tv i na pewno się już przyzwyczaiłeś do tego swojego CRT. Kupując lcd możesz się zdziwić co do jakości programów w SD. Plazma w SD na pewno będzie znacznie lepsza niż lcd, tylko problem może polegać na tym że plazmy zaczynają być od 37 cali :oops: i to będzie ok 10 cm więcej niż podałeś, jeżeli jest to wielki problem to szkoda a jeśli nie to śmiało obczaj jakiegoś panasonica za ok 1400 zł kupisz i bez zbędnych będzie bajerów :) .

Link to post
Share on other sites

Dołączę się do tematu: Mam do wydania 1800zł na telewizor również 32 cale. Zależy mi na tym tez żeby tv miał niezbyt wielki pobór prądu (nie ja płace rachunki a rodzice sadza, że tv LCD nas zniszczą :jupi: ja osobiści jestem innego zdania). Do tej pory używałem Tv CRT 21 cali. Dodam iż posiadam Dekoder HD. Doradźcie mi prośba, bo kompletnie sie na tym nie znam. Przeważnie siedzę około 2.5m od tv :)

Link to post
Share on other sites

Dołączę się do tematu: Mam do wydania 1800zł na telewizor również 32 cale. Zależy mi na tym tez żeby tv miał niezbyt wielki pobór prądu (nie ja płace rachunki a rodzice sadza, że tv LCD nas zniszczą :) ja osobiści jestem innego zdania). Do tej pory używałem Tv CRT 21 cali. Dodam iż posiadam Dekoder HD. Doradźcie mi prośba, bo kompletnie sie na tym nie znam. Przeważnie siedzę około 2.5m od tv :P

32 cale i 2,5 metra ;) to chyba mierz już w minimum 42 cale , można już za ok 2 tyś kupić
Link to post
Share on other sites

Ja też tak na początku mówiłem że 42 cale i 2 metry mi całkowicie wystarczą teraz 52 cale mi się marzą :(. Oczywiście że przesiadka np. z 21 cali do 32 to już jest postęp, ale za 2 lata zmienisz zdanie czy lepiej nie byłoby kupić większego. Napisałeś ze chcesz mieć full hd, ale przy 32 cali i full hd to jest lipa , no chyba że z pół metra będziesz obserwował różnice miedzy 720 a 1080. Napisałeś też że masz UPC to pewnie masz jakieś pakiety w hd, a ja dodam że hd i wielkość cali to jest istotna a tym bardziej że oglądasz tv z odległości 3-4 metry. Ja np. przemodelowałem cały pokój by móc ten cały sprzęt wykorzystać. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To może poszukaj na allegro jakiegoś CRT 29" z płaskim kineskopem. Chodzą w zakresie 200-500 PLN. DVD będzie na tym i tak lepiej wyglądać pewnie niż na LCD. Będziesz miał dużo reszty aby wydać na inne rzeczy :)

Link to post
Share on other sites

I LCD i CRT zjada mi podobną ilość prądu :D (na podstawie monitora 17" to stwierdzam).

 

Powiecie mi tylko ile lat jeszcze utrzyma się standard 4:3 ? Bo już bardzo duża część stacji przechodzi na 16:9 (czy podobne) i na moim CRT zaczynało to wyglądać śmiesznie i źle.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

pewnie w stronę panoramy wszystko pójdzie. Ale ja ze swojego CRT 21" jestem zadowolony nawet jak w TV panoramą straszą, bo jakość jest super. A jak z płyty coś w 16:9 jest to jeszcze lepsza jakość niż w TV, gdzie jest coś ok. 16:10 lub w ten deseń.

 

Co do poboru prądu to nie ma wielkich różnic. Dużo zależy ile używa się TV. Jak mało to zużyciem prądu ni trzeba się przejmować.

 

PS: Są CRT 16:9 :D

Link to post
Share on other sites

Tak tylko płyty DVD już też powoli odchodzą do lamusa :).

Prawda jest też taka że LCD też nie jest dobrze wykorzystywana z powodu mało programów w hd ( niestety mieszkamy Polsce :D ). A jak już są to, wybrane pakiety w wybranych platformach i często dodatkowo płatne ,a jakość i tak nie jest zbyt dobra.

Link to post
Share on other sites

W erze internetu to prawie każdy ściąga pliki a płyty dvd idą powoli do lamusa czy się to komuś podoba czy nie ,ale tak niestety jest. Dużo telewizorów wspiera formaty MKV, Divx i td. Teraz nawet nie potrzebujemy Odtwarzacza by móc oglądać swoje ulubione filmy :(. I coraz więcej osób właśnie idzie takim tokiem myślenia by mięć wszystko w miarę małych kosztów i ergonomii :co: .

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Oczywiście będą odchodziły ale jeszcze nie odeszły. Żeby DVD odeszło to stacjonarne oraz komputerowe czytniki/nagrywarki Blu-Ray muszą się jeszcze bardziej upowszechnić. Jeszcze z rok albo dwa. A io tak te formaty jeszcze będą jakiś czas równolegle funkcjonowały zanim odejdzie DVD. Z racji tego, ze też nie wpatruję się w pieprzyki inne bzdety to takie porównanie w kwestii przetrzymywania filmów na płytach/HDD...

 

Plu-Ray - 25GB

MKV - 8-20GB

 

vs.

 

DVD - 4,5GB

DivX - 07-1,4GB

 

Puki jest wybór wolę nie marnować miejsca na to aby móc obejrzeć pieprzyk aktora. Ja tylko chce oglądać filmy w normalnej/sensownej jakości bez podniecania się szczegulikami, bo kinoman ze mnie żaden. Wychowałem się na filmach VHS nagrywanych z TV lub przegrywanych z innej kasety tak więc dobrej jakości DivX z dźwiękiem stereo w zupełności mnie zadowala. A jak widzę DVD to mam opad szczęki :)

 

Natomiast w kwestii Blu-Ray... to bardzo dobre rozwiązanie aby dużo danych na nim zapisać. Np. 30 filmów DivX 0,7-1,4 GB :D Nagrywarkę i stacjonarny odtwarzacz jeszcze będę miał w tym roku mimo, że mnie to całe HD wgl nie jara ani w filmach ani w grach.

 

No i w kwestii archiwizacji danych. Bał bym się trzymać wszystko na HDD tak zewnętrznym jak i wewnętrznym a tym bardziej na pendrivach. Ile bym musiał ich mieć :] Płyty są najpewniejszym jak do tąd rozwiązaniem. Puki będą dostępne to będę z nich korzystał. I dzięki nim mogę oglądać filmy na jedynej słuszne technologii oglądania - CRT, gdzie żadnych wejść na pamięci flach niema...

 

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Sam nagrywam filmy na 2x DVD +ładna etykieta, mimo to większość filmów mam oryginalnych (wcześniej piracę i patrzę czy warto wspomagać producenta).

Dzieki temu wiedzą co się podoba człowiekowi i mniej kiczu wychoodzi.

 

Więc chyba kupię ten TV co podałem na początku, cena niska, a ma wszystko to czego zechcę.

Link to post
Share on other sites

Płyta DVD jest tańsza od pamięci masowych, i zawsze wolałem DVD. I znam mase ludzi co wolą DVD od tych US i innych :)

Hmm 2TB Samsunga F4EG coś koło 300zł. Płyta dvd dla prostszych obliczeń 5GB w cenie 80gr. daje 320zł. Stos 400 płyt jednak zajmuje trochę więcej miejsca niż dysk.

 

Co do osób wypowiadających się, że jest niewielka różnica między materiałami hd na dvd czy xvidami to albo oglądają to na telewizorze o małej rozdzielczości i pewnie w dodatku z 5-10 metrów jak to wiele osób ma w zwyczaju jeżeli wcześniej oglądali telewizję tylko na telewizorach crt. Oglądanie dvdripa na ekranie full hd gdzie taki obraz bez powiększenia zajmuje 1/4 ekranu to totalna porażka.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Oglądanie dvdripa na ekranie full hd gdzie taki obraz bez powiększenia zajmuje 1/4 ekranu to totalna porażka.

Dlatego ja oglądam na CRT, gdzie jakość jest idealna czy. zadowalająca mnie w pełni :) Z odległości 2,5 m.

 

Hmm 2TB Samsunga F4EG coś koło 300zł. Płyta dvd dla prostszych obliczeń 5GB w cenie 80gr. daje 320zł. Stos 400 płyt jednak zajmuje trochę więcej miejsca niż dysk.

Tak płyty dużo miejsca zajmują ale jak mi padnie 1 płyta DVD to tracę 4,5 GB danych. Jak mi padnie mój Samsung F4 2TB (tak posiadam takiego w kompie) to tracę "troszkę" więcej niż 4,5 GB... A już nauczyłem się, ze dyskom HDD nie wolno ufać i kropka. Płytom też nie ale 1 płyta m,niej boli niż dysk... mówię o zawartości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...