Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z wyborem słuchawek. Budżet mam w okolicach 350 zł i zastanawiałem sie nad Hyperxami Cloud Alpha albo Steelseries Arctis 5 i nie wiem czy może jeszcze dopłacić do Krakenów 7.1 v2

jakby ktoś chciał linki to podaję

 

https://www.x-kom.pl/p/399285-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-alpha.html

 

https://www.x-kom.pl/p/356354-sluchawki-przewodowe-steelseries-arctis-5-biale.html

 

https://www.x-kom.pl/p/372599-sluchawki-przewodowe-razer-kraken-71-v2-oval.html

Link to post
Share on other sites

Podpinalem je do różnych rzeczy i dramy nie ma. Wiadomo że zagrają lepiej z lepszego źródła jak wszystko. Nie potrzeba im wiele mocy jak np hm5 których z telefonu średnio idzie słucha. Co masz na myśli że nie do każdego ucha grają bardzo fajnie.

Link to post
Share on other sites
Podpinalem je do różnych rzeczy i dramy nie ma. Wiadomo że zagrają lepiej z lepszego źródła jak wszystko. Nie potrzeba im wiele mocy jak np hm5 których z telefonu średnio idzie słucha. Co masz na myśli że nie do każdego ucha grają bardzo fajnie.
Jasne, zimne? Nie wiem jak wy to nazywacie. To potrafi się zmienić i wyrównać jak się podepnie pod coś innego.

Ale i tak nie wiem czy to byłby najlepszy wybór dla kogoś kto szuka czegoś pod gry i o rozrywkowym brzmieniu. Może bezpieczniejsze dla niego było by coś V.

Zawsze fajnie posłuchać by nie zostać z pełną szafą "próbek"

xD

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

średnio chętnie bym się pakował w sprzęt używany. I raczej wolałbym coś z tej trójki którą podałem na początku bo miał najlepsze opinie jakie znalazłem. Ale za propozycje dziękuję i na pewno wszystkie sprawdzę.

A gdzie czytales dobre opinie o tym szrocie?
Link to post
Share on other sites

A gdzie czytales dobre opinie o tym szrocie?

Boże jak czytam te hejty.... Szanowni Panowie znający się na tematyce audio, można powiedzieć że dopięliście po części swego. Co za tym idzie można zauważyć większą tendencję firm skupiających się na poprawie dźwięku w swoich produktach. Tylko jedna sprawa, gracze chcą słuchawek do gier. Aby ich słuchawki pomogły im "usłyszeć wroga nim wróg usłyszy was" :). Powiem tak po sobie testując na XDuoo XD-O5 słuchawki SHURE SRH 940 okraszone "detail monster" a właśnie Cloud Alpha okraszone mianem "szrot" :). O ile w muzyce różnica jest oczywista na korzyść SHURE(ale to też zależy od upodobań), dajmy takiego Woodkida - I love you z Tidala Hi-Fi gdzie w Cloudach czuć tą klaustrofobię a w SHURE nagle jakby człowiek słuchał innego nagrania(piękna przestrzeń między wokalistą a instrumentami), o tyle w grach różnice nie są tak DUŻE jakby się mogło wydawać(w dużej mierze jest to spowodowane samą jakością silnika dźwiękowego gry). Gram w takie tytuły jak Squad, Insurgency czasem poleci jakiś PUBG... różnica jakaś jest w czystości i klarowności dźwięku, co do sceny i ułożenia planów to różnie(pozdro dla CS'a tam nie czuje różnic znaczących). Pytanie brzmi czy jest to TAAAAK duża różnica i warta dopłaty?

 

Jeszcze jedna sprawa, często tutaj się poleca HyperX Cloud I jak już ma być headset. Czego ja nie rozumiem, bo dla mnie to słuchawki w typowym fun V kompletnie bez sceny i pod tym względem Cloud Alpha są o mile przed nimi w jakości dźwięku... ale ok.

 

@Warzywo jeżeli ma być headset to lepszą opcją może być https://www.ceneo.pl/63495485 słaby bas ale dobra średnica i góra i świetny mikrofon.

 

Chociaż i tak tutaj ISK HD9999 by załatwił sprawę :P

Link to post
Share on other sites

Można się zapytać co wybrałeś ? Mam nadzieje, że posłuchałeś tu porad ,bo jak nie, to straciłeś nasz czas i swój i nie zrozum mnie źle.

o tyle w grach różnice nie są tak DUŻE jakby się mogło wydawać(w dużej mierze jest to spowodowane samą jakością silnika dźwiękowego gry). Gram w takie tytuły jak Squad, Insurgency czasem poleci jakiś PUBG... różnica jakaś jest w czystości i klarowności dźwięku, co do sceny i ułożenia planów to różnie(pozdro dla CS'a tam nie czuje różnic znaczących). Pytanie brzmi czy jest to TAAAAK duża różnica i warta dopłaty?

No sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ale są gry gdzie przestrzenność jest przyjemniej dla ucha oddana. W CS Valve pogorszyło w patchu sceniczność dźwięku kilka miesięcy temu.Podejrzewam iż w kierunku tandetnych zestawów dla graczy ,którzy już za bardzo posiadali rozbujane pozycjonowanie, przez naniesione efekty słuchawek i towarzyszących nimi układów, bo jak inaczej rozumieć zawężenie np. sceny dźwiękowej ?

 

Zobacz Battlefileda. Powinno być lepiej pod względem efektowności ale zaś pozycjonowanie nie jest za dobrze rozbudowane.

 

Jakiś czas temu słuchałem  Beyerdynamic T1 V2. Słuchawki perfekcyjnie oddawały każde pojawiające się źródło pozorne w trójwymiarowej przestrzeni. Na tym sprzęcie naprawdę można byłoby grać bez monitora i jakiś frag by wleciał :)  Czy warto było ? jestem pewny, że nie jeden entuzjasta gamingowy by się skusił posiadający odpowiednią sakiewkę ale pewnych rzeczy nie da się ominąć, właśnie, same, przeciętne udźwiękowienie niejednej gry.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Czy coś się opłaca to zawsze jest ocena subiektywna. IMO warto dopłacić i mieć słuchawki które sprawdza się i w muzyce i w grach. Poza tym wolę słuchać w miarę maturalne brzmiących odgłosów broni niż. Niż zdeformowanych przez pseudo układy audio które niby poprawia scenę ale zwalą cała resztę. Ale co kto lubi.

Jak pisał @adivxv ja bym kupił t1 i wcale bym mi nie było szkoda kasy.

Link to post
Share on other sites

@Warzywo Jakbyś się jednak zdecydował na używane słuchawki to w tym budżecie zmieścisz się żeby kupić Beyerdynamic Custom One słuchawki wygodne, pancerne, łatwe w napędzeniu i mają świetną cechę - suwaki otwierające Bass reflex dzięki czemu można sterować ilością basu czyniąc z Custom One słuchawki grające pełnym przeglądem od analitycznego przez naturalny po takie ilości basu ze aż głową się trzęsie. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie a jeśli chodzi o gry to czasem chcesz przecież usłyszeć maksymalnie eksponowane kroki, a innym razem wybuchy. Przestawiasz dwa suwaczki i dostajesz to czego potrzebujesz. Na dokładkę dowolna cześć tych słuchawek można wymienić na nową gdyby odpukać coś ci się w nich stało. Tego nie znajdziesz w gamingowych plastik fantastik, które potrafią się łamać od samego patrzenia na nie. Miałem słuchawki vintage od Beyerdynamica z lat 60 i lat 80 i jedne i drugie były w doskonałym stanie technicznym (wystarczyło wymienić pady na nowe ale to wiadomo to są materiały eksploatacyjne) a jak już mi się nudziły to bez większych problemów schodziły mi na eBay. No a na koniec gdy kiedyś będziesz je chciał wymienić na inne to bez problemu znajdziesz kupca kolejna rzecz której się nie da powiedzieć o wyrobach firemek jak Razor czy Steallseries.

Link to post
Share on other sites

Kup krakeny 7.1. Są bardzo dobre. Plastiki gorsze jak w superluxach. Wszystko pęka. Kable to jakaś porażka. Luty tak dobre, że potrafią puścić.

 

Nie przeczytałeś podpiętych tematów. Marnujesz czas ludzi, którzy tu pomagają. Jeśli nie chcesz niczego innego niż te 3 Twoje propozycje to idź do sklepu i wybierz co Ci się najbardziej podoba.

Jak chcesz gamingowy sprzęt, którego nie trzeba modować to kup coś od sennheisera czy beyerdynamica.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...