Skocz do zawartości

Płyty główne zgodne z podstawką AM3+


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Po co pisać ten temat.

 

Lepiej kupić AM3, bo tańsze.

 

AM3+ nie warto bo procesory AMD FX są wręcz czasami gorsze niż Phenom II niż lepsze.Nie wspominając o procesorach Intela od których dostają tęgie baty!

 

AMD FX - bardzo słaba wydajność w stosunku do oczekiwań

 

testy:

 

http://www.donanimhaber.com/islemci/videolari/AMD-FX8150-video-inceleme.htm#

 

http://www.techsweden.org/nyhet/bLB5-amd-fx-8150-bulldozer-i-stort-test-moter-intel-core-i7-2600/

Edytowane przez wjtwat
Link to post
Share on other sites

Mała informacja związana z płytami i zgodnością z AM3+.

 

AMD zmieniło stepping Bulldozera z B2 do B2G, oznacza to przynajmniej na ten moment brak możliwości uruchomienia BD na płytach z chipsetami innymi niż serii 9. Nie jest to ograniczenie biosowe, a prawdopodobnie trick mający na celu sprzedaż nowych chipów AMD.

 

Sytuację taką znamy już dzięki NVIDII - tylko dzięki ich sprytnemu zabiegowi płyty oparte o nForce 680 nie obsługują 45nm Quadów (Yorkfield).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

witam mam pytanie odnośnie wymiany plyty glownej, chcialbym zebysci mi doradzili .. zastanawiam sie nad zakupem plyty poczatkowo pod procesor phenom II 925 2x2.8, bo to akurat juz mam kupione plus chlodzenie silentium spartan Pc.. Plyty ktore mam na oku to :

1. Gigabyte GA-990XA-UD3

 

 

2. ASRock 870 EXTREME3 2.0

 

3. ASUS M5A78L-M

 

Oczywiscie jesli macie inne propozycje to bardzo chetnie, chcialbym sie zmiescic w cenie do 400 max 500 zl.. Jeszcze jesli Ram polecacie to tez dajcie znac.. Dzieki z gory za pomoc !!

Link to post
Share on other sites

chce już zrobić zamówienie w sklepie , wiec polecasz tego 970.. chce wlasnie tak przyszlosciowo troche pomyslec zeby za rok nie wymieniac plyty znow.. jak widzisz ten zestaw :

1. ASRock 970 Extreme 4

2. Phenom II 925 ( 4x2.8 )

3. Ram Kingston HyperX 2x4Gb 1600MHz CL9

 

Grafike narazie zostawiam stara tj. HD3870 512mb G4 .. Choć zastanawiam się nad zakupem Vertexa HD6850 1gb X-edition, tylko nadwyrezy to troszke moj budzet poki co i nie wiem czy nie przelozyc zakupu karty na swieta juz :/ Jak sadzisz??? w bf'a 3 pogram ? :P

Edytowane przez junior87
Link to post
Share on other sites

925'ke mam już zamówioną właśnie kosztowała mnie z przesyłką jakieś 350 zł.. Grafika ta Vertexa HD 6850 będzie dobrze hulać z resztą? Trudno najwyżej przy oszczędzę na czymś i kupię teraz grafikę.. Mam nadzieję ze BF chociaż na high detalach i w full HD poleci o ultra nie marzę :D dzięki wielkie za pomoc !!

 

Dobra zamówienie złożone teraz tylko czekać aż wszystko przyjdzie, dobrałem jednak tą karte graficzną Vertexa HD6850 x-edition . w sumie modernizacja wyniosla mnie jakies 1700 zl mam nadzieje ze z 500 zl odzyskam ze starych czesci :) jak zloze sprzecik do dam znac czy da rade pograc kolorowo w BF'a :D pozdro i dzieki !!

Link to post
Share on other sites

asrock jest ok, choć podobno Buldożery B2G nie działają na 8xx, więc lepiej by było brać 970 Extreme 4 :)

Asus nie obsługuje FX na chipie innym niż seria 9xx ze względu na rewizje B2G a co z resztą producentów to nie wiem
Link to post
Share on other sites

Chyba Cię poebao

http://chce.to/content/mojak/192988.6FCD7D84-BA08-4B57-963C-66A32A799EA7.jpg

 

Przeca już bodaj rok dumam nad AMD ale teraz miarka się przebrała (ViNG + BOINC)

 

Na dobrą sprawę cza mi tylko mobasa i cepa bo o resztę potykam się co rano zwlekając z wyra %-)

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

Trochę poczytałem i wspomniany saber od asiusia zjada MSI więc wybór jest prosty, co do cepa to widzę że już mnie rozgryzłeś :o%-)

 

Memki so, cooler tyż więc coś się może skleci na wyścigi w przyszłym rocku %-)

 

<nara>

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...