Skocz do zawartości

Płyty główne zgodne z podstawką AM3+


Recommended Posts

@DomiHD2

Prawdopodobnie wszystkie płyty z AM3 będą obsługiwały procki pod AM3+, ale:

- nie jest to potwierdzone

- ostatecznie zależy to od producenta (czy wyda aktualizację BIOSu)

 

@emdziej

"co jest lepsze i dlaczego to już w ogóle bomba" - to znaczy? Chodzi Ci o to która podstawka jest lepsza, czy konkretnie która płyta?

 

 

PS. Jeszcze w sumie ASUS i Gigabyte ma parę modeli w zanadrzu, ale nie są one jeszcze oficjalnie wprowadzone do oferty. No a do tego dochodzi MSI Big Bang Conqueror z CESu - także jeszcze oficjalnie nie potwierdzony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem że to pytanie to dla wróżek :D ale czy będę tańsze płyta AM3+ niż ~ 315 złotych? Jak dla mnie to trochę dużo ;) .Jak wszyscy producenci wydadzą już płyty AM3+ to jaka będzie najtańsza płyta AM3+ oczywiście w przybliżeniu :).

@ EDIT:

Chciałbym płytę z podstawką AM3+ najlepiej do 270zł (najlepiej) nie musi być jakaś extra rozbudowa. Co proponujecie?

Link to post
Share on other sites

Nie bawiąc się na razie w kolegę błyskawicznego, to można patrzeć na ceny ASRocków i MSI pod AM3 - na ASUSy Ci nie wystarczy. Najlepszym wyborem jest tutaj ta płyta co masz - MSI 870-C45.

Można by jednak powróżyć i uznać, że Gigabytey będą tyle samo kosztować co wersje z białą podstawką. W takim wypadku wziął bym Gigabytea 870A-UD3 z fajną, niechłodzoną sekcją, ale za ~350 zł.

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/1111266

Link to post
Share on other sites

od kogo słyszałeś, że się uszkodzi? Jak jest wsparcie to znaczy, że działa :jupi:

Żadnej innej w tej cenie na razie nie ma w sprzedaży.

 

 

ja mam pytanie czy do ASRock 870 EX3 rev.1.0 wystarczy zaktualizować bios by obsługiwały AM3+?

Napisałem w tej sprawie do ASRocka i nie mają zamiaru wydawać BIOSa do tej płyty. Możliwe jednak (ja tak sądzę), że zmiękną :)

Link to post
Share on other sites

@km4IT

Do 700 zł powiadasz? Można zaszaleć bo praktycznie wszystko oprócz Crosshair IV Extreme kosztuje mniej niż 700 zł. Od siebie polecił bym ASRocka 890FX Deluxe5 - jest już dostępny w Polsce i kosztuje około 560 zł:

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2158532

 

@Dawid_M

Jasne, że będą, ale jakieś słabe - nawet za tyle znajdziesz płytę pod 1155. Zostań więc najlepiej przy twoim MSI.

Link to post
Share on other sites

Będą pokroju tych ASUSów z serii M5. Jeżeli producent oficjalnie potwierdzi wsparcie to znaczy, że będzie działać. Biorąc pod uwagę, że ma wsparcie dla Phenomów II X6, a Bulldozery będą w 32 nm, to 8-rdzeniowce też powinny normalnie działać. Myślę jednak, że z takimi pytaniami to do MSI Support - jest dział na forum.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...