Skocz do zawartości

Recommended Posts

Możecie polecić jakąś płytę do i5 8400? (Pełny ATX, maks 450zł) Zastanawiałem się nad chipsetem b360 np. Asus TUF B360-PLUS GAMING lub Asus PRIME B360-PLUS, ktoś miał do czynienia z tymi płytami? Procek będzie pracował z pamięciami 2666 więc zetka nie jest mi potrzebna. Patrząc na popularność w sklepach królują Płyty MSI ale dla mnie odpadają, miałem przykre doświadczenia.
 

Link to post
Share on other sites

nie kumam pakowania się w socket 1151 na płytach innych niż z370 ,przecież przy takim 8400 ram 3200 da ze 20% więcej mocy w miejscach procesorowych a za parę lat upgrade i dalej maszynka śmiga ,lepiej wziąć najtańszą płytę na z370 i ram 3000-3200 niż b360 

Link to post
Share on other sites

@486dx4
Powiem tak, na chwilę obecną wolę za różnicę kupić dodatkowego ssdka który na chwilę obecną da mi więcej korzyści. Za jakiś czas zmienię tak jak napisali poprzednicy i kupuję nowy sprzęt. Kiedyś pakowałem się w topowe płyty, ramy i inne pierdoły i uważam że to był błąd, na unowocześnienie takiej platformy idzie za dużo kasy po co dwa razy tracić.
​Dodatkowo w tym przypadku nowsza b360 ma usb 3.1 gen2 jak komuś na tym zależy to też robi różnicę na plus.
​A różnice pomiędzy ramem 2666 cl15 a 3200 cl17 raczej nie dadzą Ci 20%    

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

 

 

A różnice pomiędzy ramem 2666 cl15 a 3200 cl17 raczej nie dadzą Ci 20%
 

 

Między takimi nie, chociażby dlatego, że cl17 to już spore opóźnienia i zaciera się zysk z taktowania kiedy porówna się do 2666 cl15. Poważna różnica zaczyna się kiedy weźmiesz takie 2666 cl16 na płycie bez możliwości OC porównasz do np 3200 cl15 które dodatkowo na z370 możesz podkręcić i jeżeli trafią się dobre kości uzyskać np 3466 przy tym samym opóźnieniu. 

 

Wiadomo, że wszystko rozbija się o kasę i dopłata do szybszych pamięci byłaby może niewspółmierna do różnicy osiągów - ale co do płyty to widzę, ze i tak celujesz w płyty w okolicach 400zł, więc nie widzę większego sensu pakować się w B360, skoro masz za te same pieniądze zz370 Pro4 od AsRocka która też ma 2xm2 i jest w pełnym ATX

Link to post
Share on other sites

Doskonale zdaję sobie sprawę że przepłaciłem. Zastanawiałem się nad tym Asrockiem ale po przeczytaniu komentarzy w popularnym sklepie zrezygnowałem, po co mi płyta na z370 która ma małe możliwości OC, nie ma się co oszukiwać jakbym chciał z370 i kupował proca K to celowałbym w zupełnie inny segment. 

Widzę że coś jest z płytami wszystkich producentów pod coffe lake nie ma idealnych do 700-800zł, u jednego producenta padają biosy przegrzewa się sekcja zasilania u drugiego płyty padają całkowicie

. Największą popularnością cieszą się chyba płyty MSI, nie wiem jakie są teraz ale mam uraz z przeszłości, wiele padło w komputerach które składałem znajomym i różnym ludziom dlatego omijam szerokim łukiem. Największe zaufanie miałem do Asusa naprawdę rzadko kiedy trafił się wadliwy sprzęt tej firmy.

Testów tej generacji płyt jak kot napłakał i zupełnie już nie wiedziałem co kupić, dlatego zadałem pytanie tutaj. Niepokoi mnie natomiast że Asus teraz sprzedaje się jakoś słabo, na razie komp jeszcze nie skompletowany, jak będzie zobaczymy. Natomiast na razie mogę ocenić jakość wykonania samej pcb i uważam że jest na mocno przeciętnym poziomie, nie wspomnę że to niby TUF :)
​Ale się czasów doczekaliśmy, drogo i przeciętnie.         

Link to post
Share on other sites
po co mi płyta na z370 która ma małe możliwości OC

 

...a po co ci płyty b360 za te same pieniądze która w ogóle nie ma możliwości OC? ;) z370 warto wziąć chociażby dlatego, że umożliwia wykorzystanie szybszych pamięci. Poza tym jak by nie patrzeć, na 99% będzie wolniej tracić na wartości jeżeli to ktoś bierze pod uwagę. Ludzie którzy szukają używanego mobo najczęściej patrzą tylko na najtańsze i topowe - mało kto chce dać przyzwoite pieniądze za płytę z gorszym chipsetem, niezależnie ile kosztowała jako nowa. 

 

No ale jak już kupiłeś to nie ma tematu. Tak czy siak pewnie będziesz zadowolony, sprzęt zostaje, a o wydanych pieniądzach szybko się zapomina.

 

 

 

ma idealnych do 700-800zł,

 

 

Panie, jak to nie ma? A co z Asrockami z370 jak Extreme4, albo gaming k6 niby jest nie tak? Bo jak szukałem płyty, to w zasadzie doszedłem do wniosku, że płacenie więcej jak 700zł za mobo mija się z celem, bo porównując płyty po 1000zł i więcej do takiego k6 za 700 nie znalazłem nic, co mogło by chociaż przez sekundę skłonić mnie do zastanowienia się nad dopłatą.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...