Skocz do zawartości

Po zainstalowaniu windowsa świeci się dioda "VGA" na płycie głównej.


Recommended Posts

Witam, poskładałem dzisiaj swój pierwszy komputer. Wszystko szło sprawnie do momentu instalacji Windowsa 7 64bit z płyty. Po zakończeniu instalacji, komputer uruchomił się ponownie, ale zapaliła się dioda "VGA" na płycie głównej, która sygnalizuje, że jest jakiś problem z kartą graficzną, a komputer nie chciał odpalić, cały czas był czarny ekran. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca i wszystko w BIOS'ie działało poprawnie. Teraz dioda świeci się przy każdym odpaleniu komputera. Wyciągałem i wkładałem już kartę 2 razy, przepinałem ją na drugi kabel PCI-E, resetowałem CMOS. Włożyłem kartę graficzną z drugiego komputera i dioda dalej się świeci. Nie wiem już co mam robić, czy to moja wina i źle coś zrobiłem, czy to karta lub coś innego od początku było wadliwe.

Ślicznie proszę o pomoc!

 

Sprzęt:

Msi b360m pro-vdh

Inter Core i5-8400, 2.8GHz

Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB

Ballistix Sport LT, DDR4, 2x4GB, 2666MHz, CL16

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

HDD Toshiba 1TB

SSD Goodram IRDM 120GB

Edytowane przez Shall
Link to post
Share on other sites

Ale teraz już jest obraz i nie ma z nim problemu ? Aktualizowałeś sterowniki do płyty głównej pod system ?

 

Nie, nie ma obrazu, cały czas jest czarny ekran. Przed chwilą próbowałem go znowu włączyć, dioda "VGA" jakimś cudem zapaliła się i zgasła. Komputer odpalił, wyskoczyło, że instalacja windows się nie powiodła, włóż dysk z systemem i spróbuj znowu zainstalować. Zrestartowałem go i próbowałem wejść w BIOS, ale dioda tym razem nie zgasła, a ekran zatrzymał się na "entering setup" i tak czekałem 10 minut ale nie poszło. Jeżeli chodzi o sterowniki to nie wiem o co chodzi, jedyne co to z pendrive zaktualizowałem BIOS'a jeżeli o to chodzi, nic wiecej. 

 

Wyjmij kartę, podłącz monitor pod płytę główną i sprawdź czy działa.

 

Nie działa, czarny ekran, nic się nie pokazuje.

Chipsety H370, B360, H310 nie posiadają wsparcia dla systemów innych niż windows 10,  na chipsecie Z370 jeszcze dało radę zainstalować win 7

 

Jest jeszcze jakieś wyjście z tej sytuacji czy zostaje tylko zakup win10?

Edytowane przez Shall
Link to post
Share on other sites

Po prostu nie ma co się męczyć i pozostaje tylko win10

 

Nawet jeśli bym chciał zainstalować teraz win10 to nie da rady, bo komputer nie odpala, świeci się ta dioda i nie wiem co mam robić. Dobrze wiedzieć, że nie zainstaluje win7 tutaj, ale to nie rozwiązuje chyba problemu niestety :/

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij baterię z płyty odczekaj trochę i włóż z powrotem chyba że już tak zrobiłeś?

 

Tak, robiłem już tak. Pozwoliło to wejść do biosa przy pierwszym odpaleniu po resecie, ustawilem na rozruch z usb (na pendrive mam win10 od brata) i jak zatwierdzilem to komputer sie zresetowal i dalej to samo co bylo wczesniej - czarny ekran i dioda "VGA".

 

miałem taki sam problem tylko na płycie z370 okazało się  że kabel od drukarki był wadliwy 

odłącz wszystkie zbędne rzeczy i instaluj windowsa 

 

Co masz na myśli przez "wszystkie zbedne rzeczy"?

Edytowane przez Shall
Link to post
Share on other sites

To spróbuj jeszcze raz i jak wejdziesz do bios to wciśnij F6 Load optimized defaults zatwierdź i następnie F10 zatwierdź 

 

Przez wyjęcie baterii nie zrobiłem tego samego?

 

odłącz wszystko od portów zewnętrznych i zobacz czy problem występuje  

 

 

Tak, występuje

Przed chwilą spróbowałem go znowu uruchomić i o dziwo udało się. Zaczęła się instalacja windowsa10 i po skończonej instalacji dalej to samo - wyskoczyło, że instalacja nie powiodła się i użyj narzędzia naprawczego, Status: 0xc000014c, komputer się zrestartował, dalej czarny ekran i dioda "VGA".

Edit.

Udało sie zainstalowac windowsa10, ale dalej jest problem z dioda i wlaczaniem komputera. Czasami odpala a czasami swieci dioda "vga" na płycie głównej i komputer nie chce zaskoczyć. Jak sie wlaczy to juz wszystko jest w porzadku i pracuje normalnie. Jakieś pomysły jak to rozwiązać i co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...