Skocz do zawartości

Coollaboratory Liquid Copper [mały test]


Recommended Posts

Kiedyś już o tym wspomniałem że pojawiła się nowa pasta od Coollaboratory testy na portalach wyglądały obiecująco :)

 

 

http://www.play3r.net/wp-content/uploads/2015/08/Which-is-the-best-thermal-paste-21.jpg

 

 

Jakiś czas temu zakupiłem tę pastę i przy okazji wymiany pasty na GPU(PALIT Super JetStream GTX 1070) pomyślałem że zrobię mały test.

 

Test wyglądał tak FurMark(test trwał około 15min), wentylatory na auto i czekałem aż temperatura się ustabilizuje. Zobaczcie na PerfCap zielone to znaczy ze zachowuje wyższe takty(Pwr limitem jest Power Limit), a szare zbija takty z powodu temperatur oczywiście można temu było zapomnieć używając swojej krzywej pracy wentylatorów albo dać na 100%, ale mi chodziło o test na auto :)

 

Ustawienia karty w Palit ThunderMaster:

umqAXNx.png

 

 

 

PALIT Super JetStream Stock Thermal Paste

vQDllDp.gif

 

CoolerMaster E2 IC Essential

EsnYesK.gif

 

Coollaboratory Liquid Copper

6pmGYfq.gif

 

Thermal Grizzly Conductnaut

EsTjwbW.gif

 

Odcisk pasty

CoolerMaster E2 IC Essential:

 

 

3UFoi4v.jpg

VrD3Pqd.jpg

 

 

 

Coollaboratory Liquid Copper

 

 

ncHjtZ6.jpg

aLeD0Zn.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

Wiem ale testów mało a w większości nie wiem czy nie opłacone :) mogło być też tak że pasta kiedyś miała inny skład i lepiej przewodziła niż teraz. Poszperałem też na forach i znalazłem w zasadzie negatywne opinie a tak mało kto jej używał. Najpopularniejsze marki past to Thermal Grizzly(Kyronaut, Conductnaut), Gelid(GC Extreme), CoolerMaster(MasterGel), Collaboratory(CLP/CLU), Noctua NT-H1, Phoboya LM, Arctic MX4.

Link to post
Share on other sites

Posiadam lub posiadałem wszystkie wymienione przez Ciebie pasty - podsumowując:

CLP/CLU/Phobya LM - najlepsza temperaturowo, ale niszczy napisy na prockach - syfi ich spreader i zeżre alu niczym świeże bułeczki.

Grizzly kryo - najlepsza "zwykła" pasta, ciutkę nawet lepsza od Gelida ex.

Reszta wymienionych - średniaki i wysychają mi gdzieś w szufladzie.

 

Podsumowując - metal na delidowane procki i grafę. (mam w lapku na cpu+gpu)

Grizzly kryo - najlepsza bezpieczna na resztę. (mam w domowym na cpu+gpu)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...